piękny dom - twitterpiękny dom - facebookpiękny dom - linkedinpiękny dom - instagram
Jakie szuflady warto mieć w kuchni?

Jakie szuflady warto mieć w kuchni?

KUCHNIA / Meble / 2018-05-15 17:15:53

Dobry system szuflad, z odpowiednio dopasowanymi relingami, wkładami i matami antypoślizgowymi to najlepsza metoda na miejsce do przechowywania  i porządek w kuchni.

Polecane sklepy

Leroy MerlinIKEA

Klucz do maksymalnego zagospodarowania przestrzeni w kuchni leży w sprytnym systemie przechowywania sprzętu i zapasów. Im mniejsza kuchnia, tym większe znaczenie dobrego systemu szuflad z wszelkiego rodzaju przegrodami i wkładami na sztućce. Warto pamiętać też o relingach - optycznie podwyższają szufladę i pozwalają na wygodne przechowywane większych przedmiotów, dodatkowo wspierają wysokie fronty. Tę samą rolę pełnią podwyższenia.

- Prawdziwa funkcjonalność naszej kuchni to zbiór wielu z pozoru drobnych szczegółów. Nawet najpiękniejsze meble wymagają systemu, który pozwoli maksymalnie je wykorzystać  -  mówi Michał Kichler z firmy Häfele, od lat będącej w czołówce dostawców akcesoriów budowlanych i meblowych w Polsce.

  • Zapędzamy do przegrody

Brak miejsca na sprzęty, luźno rzucone akcesoria kuchenne i sztućce – wszystko to potrafi odebrać radość z gotowania nawet największym zapaleńcom. Odpowiedzią na to są uniwersalne wkłady na sztućce. Dzięki możliwości przycinania dopasujemy je do każdej szuflady. Teraz w modnym kolorze antracytowym i z zintegrowaną powierzchnią antypoślizgową utrzymają w porządku wszystkie niezbędne akcesoria.

Bardzo przydatne są też maty antypoślizgowe - zapobiegają przesuwaniu się elementów wewnątrz mebli i pomagają utrzymać czystość - wystarczy je wyciągnąć i przemyć. Najlepsze są te, które można dociąć do wymiaru szuflady. Powszechnym problemem  jest znalezienie odpowiedniego miejsca na wyższe sprzęty typu mikser czy blender. W tym celu warto pomyśleć o relingach - pozwolą zoptymalizować wysokość szuflady.

  • Wkład własny

Producenci, rozumiejąc nasze indywidualne potrzeby, coraz częściej oferują produkty nie tylko z regulacją szerokości, ale też w niestandardowych wymiarach. I tak na przykład, dzięki wkładom do wysokich szuflad utrzymamy „w ryzach” chybotliwe butelki i otwarte paczki z makaronem. Ciekawym udogodnieniem są też słupki do podtrzymywania talerzy, dzięki którym naczynia nie przesuwają się w trakcie otwierania. Tę samą rolę pełnią coraz bardziej popularne wkłady na słoiczki z przyprawami oraz stworzone z myślą o bezpieczeństwie domowników bloki na noże.

  • Jakie szuflady?

Odpowiedź na to jest zawsze jedna – dobrze zaprojektowane. Technologia i jakość wykonania są niezbędne, jeśli w szufladach przechowujemy większe zapasy.

- Przechowywania zapasów i kuchennych sprzętów może być uciążliwe, stąd nasz pomysł na szuflady Moovit MX. Dzięki maksymalnemu wykorzystaniu przestrzeni i prostym ściankom wewnętrznej strony szuflady zmieścimy więcej i wygodniej – mówi Michał Kichler.

  • System wsparcia

Jednym z najważniejszych elementów szuflad są prowadnice. Muszą być niezawodne, jeśli w szufladach zamierzamy przechowywać spore zapasy i ciężkie sprzęty. Przy zakupie mebli do kuchni warto więc pytać o maksymalny udźwig - musimy upewnić się, że szuflady „udźwigną ciężar” naszych pomysłów. - Moovit MX wyposażone zostały w prowadnice Matrix z hamulcem siły zamykania, które zachowują sztywność przy pełnym wysuwie i dużym obciążeniu, nawet do 70 kg – podkreśla Michał Kichler.

Oczywiście nie każda szuflada musi mieć tak ogromną pojemność. Warto jednak przeanalizować nasze indywidualne potrzeby i zaopatrzyć się w meble, w których pomieścimy zapasy i kuchenne akcesoria. Wszelkiego rodzaju wkłady, maty i relingi pozwolą nam to wszystko odpowiednio zorganizować.

źródło: pieknydom24.pl

pieknydom24
MAPA STRONY
NASZE SERWISY
  • agdrtv24
  • pięknydom24
  • informacje branżowe