piękny dom - twitterpiękny dom - facebookpiękny dom - linkedinpiękny dom - instagram
Jakie prace warto wykonać w ogrodzie jesienią?

Jakie prace warto wykonać w ogrodzie jesienią?

DESIGN / Ogród / 2021-08-11 12:37:51

Jesień to bardzo intensywny czas w ogrodzie. Poza sadzeniem roślin cebulowych czy przycinaniem krzewów, nie można zapomnieć o ważnych pracach porządkowych. Pomocna w sprzątaniu ogrodu i terenu wokół domu będzie seria narzędzi Gardena Combisystem, zbieracz do liści czy odkurzacz. Dowiedz się, jakie prace należy wykonać w ogrodzie jesienią!

Polecane sklepy

Leroy MerlinIKEA

Zbierz dojrzałe owoce – wczesną jesienią zbierz wszystkie warzywa z grządki i dojrzałe owoce. Do zbierania jabłek
z wysokich drzew możesz użyć zrywaczki do owoców (89,90 zł). Opadnięte już owoce łatwo zbierzesz zbieraczką do owoców Gardena Combisystem (225 zł). Nie ma znaczenia, czy są to orzechy włoskie czy jabłka – wystarczy najechać na nie obrotowym koszem i bez problemu wpadają do środka. Urządzenie opróżnimy bez konieczności schylania się czy korzystania z innych narzędzi.

Wyczyść oczko wodne – jesienią zalega w nim sporo zanieczyszczeń. Możesz to zrobić wykorzystując sito do czyszczenia Vario 2 (122 zł) z serii Combisystem, które posiada dwa rodzaje siatki. Siatka o dużych oczkach służy do wyławiania liści, a siatka o drobnych oczkach – do zbierania insektów i drobnych zanieczyszczeń z powierzchni wody. Jeśli w oczku wodnym pływają większe elementy na przykład gałązki użyj szufli do liści (106 zł). To wszechstronne narzędzie, które poradzi sobie ze sprzątaniem w wielu sytuacjach.

Pozbądź się mchu i chwastów – wyglądają nieestetyczne i mogą przeszkadzać podczas zimowego odśnieżania. Uporasz się z nimi za pomocą skrobaka do fug 3 w 1 (99,10 zł). Jedno narzędzie łączy w sobie trzy funkcje. Poza ostrzem i klinem, skrobak wyposażony został w metalowe włosie, które doskonale nadaje się do usuwania mchu ze szczelin. Po skończonej pracy wystarczy zamieść kostkę brukową i taras, na przykład szczotką do zamiatania Gardena Combisystem (89,90 zł).

Zbierz liście z trawnika – nie powinny zalegać na trawie, aby jej nie niszczyć. Dzięki wyjątkowemu zbieraczowi liści od Gardena (586 zł), ta praca może być wykonana szybko, cicho i wygodnie, bez schylania się. Wszystko dzięki systemowi szczotek, które napędzasz…spacerując po ogrodzie! Urządzenie nie posiada silnika. Łatwa regulacja wysokości i dostosowanie do podłoża ułatwiają zbieranie różnego rodzaju materiału – liści czy nawet trawy po wertykulacji.

Posprzątaj trudnodostępne miejsca – nie zapominaj o pozbyciu się liści z ogrodowych zakamarków i rabat. Do sprzątania wykorzystaj mocne, elektryczne urządzenie 2 w 1 - dmuchawa/odkurzacz ErgoJet 3000 (499 zł). Dzięki opatentowanej funkcji ClickFit możesz z łatwością zmienić tryb dmuchawa – odkurzacz, według potrzeb. Urządzenie posiada także metalowy wirnik, który skutecznie rozdrabnia małe odpady.

INFORMACJA O MARCE GARDENA

Od ponad 50 lat GARDENA wspiera pasjonatów ogrodnictwa. Szeroki asortyment produktów marki obejmuje innowacyjne rozwiązania i systemy do nawadniania, pielęgnacji trawników, drzew i krzewów oraz uprawy ziemi. GARDENA to wiodący w Europie dostawca wysokiej jakości narzędzi ogrodniczych, dostępnych w ponad 80 krajach na całym świecie. GARDENA jest marką Husqvarna Group. Więcej na ten temat na https://www.gardena.com/pl/

źródło: pieknydom24.pl

pieknydom24
MAPA STRONY
NASZE SERWISY
  • agdrtv24
  • pięknydom24
  • informacje branżowe