piękny dom - twitterpiękny dom - facebookpiękny dom - linkedinpiękny dom - instagram
Jaki barek wybrać do salonu?
MEBIN

Jaki barek wybrać do salonu?

MEBLE / Meble / 2020-01-16 13:14:25

Jest meblem niezbędnym, jeśli lubimy urządzać w domu spotkania towarzyskie i przyjęcia. Może pełnić różne funkcje, a do tego stanowić ciekawy element wystroju wnętrza.

Polecane sklepy

Leroy MerlinIKEAHauz

Dobrze sprawdza się w salonie, kuchni, jadalni, jak również na granicy tych stref w pokoju dziennym. Wtapia się w aranżację albo wręcz przeciwnie – wyróżnia się w niej. Najciekawsze modele są atrakcyjne i praktyczne zarazem – potrafią łączyć kilka funkcji: barku, miniwiniarni, witryny, biblioteczki.

Bardzo funkcjonalnym modelem jest szafka z barkiem. To mebel, który składa się z jednej części „barowej”, zazwyczaj przeszklonej, i drugiej – posiadającej pełne drzwiczki. W tej pierwszej zwykle znajdują się zawieszki na kieliszki i miejsce na butelki z trunkami. Zastosowane oświetlenie LED-owe ładnie eksponuje zawartość barku. Zamykana półka bywa za to wykorzystana jako „przechowalnia” niezbędnego sprzętu barmańskiego: korkociągów, shakerów, szklanek koktajlowych itp. – dzięki temu podczas imprezy wszystko jest pod ręką, nie trzeba prowadzić poszukiwań w kuchennych szufladach.  Zamykana półka może też służyć za jeden z praktycznych schowków na różne inne potrzebne w salonie przedmioty.

Szafka z barkiem z linii Santorini o ciepłej barwie orzecha amerykańskiego – jak cała kolekcja – nawiązuje stylistycznie do najlepszych dzieł sztuki użytkowej polskiego modernizmu. Charakterystycznie wyprofilowane fronty, skośne nóżki sprawiają, że meble z tej serii doskonale wpisują się w aranżacje z posmakiem vintage i loftowym. Szafka może stanowić samodzielną bryłę w salonie. Najlepiej prezentuje się jednak w otoczeniu innych mebli z kolekcji – witryn, szafki RTV, stołu i stolika kawowego.  Ładnie wygląda w zestawieniu z modnymi szarościami i bielą.

Bardzo wyrazistym stylem odznacza się szafka z barkiem z kolekcji PiK. Gdy jesteśmy zdecydowani na urządzenie salonu industrialnie, ten właśnie mebel ów modny nurt świetnie nam wprowadzi. To prosta bryła posadowiona na metalowym stelażu, który na drzwiczkach przechodzi w uchwyty.

W zależności od tego, czy lubimy ciemną czy też jasną kolorystykę, możemy zdecydować się na kojarzącą się z surowym drewnem barwę dębu naturalnego lager czy głęboką, kasztanową tonację. Barek PiK doskonale wpisze się zarówno w typowo industrialną kompozycję z cegłą, betonem, metalem, jak i w nieco łagodniejszą wersję – soft-loft.

Ciekawym i oryginalnym pomysłem jest barek obrotowy. Na co dzień pełni rolę eleganckiej witryny, w której eksponujemy pamiątki, ramki ze zdjęciami, książki. Przy specjalnych okazjach zamieni się w ekskluzywny mebel z kolekcją trunków. W górnej części znajdują się zawieszki na kieliszki, w dolnej są specjalne przegródki na butelki wina.

Barki obrotowe z serii Riva  mogą być proste lub narożne. Ciekawy efekt – głębi – dają umieszczone w nich lustra. Barek prosty posiada na dole półki z pełnymi drzwiczkami. Bryły z tej linii mają piękną barwę dębu burgundzkiego – stworzą harmonijną całość zarówno z aranżacją klasyczną, jak i nowoczesną.

W artykule wykorzystano meble i aranżacje firmy Mebin.

 

MEBIN  www.mebin.pl

 

źródło: pieknydom24.pl

pieknydom24
MAPA STRONY
NASZE SERWISY
  • agdrtv24
  • pięknydom24
  • informacje branżowe