piękny dom - twitterpiękny dom - facebookpiękny dom - linkedinpiękny dom - instagram
Jaka podłoga do jasnych aranżacji?

Jaka podłoga do jasnych aranżacji?

WYKOŃCZENIE / Ściany i podłogi / 2013-06-20 11:51:00

Salon, sypialnia czy hol to pomieszczenia wymagające odpowiedniego wystroju zgodnego ze swoją specyfiką i przeznaczeniem. Dlatego w każdym z nich znajdziemy niezbędne meble i dekoracyjne dodatki charakterystyczne tylko dla danego wnętrza. Jednak panująca tu kolorystyka może łączyć pokój dzienny z holem i sypialnią powiększając optycznie mieszkalną powierzchnię. Utrzymane w bieli ściany oraz wszelkie domowe sprzęty stwarzają przyjazną, relaksującą przestrzeń. Niewielkie ciemniejsze akcenty na meblach czy funkcjonalnych ozdobach jeszcze lepiej podkreślają jasną barwę wnętrz.

Polecane sklepy

Leroy MerlinIKEA

Wśród podłóg korkowych mamy do wyboru podłogi jasne niemal białe poprzez szeroką gamę brązów po odcienie ciemne, prawie czarne. Podłoga o odcieniu bieli tworzy piękną, zlewającą się w jedną całość przestrzeń, która wydaje się znacznie większa niż w rzeczywistości. Hol w sposób płynny przechodzi w salon i sypialnię. Wędrując nim mamy wrażenie jedności i harmonii panującej w mieszkaniu. Całość tworzy skąpaną w bieli przestrzeń relaksu, idealną dla spragnionych wypoczynku.

Podłoga w kolorze brązu taka jak np. Slice Brunette marki Wicanders nadaje wnętrzu naturalności i prostoty. Czując pod stopami miły i ciepły korek jesteśmy bliżej przyrody, jej naturalnych darów dla człowieka. W tak zaaranżowanym pomieszczeniu nie może zabraknąć żywej zieleni w postaci doniczkowych lub ciętych kwiatów, drewnianych mebli i innych elementów wystroju. To doskonała propozycja dla ceniących codzienny kontakt z naturą. Korek o barwie ciemnej, wpadającej w czerń sprawi, że wnętrze zyska niepowtarzalny charakter. Taka podłoga będzie świetnym tłem dla jasnych sprzętów, a wraz z kontrastującymi z nią białymi ścianami utworzy pomieszczenie pełne elegancji, o nieco tajemniczej, inspirującej nucie. Zestawione obok siebie, przeplatające się barwy nie tworzą aranżacyjnego chaosu, a wręcz przeciwnie, dają poczucie niezwykłej harmonii i piękna.  Wszystkie wymienione propozycje podłóg korkowych bardzo dobrze prezentują się nie tylko we wnętrzach, w których króluje biel, bądź jej odcienie. To od nas zależy wybór koloru i faktury. W bogatej ofercie wzorów i barw z pewnością każdy znajdzie propozycję odpowiadającą indywidualnym gustom i potrzebom.

źródło: domkorkowy/pięknydom24.pl
 

pieknydom24
MAPA STRONY
NASZE SERWISY
  • agdrtv24
  • pięknydom24
  • informacje branżowe