piękny dom - twitterpiękny dom - facebookpiękny dom - linkedinpiękny dom - instagram
Jak zapewnić sobie dyskrecję i komfort w łazience

Jak zapewnić sobie dyskrecję i komfort w łazience

AKCESORIA / Wyposażenie / 2015-08-05 12:02:00

Łazienka niezależnie od tego czy jest duża czy mała oraz w jakim stylu została urządzona, powinna zapewniać wygodę i dawać poczucie dyskrecji. Nowoczesne rozwiązania systemów kanalizacyjnych oraz wentylacyjnych to najlepszy sposób na to, by łazienka stała się miejscem, w którym czujemy się swobodnie i komfortowo.

Polecane sklepy

Leroy MerlinIKEA

Prawdziwe łazienki, wyposażone w wannę, toaletę, a przede wszystkim podłączenie do kanalizacji, pojawiły się w miastach dopiero w XIX wieku. Na początku były to jedynie nieduże pomieszczenia, w których szybko i bez większych rytuałów dokonywano czynności higienicznych. Obecnie pokoje kąpielowe i toalety bywają pomieszczeniami wielkości innych pokoi - przestronne, gustownie urządzone i komfortowe. To obowiązkowa przestrzeń w każdym domu, do której chętnie wchodzimy i w której często spędzamy czas, także po to by zażyć relaksu. Coraz większą wagę przykładamy do wystroju tych wnętrz - są one nie tylko funkcjonalne, ale również aranżowane z pomysłem w wybranym przez nas stylu. Przy projektowaniu łazienki i toalety ważny jest jednak nie tylko design, ale również to, czego nie widać - odpowiedniej jakości systemy kanalizacyjne i wentylacyjne, które nie tylko będą służyć przez długie lata, ale również zapewnią dyskrecję i wygodę w trakcie codziennego użytkowania.

Świeże powietrze w pakiecie

Panuje przekonanie, że zapachy mogą wpływać na nasz nastrój. Jeśli jest w tym choć trochę prawdy warto pomyśleć o tym i zastosować w swojej łazience system usuwający nieprzyjemne zapachy. Jednym z takim rozwiązań jest system Geberit DuoFresh, stelaż podtynkowy z przyciskiem spłukującym Geberit Sigma40 z odciągiem zanieczyszczonego powietrza, który eliminuje nieprzyjemne zapachy bezpośrednio w misce WC. Wszystko za sprawą filtra z aktywnym węglem, umieszczonego wewnątrz przycisku, który zapewnia dokładne oczyszczenie powietrza przed dostarczeniem go z powrotem do pomieszczenia. Włączenie odciągu powoduje zassanie powietrza z miski WC i przepuszczenie go przez filtr. Nieprzyjemny zapach nie zdąży rozejść się po pomieszczeniu, tak jak to się dzieje w łazienkach ze standardowym systemem wentylacyjnym. Dodatkowym atutem jest uchylny przycisk spłukujący, który gwarantuje szybki dostęp do filtra i umożliwia stosowanie kostek higienicznych. Tego rodzaju systemy doskonale zastępują różnego rodzaju odświeżacze powietrza, zapewniając najwyższe uczucie komfortu, wygody, a przede wszystkim dyskrecji.

[[[zdjecie,6882,duze]]]

Wyciszona kanalizacja

System kanalizacji sanitarnej Geberit Silent-db20 to nowoczesne rozwiązanie charakteryzujące się znakomitą izolacją akustyczną. Do jego produkcji wykorzystywane zostało tworzywo sztuczne z mineralnym wypełnieniem, które zwiększa ciężar rur i kształtek, redukując przy tym naturalne wibracje i skutecznie izolując dźwięki. Dodatkowe żebra na kształtkach tłumią hałas w miejscach uderzenia ścieków o ścianki przewodu. Z kolei specjalne obejmy skutecznie izolują system rurowy od ściany i stropu dzięki czemu ograniczają rozprzestrzenianie się hałasu w budynku.

Funkcjonalnie i stylowo

Obok istotnych rozwiązań kanalizacyjnych i wentylacyjnych ważną rolę odgrywa funkcjonalność łazienki. Dla osób, które chcą stworzyć niebanalną i nowoczesną przestrzeń łazienkową bez konieczności radykalnego remontu, doskonałym rozwiązaniem będzie innowacyjna seria Geberit Monolith. Cechuje się nie tylko wyjątkowym designem, ale także przyjaznymi funkcjami, materiałami wysokiej jakości i ukrytą, nowoczesną technologią. Jednym z takich rozwiązań jest moduł Geberit Monolith Plus. Wyposażony został m.in. w zintegrowany odciąg zanieczyszczonego powietrza wyposażony w filtr ceramiczny oraz wyjątkowo wygodne uruchamianie spłukiwania sensorem. Najatrakcyjniejszą cechą modułu Geberit Monolith Plus jest funkcja oświetlenia ComfortLight, która wprowadzi wyjątkowy nastrój do każdej łazienki. Dodatkowe poczucie komfortu zapewni czujnik oświetlenia wykrywający dzień i noc oraz delikatne spłukiwanie przy użyciu elektroniki typu soft-touch.

źrodło: geberit/pięknydom24.pl

 

pieknydom24
MAPA STRONY
NASZE SERWISY
  • agdrtv24
  • pięknydom24
  • informacje branżowe