piękny dom - twitterpiękny dom - facebookpiękny dom - linkedinpiękny dom - instagram
Jak wybrać dobrą szufladę? 4 rzeczy, które warto wiedzieć

Jak wybrać dobrą szufladę? 4 rzeczy, które warto wiedzieć

KUCHNIA / Meble / 2018-06-13 08:43:56

Szuflady to najlepszy sposób przechowywania zapasów w kuchni. Ich ergonomia pozwala na łatwy dostęp do zawartości bez dodatkowego wysiłku. Co więcej, w szufladach wszystko znajduje się w zasięgu wzroku. Nie ma większej wygody.

Polecane sklepy

Leroy MerlinIKEA
  • 1.    Dlaczego warto wyposażyć się w dobre szuflady?  

W kuchni każdy zainstalowany system ma swoje miejsce i cel. Nie ulega jednak wątpliwości, że pod względem funkcjonalności oraz innowacji szuflady wybiły się na pozycję lidera. Jak tłumaczy Michał Kichler, ekspert z firmy Häfele, szuflady zyskują na popularności również dzięki coraz niższym kosztom zakupu. – Kiedyś szuflad w naszych kuchniach było niewiele, ponieważ uchodziły za element drogi i luksusowy. Od dłuższego czasu jednak ich ilość konsekwentnie rośnie. Co więcej, kupujemy szuflady, które są coraz szersze. To nowy trend, który znacząco wpływa na design naszych kuchni – dodaje Michał Kichler.

  • 2.    Po czym poznać jakość szuflady?        

Do najważniejszych zalet szuflady z pewnością należy łatwość dostępu. Rozumieją to ci, którzy w szafkach podblatowych na co dzień korzystają z frontów uchylnych. W celu sięgnięcia po konkretny przedmiot musimy się schylać i przesuwać ich zawartość. Co więcej, w przypadku pełnego załadowania umykają nam rzeczy umiejscowione w tylnych partiach szafki. Komu z nas nie zdarzyło się kupić kolejnego kilograma cukru, bądź mąki tylko dlatego, że nie zauważyliśmy starego opakowania ukrytego gdzieś głęboko za pozostałymi zapasami? – W tym właśnie tkwi klucz do przewagi szuflad nad frontami uchylnymi – mówi Michał Kichler. – Szuflady to optymalna wygoda w kuchni. Wszystko jest w zasięgu wzroku i ręki – dodaje.

  • 3.  Jak zagospodarować szuflady w kuchni?

Skoro już wiemy, że szuflady to integralny element funkcjonalnej, dobrze zaprojektowanej kuchni, warto upewnić się, że inwestujmy w systemy, które pozostaną niezawodne przez długie lata. – Instalując szuflady koniecznie upewnijmy się, że mają odpowiedni udźwig, zwłaszcza, jeśli zamierzamy przechowywać w nich ciężkie sprzęty i przedmioty. Sprawdźmy, czy prowadnice, na których opiera się system szuflad, są wysokiej jakości, a ruch przy otwieraniu i zamykaniu zachowuje płynność – podkreśla Michał Kichler. Warto też zainteresować się designem wewnątrz szuflad. Okazuje się bowiem, że innowacyjne projekty z pozoru prostej budowy szuflad pomagają zyskać dodatkową, cenną przestrzeń. – Boki szuflad Moovit MX zaprojektowano z myślą o użytkownikach. Dzięki prostym ściankom wewnątrz pozwalają na pełne wykorzystanie przestrzeni w szufladzie. W ten sposób do dyspozycji mamy całą przestrzeń szuflady i jeszcze więcej miejsca – tłumaczy Michał Kichler.

  • 4.  Jakie oświetlenie w szufladzie? 

Jednym z nowych trendów kuchennych jest dodatkowe światło wewnątrz szuflad. Jest on zresztą zgodny z tym, co coraz chętniej sugerują eksperci od oświetlenia – mianowicie, żeby w naszej kuchni znalazło się więcej opraw punktowych. Mają one praktyczne zastosowanie w trakcie pracy – oświetlają konkretne elementy, z których korzystamy, a w przypadku szuflad, w postaci taśm LED – często zapalają się automatycznie w trakcie otwierania i gaszą podczas zamykania. Tego typu innowacyjne rozwiązania to szczyt wygody w kuchni - widzimy wszystko, co znajduje się w naszej szufladzie bez konieczności zapalania górnego światła. To ostatnie zresztą coraz częściej rozpatrywane jest wyłącznie w kategorii nastroju, w kwestiach praktycznych ustępując pola oświetleniu punktowemu.

źródło: pieknydom24.pl

pieknydom24
MAPA STRONY
NASZE SERWISY
  • agdrtv24
  • pięknydom24
  • informacje branżowe