piękny dom - twitterpiękny dom - facebookpiękny dom - linkedinpiękny dom - instagram
Jak w szybki sposób odmienić sofę lub fotel?
dekoria.pl

Jak w szybki sposób odmienić sofę lub fotel?

DESIGN / Dekoracje/Ozdoby / 2017-07-27 10:19:00

Chcesz przeprowadzić szybką metamorfozę wnętrza? Zastanawiasz się, jak zadbać o nową sofę? Jak bez dużych nakładów finansowych odnowić stary fotel? Rozwiązaniem tych kwestii może być pokrowiec. Dowiedz się, jak zadbać o zestaw wypoczynkowy w salonie.

Polecane sklepy

Leroy MerlinIKEAHome&You

Zestawy wypoczynkowe szybko się niszczą, pojawiają się na nich przetarcia i zadrapania, a dbanie o siedziska nie należy do najprostszych zadań. Standardowe czyszczenie nie zawsze przynosi efekty, a mycie chemiczne lub wymiana całego obicia to dodatkowy wydatek.

Zawsze możemy przykryć miejsce do siedzenia kocem lub narzutą. Jednak takie rozwiązanie nie zawsze pasuje do całej aranżacji wnętrza. Dlatego aby odświeżyć stary mebel lub uchronić przed zniszczeniem nowy, można zdecydować się na pokrowiec.

Tania i szybka metamorfoza pomieszczenia

Każde wnętrze da się ulepszyć dzięki wymienieniu tkanin, dodatków lub odświeżeniu mebli. Warto spojrzeć obiektywnie na pokój, który chcemy poddać metamorfozie, i zastanowić się, co możemy wyremontować, wymienić lub odnowić na własną rękę. Na przykład komodę, regał czy szafki warto pomalować na inny kolor lub okleić specjalną taśmą, a na sofę lub fotel nałożyć pokrowiec.

O ile metamorfoza komody może być czasochłonna, to wymiana okrycia nie zajmuje dużo czasu. Pokrowiec jest praktyczny, w kilka minut z łatwością można go założyć, a później zdjąć. Co więcej, jeśli się ubrudzi, bez obaw można go wyprać w pralce.

Łatwy sposób na przedłużenie żywotności mebli

Pokrowiec nie tylko odnowi starą kanapę, ale również uchroni nowy mebel przed zniszczeniem. Okrycie szczególnie przyda się jasnym meblom, które są podatne na zabrudzenia.

Co więcej, niezaprzeczalną zaletą pokrowców jest ich prosta wymiana. Możemy dostosowywać kolor i wzór sofy lub foteli do pór roku, okazji lub stylu wnętrzarskiego, na który aktualnie mamy ochotę.

Na co zwrócić uwagę przy wyborze pokrowca?

  • Dopasowanie pokrowca do kształtów sofy lub fotela. Na rynku jest wiele modeli mebli, dlatego ze szczególną uwagą należy sprawdzać wymiary. Dużym ułatwieniem przy zakupach są sklepy, które mają w ofercie pokrowce do konkretnych znanych sof lub foteli np. na stronie Dekoria.pl można znaleźć pokrowce na wszystkie meble IKEA.                                                                                                
  • Materiał, z którego zrobiony jest pokrowiec. Najlepiej zdecydować się na pokrowce bawełniane lub bawełniano-poliestrowe.
  • Kolor i wzór tkaniny. Warto przed zakupem skorzystać z bezpłatnych próbek materiału. Najlepiej wybrać trzy wzory lub kolory (wtedy łatwiej będzie nam podjąć decyzję), a następnie w domu przyłożyć wzornik do sofy i sprawdzić, który z wybranych odcieni najlepiej pasuje do efektu, jaki chcemy osiągnąć we wnętrzu.

źródło: dekoria.pl/ pieknydom24.pl

pieknydom24
MAPA STRONY
NASZE SERWISY
  • agdrtv24
  • pięknydom24
  • informacje branżowe