piękny dom - twitterpiękny dom - facebookpiękny dom - linkedinpiękny dom - instagram
Jak urządzić mieszkanie funkcjonalne i atrakcyjne?

Jak urządzić mieszkanie funkcjonalne i atrakcyjne?

MEBLE / Meble / 2020-02-25 11:59:52

O funkcjonalnym i atrakcyjnym mieszkaniu marzy większość z nas. Stylowa aranżacja wnętrza, a przy tym niezwykle praktyczna zagwarantuje komfortowe warunki do wypoczynku. Jak urządzić funkcjonalne i atrakcyjne mieszkanie? Oto kilka najważniejszych porad.

Aranżacja wnętrza zależy nie tylko od stylu, jaki preferujesz, ale przede wszystkim od samego mieszkania i jego wielkości. Wnętrza są różne, dlatego nie ma jednej recepty na to, aby mieszkanie było praktyczne. Jednak istnieje kilka zasad, które pozwalają jak najlepiej wykorzystać przestrzeń mieszkalną.

1. Przeanalizuj rozkład pomieszczeń

Rozkład pomieszczeń niestety w większości nie jest zależny od Ciebie, ponieważ w mieszkaniach pomieszczenia są już rozłożone. Natomiast możesz w niego ingerować np. zburzyć ścianę, tym samym tworząc salon z aneksem kuchennym lub przenieść jedno pomieszczenie do drugiego, aby zyskać dodatkowe. Pamiętaj jednak, aby dokładnie to przemyśleć.

2. Zadbaj o oświetlenie

Główna zasada, dotycząca każdej przestrzeni mieszkalnej, dotyczy oświetlenia. Podczas projektowania pamiętaj, że pomieszczenie musi być odpowiednio rozjaśnione. Oprócz lamp czy żyrandoli w każdym pokoju warto pomyśleć o dodatkowym oświetleniu np. pomocniczym w kuchni  lub łazience, czy nastrojowym w sypialni. Koniecznie odwiedź https://lubiemeble.pl/i sprawdź ofertę.

3. Wybierz odpowiednie kolory ścian

Kolory ścian zazwyczaj dopasowuje się do własnego stylu. Pamiętaj jednak, że kolor, który wybierzesz, ma bardzo duży wpływ na percepcję przestrzeni. Może optycznie powiększyć lub zmniejszyć pomieszczenie. A nawet sprawić, że sufit wyda się niższy lub wyższy. To wszystko za sprawą malarskich trików. Jeśli sufit jest niski, pomaluj go na biało i niech kawałek przechodzi na ściany, tak na około 15 cm. Natomiast, gdy sufit jest za wysoki, warto pomalować go ciemnym kolorem.

4. Wszystko w zasięgu ręki

Niezwykle istotne jest rozmieszczenie wszystkich urządzeń oraz sprzętów, w tym AGD, odkurzacz, deska do prasowania. W kuchni AGD ustaw zgodnie z kolejnością czynności, które wykonujesz w czasie przygotowywania posiłków. Powinny się znajdować obok siebie.

Natomiast deska do prasowania itd., powinny być schowane, aby był do nich łatwy dostęp, ale żeby nie było ich na widoku. Jeśli masz wolną przestrzeń w szafie, przeznacz ją na deskę i odkurzacz. Najważniejsze, aby nie znajdowały się za stertą ubrań.

5. Zwróć uwagę na ergonomię

Oprócz wizualnej kwestii w wyborze mebli należy zwrócić uwagę na ergonomie. Łóżko musi być dopasowane do wzrostu. Bardzo ważny jest wybór materaca, aby zapewnił komfortowy sen. Najlepiej odwiedź salon meblowy i poproś o pomoc w wyborze tych dwóch elementów.

6. Nie zastawiaj grzejników

Grzejniki nie powinny być zastawione żadnymi wielkimi meblami. W taki sposób blokujesz dopływ ciepła. To nie jest funkcjonalne, ani nieergonomiczne. Jak przeszkadza Ci grzejnik, możesz kupić tzw. maskownicę na niego, która wygląda bardzo estetycznie.

7. Odwiedź salon meblowy

Koniecznie odwiedź salon meblowy i przejrzyj ofertę mebli. Dopasuj je do pomieszczenia tak, aby było jak najbardziej funkcjonalne.

źródło: pieknydom24.pl

pieknydom24
MAPA STRONY
NASZE SERWISY
  • agdrtv24
  • pięknydom24
  • informacje branżowe