piękny dom - twitterpiękny dom - facebookpiękny dom - linkedinpiękny dom - instagram
Jak dzięki tekstyliom łatwo i niedrogo odświeżyć wnętrza?

Jak dzięki tekstyliom łatwo i niedrogo odświeżyć wnętrza?

DESIGN / Aranżacje / 2018-12-12 07:16:25

Tekstylia mają swój kolor, wzór, fakturę, grubość. Pozwolą Ci zmienić wygląd Twojego mieszkania w zależności od nastroju czy pory roku. Długie, ciężkie kotary doskonale nadają się na chłodne zimowe dni. Aksamit i wełna spowodują, że w mieszkaniu stworzymy przytulną, ciepłą atmosferę. Gruby pled przyda się, gdy poczujemy zimowy chłód. Natomiast latem cienkie, zwiewne tkaniny pozwolą nam wpuścić do mieszkania więcej słońca.

Polecane sklepy

Leroy MerlinIKEA

Nawet, jeżeli znudził Ci się kolor Twojej sofy czy wzór tapicerki fotela, nie musisz z nich rezygnować. Tkaniny wzorzyste, graficzne, gładkie pozwolą Ci stworzyć zupełnie nowy mebel. Zaprojektowany i uszyty przez Ciebie pokrowiec na sofę, fotel czy krzesło do jadalni spowoduję, że Twoje ulubione meble dostaną drugie życie. Staną się wyjątkowe, niepowtarzalne, tylko Twoje. Większe meble można też ubrać w tkaninę w następujący sposób: najpierw należy rozmontować mebel, następnie każdy jego element osobno pokryć materiałem, tak jakbyśmy owijali prezent. Materiał trzeba zabezpieczyć specjalnym klejem do tkanin, na koniec złożyć mebel i gotowe. Mniejsze elementy wystroju wnętrza, takie jak krzesła lub stołki możemy udekorować tkaną wstążką lub owinąć kawałkami tkaniny. Świetnym pomysłem na nadanie obrusowi bardziej osobistego charakteru jest pomalowanie go specjalnymi farbami do tkanin. Możemy wykonać rysunek odręczny lub skorzystać z szablonów podobnych do tych stosowanych przez artystów tworzących graffiti.

A co z dywanem?

Jeden dywan w pokoju, a może kilka różnych? Dobrane kolorystycznie i stylistycznie dywany ułożone obok siebie czy warstwami dają ciepło i izolację akustyczną, a ponadto tworzą ciekawą kompozycję. Warto pobawić się w stworzenie niepowtarzalnego zestawienia poprzez połączenie w jednym pomieszczeniu różnych wzorów, kolorów i faktur.

Dodatki robią różnicę

Warto wykorzystać tekstylia w nowej roli, na przykład, jako oryginalne osłonki na doniczki. Dzięki kolorowym materiałom zwykłe gliniane pojemniczki na kwiaty mogą stać się atrakcyjną dekoracją okna. Tym prostym sposobem możemy ujednolicić wszystkie doniczki  w pomieszczeniu lub wprost przeciwnie - stworzyć z nich niezwykle barwną i różnorodną kompozycję, mieszając ze sobą różne kolory, wzory i faktury tkanin. Wystarczy wyciąć pasek materiału i owinąć nim osłonkę. Wystający na górze fragment można zawinąć za krawędź. Należy przy tym delikatnie ponacinać tkaninę, by nie marszczyła się podczas przyklejania. Można także podwinąć górną krawędź tkaniny i przeszyć, przez jej środek przeciągnąć kolorową lub koronkową wstążkę, a jej końce zawiązać na kokardkę.

źródło: pieknydom24.pl

pieknydom24
MAPA STRONY
NASZE SERWISY
  • agdrtv24
  • pięknydom24
  • informacje branżowe