piękny dom - twitterpiękny dom - facebookpiękny dom - linkedinpiękny dom - instagram
Jadalnia w salonie
MEBIN

Jadalnia w salonie

MEBLE / Meble / 2019-12-09 16:03:32

Przez jakiś czas pozostawała nieco w cieniu, niedoceniona i zapomniana, zdominowana przez rozłożyste, salonowe komplety wypoczynkowe. Szybko okazało się jednak, jak bardzo jest potrzebna, jak istotną rolę odgrywa w domu i w rodzinie.

Polecane sklepy

Leroy MerlinIKEAHauz

Jadalnia odzyskała należne jej miejsce. Znalazła się dla niej specjalna przestrzeń w pokoju dziennym – dobrze doświetlona i ładnie wyeksponowana.

Strefę jadalnianą wyznacza stały zestaw – stół z krzesłami. Czasem dodatkowo wydzielana jest innym kolorem ściany, nieco inną posadzką, podwyższeniem albo podwieszanym sufitem. Najczęściej lokujemy ją w pobliżu okien, by  można było jak najdłużej korzystać z naturalnego światła. Wieczorem zaś odpowiednie oświetlenie zapewnia okazała lampa zawieszona nad stołem.

Gdy dysponujemy dużym metrażem i chcemy cieszyć się biesiadowaniem w gronie licznej rodziny, wybierzmy do jadalni duży, prostokątny stół. Model Afrodyta firmy Mebin to klasyka gatunku: szyk, wdzięk i finezja linii giętych, ciepła kolorystyka czereśni patyny i rustikal patyny. Do wyboru są wersje stołów z funkcją rozkładania nawet na długość czterech metrów.

Dla osób planujących nieco bardziej kameralne spotkania ciekawą propozycją okaże się okrągły stół. Łatwiej się przy nim rozmawia, bo wszyscy siedzą w równej odległości. Tu posiłki i dyskusje szybko się nie skończą!

Zarówno do stołu prostokątnego, jak i okrągłego doskonale pasują krzesła Afrodyta, wykonane z litego drewna,  tapicerowane elegancką tkaniną obiciową – wzorzystą, lśniąca, w kolorze wanilii lub gładką, brązową. Uwagę zwraca ażurowa dekoracja w górnej części oparcia. 

W strefie jadalni przydadzą się też kredens albo serwantka, czyli rodzaj witryn na szkło stołowe. W kolekcji znajdziemy ładne bryły o zaokrąglonych frontach bocznych. Dzięki licznym przeszkleniom pięknie wyglądają w nich kryształowe karafki, posrebrzane cukiernice, ozdobne talerze, wazy itd. Za pełnymi drzwiczkami i w szufladzie można schować mniej atrakcyjne akcesoria obiadowe, od obrusów po sztućce.  Serwantki mają charakterystyczną koronę w środkowej części, ozdobioną półokrągłym wycięciem.

Zwolenników klasyki, ale w mniej tradycyjnym wydaniu, powinna zainteresować linia Bari o głębokiej barwie dębu burgundzkiego. To przykład elegancji, lecz dalekiej od pałacowych skojarzeń. Stół jadalniany rozkłada się na ponad trzy metry – wspiera się wtedy na ośmiu solidnych nogach. Inny model, ze wsadami książkowymi, ma po rozłożeniu dwa i pół metra. Do kolekcji dopasowano zestaw zgrabnych krzeseł Roma o tapicerowanych siedziskach i oparciach. Modele z podłokietnikami szczególnie przypadną do gustu gościom w starszym wieku. Krzeseł bez podłokietników zmieścimy za to więcej przy stole.

Rolę kredensu czy serwantki z powodzeniem spełni jedna z witryn Bari – podwójnych lub pojedynczych, z przeszkleniami i oświetleniem LED-owym półek. W pobliżu stołu dobrze mieć barek. Polecamy model obrotowy, który podczas przyjęć przestaje być zwykłą półką.

Zarówno w kolekcji Afrodyta, jak i Bari znajdziemy meble do  strefy wypoczynkowej salonu, a więc zgrabne stoliki kawowe, szafki i panele RTV, pufy. Powstanie dzięki temu spójna stylistycznie, funkcjonalna przestrzeń.

MEBIN, www.mebin.pl

źródło: pieknydom24.pl

pieknydom24
MAPA STRONY
NASZE SERWISY
  • agdrtv24
  • pięknydom24
  • informacje branżowe