Ekologiczna innowacja - Laminam z systemem Hydrotect

Ekologiczna innowacja - Laminam z systemem Hydrotect

Poleć znajomemu
2018-01-09 09:16:00

Niektóre produkty do wykończenia i wyposażenia mieszkań czy domów potrafią zmienić codzienność. Tak jest w przypadku nowości od włoskiej marki Laminam - spieków kwarcowych, które zostały pokryte powłoką Hydrotect. Dzięki niej płyty zyskują samoczyszczące się właściwości, zastosowane wewnątrz pomieszczeń są antybakteryjne i niwelują nieprzyjemne zapachy, a na zewnątrz - oczyszczają powietrze. To sprawia, że spieki z systemem Hydrotect nie tylko ułatwiają życie ich użytkownikom i są w stanie sprostać najwyższym proekologicznym normom, lecz także w znaczny sposób poprawiają jakość środowiska, w którym są wykorzystywane.

Unikalna technologia i naturalne minerały użyte do produkcji płyt ze spieków kwarcowych sprawiają, że są całkowicie ekologiczne, a dzięki powłoce Hydrotect wyjątkowo higieniczne. Sprawdzą się one doskonale na elewacjach budynków - zarówno prywatnych domów, jak i publicznych obiektów. Płyty pokryte powłoką Hydrotect mają właściwości hydrofilowe, dzięki czemu podczas opadów deszczu zanieczyszczenia i brud są zmywane z powierzchni płyt. Ale to co wyróżnia technologię Hydrotect najbardziej, to jej wpływ na środowisko. Zawiera ona dwutlenek tytanu, który pod wpływem działania promieni ultrafioletowych (wytwarzanych zarówno przez światło słoneczne, jak i sztuczne źródła) wywołuje reakcję fotokatalityczną powodującą wydzielanie się aktywnego tlenu. Szkodliwe substancje, które wchodzą w kontakt z aktywnym tlenem, od razu są neutralizowane. Proces ten powoduje nie tylko samooczyszczanie się materiałów, lecz także poprawia jakość powietrza, m.in. usuwając tlenki azotu pochodzące ze spalin. Budynek pokryty płytami z systemem Hydrotect  o powierzchni 150 mkw. oczyszcza taką samą ilość powietrza, jak zalesiona działka o wielkości 4 kortów tenisowych, czyli 1000 mkw. Jest to zatem idealny sposób na zadbanie o środowisko i otoczenie.

Spieki kwarcowe Laminam z powłoką Hydrotect odnajdą się również we wnętrzach. Dzięki swoim antybakteryjnym właściwościom zapobiegają rozprzestrzenianiu się zarazków i bakterii oraz eliminują nieprzyjemne zapachy. To wszystko sprawia, że spieki z powłoką Hydrotect są doskonałym rozwiązaniem zarówno do domów prywatnych, jak i miejsc o zaostrzonym rygorze higienicznym - jak szpitale czy inne budynki użyteczności publicznej.

Płyty ze spieków kwarcowych z innowacyjnym systemem samoczyszczącym Hydrotect powstały dzięki ścisłej współpracy włoskiej marki Laminam z japońską firmą TOTO - liderem rozwiązań łazienkowych.

źródło: laminam/pieknydom24.pl

M_13620 M_13621 M_13622
dekoracje wnętrz

Szukaj w serwisie:

ikea kler vox brw franke sanplast oras roca
POKÓJ :: SYPIALNIA :: KUCHNIA :: ŁAZIENKA :: WIADOMOŚCI :: WYDARZENIA :: NAGRODY :: PROMOCJE :: KATALOGI :: PRODUCENCI :: SKLEPY :: RSS :: KONTAKT
Copyright © pieknydom24.pl 2018, Wszelkie prawa zastrzeżone, wykonanie: skyagency.pl RSS
Gazetki_promocyjne
S K L E P