Dom ze stali GreenCoat zwycięzcą Iconic Architecture Award 2017

Dom ze stali GreenCoat zwycięzcą Iconic Architecture Award 2017

Poleć znajomemu
2017-09-14 12:16:00

Tin House to rozpoznawalny i uznany na całym świecie dom, a udowodnił to międzynarodowy konkurs Iconic Architecture Award 2017, w którym zwyciężył. Co ciekawe, budynek niemal w całości został wykonany z organicznej stali GreenCoat, którego producentem jest SSAB.

Tin House został zaprojektowany przez wielokrotnie nagradzanego architekta Henninga Stummela, który nadał budynkowi niepowtarzalnego charakteru. Budynek zyskał unikalny i orgyinalny wygląd, dzięki całościowemu pokryciu stalą GreenCoat PLX Pro BT, która uchodzi za jedną z najlepszych stali na świecie.

"Projekt Tin House wymagał od nas bardzo dużo pracy, a przede wszystkim ze względu na specyfikę budynku musieliśmy wybrać najlepsze i najtrwalsze materiały. Przyglądaliśmy się wielu materiałom, ale nasz wybór padł właśnie na GreenCoat. Ogromnym plusem tej stali było to, że otrzymaliśmy gwarancję na kolorowe wykończenie, które będzie trwałe - nie będzie płowieć - w celu zachowania unikalnego wyglądu przez wiele lat. Dodatkowo, ważnym dla nas było to, że GreenCoat PLX Pro BT zawiera powłokę przyjazną dla środowiska” - mówi Henning Stummel.

Iconic Awards to pierwsza neutralna międzynarodowa nagroda w dziedzinie architektury i projektowania, która skupia się na wzajemnym przenikaniu architektury, projektowania, budownictwa i przemysłu. Wyróżnia wizjonerską architekturę, innowacyjne produkty oraz zrównoważoną komunikację pomiędzy wszystkimi obszarami architektury, budownictwa i nieruchomości oraz produkcji w pięciu głównych kategoriach.

Tin House jest już finalistą BD’s Architect of the Year Awards 2017, UK - Individual House. Dodatkowo jest zwycięzcą nagrody RIBA London Award 2016, finalistą World Architecture Festival 2016, RIBA National House of the Year 2016 oraz Stephen Lawrence Prize 2016.

Stal GreenCoat PLX Pro BT zawiera opatentowaną powłokę BT,  która wykorzystuje znaczną ilość szwedzkiego oleju rzepakowego, zamiast tradycyjnie stosowanych składników ropopochodnych. GreenCoat PLX Pro BT jest też dobrze znany wśród firm blacharskich ze względu na łatwość ręcznego formowania oraz dużą trwałość koloru, a także wysoką odporność na korozję, promieniowanie UV i zarysowania.

źródło: ssab/pieknydom24.pl

M_12581 M_12582
dekoracje wnętrz

Szukaj w serwisie:

ikea kler vox brw franke sanplast oras roca
POKÓJ :: SYPIALNIA :: KUCHNIA :: ŁAZIENKA :: WIADOMOŚCI :: WYDARZENIA :: NAGRODY :: PROMOCJE :: KATALOGI :: PRODUCENCI :: SKLEPY :: RSS :: KONTAKT
Copyright © pieknydom24.pl 2018, Wszelkie prawa zastrzeżone, wykonanie: skyagency.pl RSS
Gazetki_promocyjne
S K L E P