piękny dom - twitterpiękny dom - facebookpiękny dom - linkedinpiękny dom - instagram
Żeliwo czy stal? Piec wolnostojący w każdym domu

Żeliwo czy stal? Piec wolnostojący w każdym domu

2017-08-23 15:05:00

Piece wolnostojące, tzw. kozy, cieszą się nieustającym zainteresowaniem. Szeroki wybór modeli sprawia, iż idealnie komponują się z każdym wnętrzem. Materiał stosowany do produkcji pieców determinuje również jego oryginalny design. Piece wolnostojące nie wymagają dodatkowej zabudowy, można je więc ustawiać w dowolnym miejscu -  jedynym warunkiem jest doprowadzenie podłączenia kominowego.

W przypadku pieców materiał, z którego są wykonane, ma szczególne znaczenie. Wpływa on nie tylko na wygląd urządzenia, ale także na jego funkcjonalność. Od właściwości materiału zależy czas, w jakim piec jest w stanie oddawać zgromadzone ciepło.

Tradycyjne żeliwo

Piece żeliwne to klasyczne rozwiązania bazujące na trwałych i masywnych odlewach. Ich tradycyjna stylistka idealnie wpisuje się w wystrój pomieszczeń vintage czy rustykalnych. Urządzenia zdobione są dekoracyjnymi motywami lub ornamentami, które dodają im charakteru. Modele wykonane z żeliwa nawiązują do kóz sprzed lat, co sprawia, że osoby lubiące tradycyjne rozwiązania nie przejdą obok nich obojętnie. - Przykładem cieszącego się dużą popularnością pieca żeliwnego jest Koza K6, która idealnie sprawdzi się w stylowych pomieszczeniach. Urządzenie gwarantuje maksymalne wykorzystanie ciepła i bezawaryjne działanie dzięki wykonaniu ścianek paleniska z wysokiej jakości żeliwa o grubości 8 mm. Jednak zaawansowane technologiczne metody odlewu pozwalają także na unowocześnienie żeliwnych rozwiązań. Dzięki nim możliwe jest stworzenie pieca tradycyjnego we współczesnym wydaniu - na przykład Koza K 8 o zaokrąglonej formie lub z prążkowanymi zdobieniami. Ponadto, model dostępny jest w wersji tunel o dwustronnym przeszkleniu, ustawiony w centralnym punkcie pomieszczenia umożliwia oglądanie tańczących ogników z kilku perspektyw.  - mówi Sylwester Kałwiński, ekspert z firmy Kratki.pl.

Nowoczesna stal

Konstrukcja pieców stalowych pozwala na wprowadzenie innowacji w postaci wykończenia z kamienia naturalnego, kafli czy ceramiki ogniotrwałej, która absorbuje i akumuluje ciepło, a jednocześnie eksponuje ogień. Możliwość formowania różnych kształtów pozwala na stworzenie urządzeń o zaokrąglonym froncie, kwadratowych, prostokątnych, narożnych lub opartych na nóżce. Modele te z sukcesem wpiszą się w wystrój każdego pomieszczenia, harmonijnie dopełniając aranżację. Ponadto, piece wykonane ze stali dostępne są także z akcentem kolorystycznym. - Dużym zainteresowaniem cieszą się kozy o nowoczesnym, cylindrycznym kształcie, które sprawdzą się na niewielkiej przestrzeni, jak na przykład Koza AB. Urządzenie dostępne jest w wersji wykończonej kaflami, które mogą przybrać różne kolory - biały, czarny i czerwony.  Osobom lubiącym minimalizm i geometryczne kształty z pewnością do gustu przypadną piece wolnostojące Thor oraz Thor View z podwójnym lub potrójnym przeszkleniem, natomiast pasjonaci tradycyjnych rozwiązań w nowoczesnym wydaniu kompromis odnajdą w modelu K5 z wbudowaną wnęką na drewno. - dodaje ekspert Kratki.pl

Piece wolnostojące oddają ciepło całą swoją powierzchnią, również przewodem kominowym odprowadzającym spaliny. Są także proste w montażu - nie wymagają dodatkowej obudowy, a dzięki mniejszemu ciężarowi nie wymagają także dodatkowego wzmocnienia stropu. Piece wolnostojące mogą zostać ustawione w niemalże każdym miejscu, w którym znajduje się przewód kominowy. Nowoczesne kozy pozwalają na efektywne ogrzanie pomieszczenia, w którym się znajdują.

źródło: kratki.pl/pieknydom24.pl

pieknydom24
MAPA STRONY
NASZE SERWISY
  • agdrtv24
  • pięknydom24
  • informacje branżowe