Wnętrze w klimacie Zen. Drewno w roli głównej

Wnętrze w klimacie Zen. Drewno w roli głównej

Poleć znajomemu
2017-04-11 13:25:25

Znamy już pierwsze zapowiedzi trendów wnętrzarskich na nadchodzący rok. Jednym z nich jest drewno. Choć nigdy nie wychodzi z mody, możemy go użyć w niestandardowy sposób. Dzięki temu uda się stworzyć we wnętrzu przytulny, harmonijny klimat, bliżej natury.

Trudno wyobrazić sobie aranżację wnętrz bez dodatku drewna. Znajdzie się dla niego miejsce w każdym stylu wnętrzarskim − od rustykalnego po nowoczesny i industrialny. Naturalne drewno ma magiczne właściwości - jest uniwersalne, nadaje szlachetny i elegancki charakter, a jednocześnie ociepla i pomaga nadać wnętrzu wyjątkowy charakter. Z powodzeniem możemy wykorzystać je nie tylko na drzwiach, podłogach i meblach, ale również w mniej standardowy sposób − na ścianie i suficie, żaluzjach okiennych, czy oświetleniu.

Na ścianie czy na oknie?

Boazeria, która królowała w polskich domach w latach 70. i 80. ubiegłego wieku, znów wraca do łask. Starą boazerię można odświeżyć przy pomocy wosku lub koloryzującego impregnatu do drewna. Aby uniknąć przytłaczającego efektu drewnianymi panelami można wyłożyć tylko połowę ściany − i to układając je w poziomie. Dzięki temu optycznie poszerzymy przestrzeń. Resztę ściany można pokryć jasną farbą, wtedy uda nam się uzyskać jasne i przytulne wnętrze. A może oprawa okna w stylu retro? Jeśli chcemy nadać nowoczesnym plastikowym oknom trochę staroświeckiego szyku, wystarczy postawić na rolety z elementami drewna lub niezwykle stylową żaluzję drewnianą. − Żaluzja drewniana to ponadczasowa elegancja. Konstrukcja pozwala na precyzyjne operowanie stopniem nasłonecznienia, a szlachetny materiał jakim jest drewno tworzy przytulny i nastrojowy klimat we wnętrzu. Na rynku znajdziemy żaluzje drewniane barwione lub w kolorach różnych gatunków drewna np. dębu, sosny lub wiśni − mówi Leszek Jarema z firmy Franc Gardiner, producenta osłon okiennych.

Drewniane akcenty

Drewniane oprawy oświetleniowe mogą być ciekawą alternatywą dla oświetlenia z metalu lub tworzyw sztucznych. Może to być model drewnianej lampy stojącej w minimalistycznym stylu mid- century modern lub tradycyjne japońskie lampiony shoji wykonane z papieru i drewna. Jeśli chcemy wprowadzić drewno do wnętrza w oszczędny sposób postawmy na rękodzieło i wybrane dodatki np. ramki, misy, wazony lub osłonki na doniczki. W sklepach znajdziemy ich mnóstwo w dowolnym stylu. Drewniane wnętrza z powodzeniem uzupełnimy szkłem, wełną, ale i cegłą lub betonem. I rzecz jasna zielenią, która stworzy z drewnem upragniony klimat Zen. Mogą to być paprocie, orchidee lub efektowne bonsai.

Rodzaje drewna, jak je łączyć?

Jodła kanadyjska, orzech, a może dąb i sosna? Drewno egzotyczne lub lokalne? Drewno ma unikatową fakturę. Nie ma dwóch takich samych fragmentów drewna. Różni je odcień lub rysunek słojów. Jeśli mamy w domu różne elementy wykonane z drewna − podłogi, meble, schody lub drzwi, kilka wskazówek może ułatwić połączenie ich w spójną i stylową całość. Po pierwsze starajmy się dobierać drewno o podobnej tonacji kolorystycznej, ciepłej lub chłodnej. Mieszajmy drewno z barwnymi dodatkami. Stół i drewniany parkiet ożywi kolorowy dywan. I na koniec patent, który zawsze się sprawdza − różne kolory i gatunki drewna najlepiej łączy dodatek bieli. To idealne połączenie, dzięki któremu można stworzyć harmonijną wyciszającą przestrzeń. Wystarczy spojrzeć na wnętrza w stylu skandynawskim lub w stylu japońskim.

źródło: piekydom24.pl

dekoracje wnętrz

Szukaj w serwisie:

ikea kler vox brw franke sanplast oras roca
POKÓJ :: SYPIALNIA :: KUCHNIA :: ŁAZIENKA :: WIADOMOŚCI :: WYDARZENIA :: NAGRODY :: PROMOCJE :: KATALOGI :: PRODUCENCI :: SKLEPY :: RSS :: KONTAKT
Copyright © pieknydom24.pl 2018, Wszelkie prawa zastrzeżone, wykonanie: skyagency.pl RSS
Gazetki_promocyjne
S K L E P