Najnowsze wnętrze w IKEA Kraków

Najnowsze wnętrze w IKEA Kraków

Poleć znajomemu
2016-07-11 14:08:00

Któż z nas, szczególnie mając ograniczony metraż mieszkania, nie marzy o wyjątkowo funkcjonalnym pokoju dziennym? Czasem warto podpatrzeć, co proponują specjaliści: w IKEA Kraków powstał kolejny projekt wnętrza, dedykowany 3-osobowej rodzinie. Takiej, która chce jak najwięcej czasu spędzać razem, niekoniecznie robiąc to samo. Nie ma przecież nic złego w tym, że - podczas gdy rodzice mają ochotę poczytać książkę - syn chciałby pograć na konsoli w słuchawkach lub korzystać z laptopa.

Z rozwiązaniem tej sytuacji przychodzą szwedzcy projektanci. Możliwość łączenia różnych potrzeb domowników uzyskano głównie dzięki nowej propozycji IKEA, jaką jest  sofa VALLENTUNA. Składa się ona z wolnostojących modułów, które można ustawiać pojedynczo lub zestawiać w dowolne kombinacje.

- Poszczególne moduły sofy VALLENTUNA możemy swobodnie obracać, przesuwać, łączyć, a nawet przestawiać w inną część pokoju. Rozwiązanie to sprawia, że pomieszczenie, w którym znajduje się sofa, pełni nie tylko rolę pokoju dziennego, ale również sypialni lub salonu, w którym przyjmujemy gości - mówi Maria Matyszczak, projektantka wnętrz w IKEA Kraków.

W nowym wnętrzu IKEA sofa zajmuje centralną pozycję. Miejsca do siedzenia zostały ustawione w różnych kierunkach tak, aby każdy mógł zajmować się swoimi sprawami. Podczas gdy najmłodszy członek rodziny gra na konsoli, tata może uciąć sobie krótką drzemkę, a mama w spokoju poczytać książkę. Każdy zajęty jest sobą, ale wszyscy spędzają czas razem. W prosty sposób można też przekształcić mebel w przestronną sofę, na której zmieszczą się goście zaproszeni na „domówkę”. A wieczorem, w kilka chwil, moduł siedziska zmienić ponownie w wygodne łóżko.

Nowoczesna meblościanka

We wnętrzu pokoju dziennego ważną rolę pełni modułowy system meblowy, złożony z elementów o różnych wysokościach i głębokościach. Nowoczesny design idzie tu w parze z funkcjonalnością. W szafkach bez problemu zmieści się sprzęt elektroniczny (np. konsola do gier) oraz inne rzeczy codziennego użytku, których rodzina nie chce trzymać „na widoku”. Taka konfiguracja jest odzwierciedleniem nowych trendów w meblowaniu. Jak widać, do łask wracają słynne meblościanki, tylko w bardziej nowoczesnym wydaniu.

Meblowanie światłem

W pokoju dominują stonowane kolory ziemi, które wprowadzają do wnętrza spokój i harmonię. Połyskujące beżowe i matowe brązowe fronty połączone z dębowymi obudowami systemu meblowego BESTÅ, świetnie współgrają z dwukolorową sofą w odcieniach szarości. Kontrapunktem, przełamującym nieco elegancki, stonowany charakter wnętrza, są dodatki w postaci kolorowych tekstyliów.

Nie bez znaczenia jest też dobór oświetlenia, które pozwala uwydatnić kolorystykę wnętrza i nadaje mu charakteru. Zgodnie z założeniami tzw. „meblowania światłem” w każdy pomieszczeniu powinno być kilka źródeł światła. W naszym pokoju dziennym rolę światła funkcjonalnego spełniają dwie lampy wiszące, które dają zarówno światło ogólne, jak i kierunkowe. Wracające do łask kinkiety, a także lampa stojąca, wprowadzają do pomieszczenia światło nastrojowe. Dzięki zastosowaniu żarówek LED jest ono ciepłe i bardzo zbliżone do naturalnego światła dziennego. W pokoju zainstalowano również listwy LED pełniące funkcję światła dekoracyjnego, umieszczone za telewizorem, w szafkach, a także pod meblami.

- Projektując to pomieszczenie chcieliśmy, aby nasi klienci „na żywo” zobaczyli, jak, dzięki dosłownie kilku pomysłowym rozwiązaniom, może powstać bardzo funkcjonalnie wnętrze, którym będą cieszyć się przez lata. Nawet gdy domowników najdzie nagła i nieodparta ochota na zmianę wystroju, mogą odmienić wygląd wnętrza, dodając kilka modułów sofy w innym kolorze obicia lub zmieniając oświetlenie czy kilka wybranych frontów w szafkach - mówi Monika Sobocińska - Janas, z Działu Sprzedaży IKEA Kraków.

źródło: ikea/pieknydom24.pl

M_9337 M_9338 M_9339

O firmie IKEA

IKEA jest innowatorem oraz doradcą w zakresie wyposażenia wnętrz, którego celem jest tworzenie lepszego życia na co dzień dla wielu ludzi. IKEA jest godną zaufania, stabilną finansowo i stale rozwijającą się firmą. IKEA w Polsce posiada obecnie osiem sklepów, które w roku finansowym 2013 odwiedziło ponad 20 milionów osób. Ponadto, poprzez Inter IKEA Centre Group Poland, firma zbudowała i zarządza siedmioma parkami oraz centrami handlowymi. W Jarostach koło Piotrkowa Trybunalskiego zlokalizowane jest Regionalne Centrum Dystrybucyjne, które obsługuje sklepy IKEA w Polsce, Czechach, Słowacji, Rumunii, Bułgarii i na Węgrzech. Biuro Zakupów współpracuje z producentami mebli i artykułów wyposażenia wnętrz w regionie Europy Centralnej, dostarczając je do sieci IKEA na całym świecie.

dekoracje wnętrz

Szukaj w serwisie:

ikea kler vox brw franke sanplast oras roca
POKÓJ :: SYPIALNIA :: KUCHNIA :: ŁAZIENKA :: WIADOMOŚCI :: WYDARZENIA :: NAGRODY :: PROMOCJE :: KATALOGI :: PRODUCENCI :: SKLEPY :: RSS :: KONTAKT
Copyright © pieknydom24.pl 2018, Wszelkie prawa zastrzeżone, wykonanie: skyagency.pl RSS
Gazetki_promocyjne
S K L E P