piękny dom - twitterpiękny dom - facebookpiękny dom - linkedinpiękny dom - instagram
2 miliony krzeseł w IKEA Industry w Konstantynowie Łódzkim

2 miliony krzeseł w IKEA Industry w Konstantynowie Łódzkim

2015-05-29 08:56:08

W fabryce IKEA Industry w Konstantynowie Łódzkim zostało wyprodukowane 2-milionowe krzesło. Zakład ten to największa fabryka krzeseł drewnianych w Polsce i jedna z największych tego typu na świecie. Dzienna produkcja sięga około 8 tys. krzeseł. Meble trafiają do sklepów IKEA na całym świecie.

W IKEA Industry Konstantynów skala produkcji jest wyjątkowo duża. W ciągu niecałych 2,5 roku powstały tu 2 miliony krzeseł z litego drewna sosnowego. Ustawione jedno za drugim zajęłyby one odległość jak z Łodzi do Sztokholmu. Zamiennie z krzesłami, wytwarzane są tu stoły. Dziennie zakład może wyprodukować do 6,5 tys. stołów. Do tej pory powstało ich już prawie 300 tys.

„Wydajność naszej fabryki w Konstantynowie Łódzkim to dla nas powód do dumy. To właśnie tutaj codziennie produkujemy tysiące krzeseł i stołów, które trafiają do domów milionów ludzi w aż 37 krajach na świecie, od Stanów Zjednoczonych aż po Australię” - powiedział Adam Goliński, dyrektor fabryki IKEA Industry Konstantynów. „Nasza załoga, licząca ponad 600 osób, to zaangażowani i odpowiedzialni pracownicy, pełni energii i ciekawych pomysłów. To dzięki nim udało nam się osiągnąć tak wiele w tak krótkim czasie” - dodał Adam Goliński.

Zakład IKEA Industry Konstantynów działa od lipca 1997 roku (wcześniej jako Swedwood). Od 2013 roku w fabryce wytwarzane są cztery rodzaje krzeseł - KAUSTBY, GAMLEBY, LERHAMN i INGOLF oraz stoły LERHAMN. Wszystkie produkty powstają zgodnie z ideą Demokratycznego Wzornictwa. Koncepcja ta zakłada tworzenie ciekawie zaprojektowanych, funkcjonalnych i dobrych jakościowo artykułów wyposażenia wnętrz, wykonanych z dbałością o środowisko, a jednocześnie przystępnych cenowo.

Innowacyjność

Bardzo wysoka wydajność produkcji (zarówno materiałowa, jak i ilościowa) to efekt zastosowania innowacyjnych rozwiązań. Przykładem może być automatyczna linia do łączenia tylnych nóg krzeseł przez mikrowczep czy sterowana numerycznie linia do krzywoliniowego kształtowania i profilowania tylnych nóg.

Zrównoważony rozwój

Integralną częścią działalności całej Grupy IKEA jest zrównoważony rozwój. W fabryce w Konstantynowie Łódzkim stosowane są rozwiązania mające na celu ograniczenie zużycia energii i wody, przetwarzanie produktów ubocznych czy poprawę warunków na stanowiskach pracy. Wśród nich można wymienić wykorzystanie energooszczędnego oświetlenia LED, produkcję energii cieplnej ze spalania trocin czy produkcję brykietu z trocin. Surowiec drzewny pozyskiwany jest wyłącznie z odpowiedzialnie zarządzanych lasów.

źródło: ikea/pieknydom24.pl

pieknydom24
MAPA STRONY
NASZE SERWISY
  • agdrtv24
  • pięknydom24
  • informacje branżowe