Rockfon zaprasza na wyższy poziom designu

Poleć znajomemu
Rockfon zaprasza na wyższy poziom designu 2014-03-07 13:26:00

Na rynku ukazał się właśnie drugi numer magazynu Inspired By You, wydawanego przez markę Rockfon, producenta akustycznych sufitów podwieszanych. Wydanie, podobnie jak poprzednie, zawiera przegląd światowych trendów w architekturze. Na kilkudziesięciu stronach zamieszczono dużą dawkę wiedzy, inspiracji fotograficznych i wypowiedzi ekspertów. Przedstawiono przykłady inwestycji, w których architekci przełamują dotychczasowy schemat myślenia o sufitach podwieszanych.

Rockfon od lat szczególnie dba o jakość i najwyższe parametry oferowanych produktów. Nie mniej ważne miejsce w działalności marki zajmuje wzornictwo i design. Firma jest partnerem projektantów, którzy stawiają na ciekawe aranżacje i nieoczywiste kreowanie wnętrz. Jednym z narzędzi wsparcia dla architektów i deweloperów obiektów komercyjnych jest magazyn Inspired By You. Firma opublikowała właśnie jego najnowszy numer. Magazyn przedstawia nowe podejście do sposobu wykorzystania rozwiązań akustycznych we wnętrzach. Projekty prezentowane w wydaniu zachęcają do porzucenia schematycznego myślenia na temat sufitów podwieszanych. Przekraczają one bariery w zakresie kształtowania akustyki w budynkach i wykorzystują nowe rozwiązania sufitów i ścian akustycznych wpisując się w najnowsze trendy w architekturze i projektowaniu wnętrz.

  • Zobacz jak robią to inni

Magazyn łączy inspirujące ilustracje z treściami merytorycznymi. Wszystkie prezentowane inwestycje wyróżnia nowatorskie podejście do rozwiązań akustycznych jakie oferuje marka Rockfon. Zobaczyć można jak klasyczne rozwiązania sufitowe kojarzone z siatką modułową ewaluują w nowe formy. Rozwiązania Rockfon pozwalają podjąć wyzwania stojące przed projektantami w nowoczesnym budownictwie. Producent pokazuje jak pogodzić design z akustyką w przypadku architektury monolitycznej, krzywych płaszczyzn i minimalizmu. Prezentuje niecodzienne rozwiązania poprawiające komfort akustyczny: elementy przestrzenne - baffale i wyspy oraz ściany akustyczne. Czytelnicy mogą dowiedzieć się również, w jaki sposób barwy dodają emocji pomieszczeniom, a także przeczytać o roli relacji międzyludzkich jako kluczowym czynniku sukcesu.

Wykorzystując najciekawsze obiekty z Europy, artykuły przedstawiają m.in. architekturę monolityczną na przykładzie muzeum sztuki nowoczesnej z Oslo, a także wykorzystanie linii krzywych w projektowaniu wnętrz, pokazując falujący sufit w największym centrum handlowym w Europie - Puerto Venecia w hiszpańskiej Saragossie. Część publikacji opisuje także ściany, jako powierzchnie, którą także można wykorzystać do kształtowania wymaganych parametrów akustycznych, jak choćby w multipleksie Cinemes Centre Splau w Llobregat w Hiszpanii.

W numerze nie zabrakło też polskich akcentów. Wśród obiektów, jako przykład zastosowania minimalistycznych sufitów, dyskretnie współgrających z przestrzenią, znalazły się Hotel Narvil i siedziba katowickiego Centrum Informacji Naukowej i Biblioteki Akademickiej. W wydaniu dystrybuowanym w skali międzynarodowej opublikowano także rozmowę z polskim architektem, Rafałem Degutisem, który zrealizował gdański biurowiec Opera Office.

źródło: rockfon/pięknydom24.pl

M_3717 M_3718 M_3719

O firmie Rockfon

Rockfon jest wiodącym dostawcą akustycznych rozwiązań sufitów i ścian. Firma ma w swojej ofercie szeroką gamę produktów, które spełniają surowe wymogi zarówno w zakresie akustyki, bezpieczeństwa pożarowego i trwałości, jak również higieny oraz estetyki. Rozwiązania marki Rockfon stosowane są we wszystkich rodzajach budynków, zarówno w nowych i modernizowanych, w tym w obiektach biurowych, handlowych, sportowych, edukacyjnych, służby zdrowia i przemysłowych. Poprawiają komfort akustyczny pomieszczeń i wpływają na optymalny mikroklimat wnętrz oraz dobre samopoczucie użytkowników. Rozwiązania Rockfon dedykowane są także do inwestycji realizowanych zgodnie z zasadami zrównoważonego budownictwa, w tym do obiektów starających się o ekocertyfikaty zgodne m.in. z systemami LEED i BREEAM.

Rockfon jest częścią międzynarodowego koncernu Rockwool International Group - największego na świecie producenta materiałów ze skalnej wełny mineralnej, z siedzibą w Danii. W Polsce marka Rockfon jest obecna od 1994 roku. Od 2005 roku jej wyroby produkowane są w fabryce w Cigacicach, skąd są eksportowane na rynki Europy, Azji i Ameryki Północnej. Dodatkowo rozwiązania akustyczne Rockfon produkowane są w zakładach w Holandii, Francji i Rosji.

dekoracje wnętrz

Szukaj w serwisie:

ikea kler vox brw franke sanplast oras roca
POKÓJ :: SYPIALNIA :: KUCHNIA :: ŁAZIENKA :: WIADOMOŚCI :: WYDARZENIA :: NAGRODY :: PROMOCJE :: KATALOGI :: PRODUCENCI :: SKLEPY :: RSS :: KONTAKT
Copyright © pieknydom24.pl 2017, Wszelkie prawa zastrzeżone, wykonanie: skyagency.pl RSS
Gazetki_promocyjne
S K L E P