piękny dom - twitterpiękny dom - facebookpiękny dom - linkedinpiękny dom - instagram

"Must be" czyli co trzeba koniecznie zobaczyć w Mediolanie

2013-04-08 17:00:00

Od 9 do 14 kwietnia wszystkie drogi prowadzić będą do Mediolanu, a na pewno te związane z designem, bo rusza kolejna edycja Salone Internazionale del Mobile. Jednak to nie same targi, ale kilka innych adresów na mapie Mediolanu budzi najwięcej emocji za sprawą wystaw, happeningów, premier produktów i niestandardowych spotkań. Należy do nich na pewno Temporary Museum For New Design - Superstudio Piu i Ventura Lambrate. W obu tych miejscach będzie można znaleźć kolekcje marki Noti - siedziska Teddy Bear, Bouli i Trefle.

Marka Noti współpracująca z najlepszymi polskimi projektantami m.in.: Piotrem Kuchcińskim, Tomkiem Augustyniakiem, Mikołajem Wierszyłłowskim, Renatą Karalus, Tomkiem Rygalikiem już po raz kolejny zaprezentuje swoje produkty podczas święta desigu w Mediolanie. W ubiegłym roku premierowe pokazy kolekcji „Teddy Bear” oraz „Trefle” stały się wydarzeniem wystawy „Design from Wielkopolska” w Supestudio Piu. Oba projekty traktują formę siedziska z lekkim przymróżeniem oka, oba sięgają do wzorów z dzieciństwa, oba będąc na granicy fun designu prowadzą rodzaj gry z odbiorcą wzbudziły ogromne zainteresowanie mediów i odwiedzających targi.

W tegorocznej edycji wystawie „PackDesign from Wielkopolska” (kurator Piotr Wełniak, organizator Urząd Marszałkowski Województwa Wielkopolskiego) w Temporary Museum For New Design towarzyszyć będą siedziska Trefle zaprojektowane przez Piotra Kuchcińskiego oraz Bouli autorstwa studentek Uniwersytetu Artystycznego w Poznaniu Julię Pawlikowską, Olgę Mężyńską, Urszulę Burgieł. Wystawa prezentuje najlepsze firmy z regionu Wielkopolski specjalizujące się w produkcji opakowań. „PackDesign from Wielkopolska”, Superstudio Piu, Via Tortona 27, 9-14 kwietnia, godz. 10-21. Wystawa „Must Have from Poland” (kurator Ewa Solarz, organizator Łódź Design Festiwal) gościć będzie po raz kolejny na Ventura Lambrate. Wśród nagrodzonych i wyróżnionych prac sofa Teddy Bear projektu Mikołaja Wierszyłłowskiego. Wystawa prezentuje najciekawsze polskie projekty i przedmioty zaprojektowane przez polskich designerów. Wszystkie pokazane na wystawie przedmioty są wdrożone do produkcji.„Must Have from Poland”, Ventura Lambrate, Via Privata Oslavia 8, 10-14 kwietnia.

Informacje o prezentowanych kolekcjach:

Trefle proj. Piotr Kuchciński - to wyjątkowa interpretacja popularnego stołka. Jego charakterysyczna fantazyjna forma kształtem przypomina czterolistną koniczynę...przynoszącą szczęście. Rodzina składa się z trzech typów siedzisk w różnych wielkościach: pufa, taboretu i hockera. Dodatkowo puf może pełnić funkcję stolika dzięki niezależnemu nakładanemu blatowi. Do wyboru są różne warianty wykończeń szycia: szew tradycyjny, szew prawostronny oraz szew prawostronny z dodatkową wypustką w dowolnym kolorze.

Sofy Bouli proj. Julia Pawlikowska, Olga Mężyńska, Urszula Burgieł studentki Uniwersytetu Artystycznego w Poznaniu. Sofy Bouli zostały wyróżnione w konkursie DESIGNEDINPOZNAN.PL - KONCEPT - WDROŻENIE, którego celem było wypromowanie w Europie młodego, świeżego designu pochodzącego z Regionu Wielkopolski i wzięły udział w wystawie pokonkursowej Perspective_S. Nieregularne, amorficzne formy powstały, by zaskoczyć użytkowników przestrzeni nową, niekonwencjonalną formą. Zróżnicowana powierzchnia brył umożliwia przyjmowanie wygodnych pozycji, sprawia wrażenie miękkości i lekkości formy. Moduły mogą być podwieszane, dając efekt swobodnie unoszących się w powietrzu lub umieszczane na podstawie. Możliwość wyboru zróżnicowanych pod względem estetycznym i funkcjonalnym drewnianych nóg, metalowych płóz oraz niskich nóżek sprawia, że Bouli staje się niską, lekko unoszącym się nad ziemią pufem. Siedziska występują w wersji dwuosobowej lub trzyosobowej.

Teddy Bear proj. Mikołaj Wierszyłłowskie z pracowni Wierszyłłowski i Projektanci - jest to zestaw siedzisk do indywidualnej konstrukcji - sof, foteli, szezlongów uzupełnione trzema stolikami. Projektanci szukali inspiracji w przeszłości, w trochę sentymentalnym klimacie dziecięcych zabaw, "złotym" okresie polskiego wzornictwa ( lata 50 / 60 ), dzieciństwie. Nie zależało im jednak na stylizacji, sentymentalnym kostiumie, tylko na " uczuciu " od pierwszego wejrzenia. Pomysł kolekcji oparty jest na potrzebach i specyficznych wymaganiach klienta, włączeniu go w proces powstawania meble, a tym samym nawiązaniu specyficznej relacji. Rodzina nie jest zbudowana z gotowych brył: fotela / sofy / szezlonga tylko na trzech typach siedzisk / trzech rodzajach oparć / dwóch podłokietnikach / uchu. Klient w zależności od swoich upodobań / wymagań bawi się bryłami - składa / zestawia / dopasowuje budując fotele, sofy - większe, mniejsze, niższe, wyższe. To zabawa jak klockami. Miękkie, obłe, organiczne formy bryły pozwalają na zgodne sąsiedztwo pozornie nie przystających do siebie elementów, które " zazębiając " się tworzą sztywną konstrukcję. Taka budowa daje też nieograniczone możliwości tapicerowania sof / foteli / siedzisk , gdzie znów możemy bawić się meblem kontrastując kolory, faktury, desenie. Kolekcję siedzisk uzupełniają trzy stoliki. Można je ze sobą zestawiać - mniejsze/ większe, niższe/ wyższe.

źródło: noti/pięknydom24.pl

 

pieknydom24
MAPA STRONY
NASZE SERWISY
  • agdrtv24
  • pięknydom24
  • informacje branżowe