Jak zadbać o drewniany taras po zimie?

Jak zadbać o drewniany taras po zimie?

Poleć znajomemu
2018-03-13 13:57:00

Drewniany taras to wielofunkcyjna przestrzeń, która służy nam nie tylko do odpoczynku, ale również stanowi idealne miejsce do spotkań w gronie przyjaciół i wspólnych posiłków w ciepłe dni. Warto jednak pamiętać o tym, że aby cieszyć się jego nieskazitelnym wyglądem przez wiele lat, powinniśmy o niego w odpowiedni sposób zadbać.

Właściciele drewnianych tarasów zazwyczaj pamiętają o olejowaniu tarasu przed zimą, co pozytywnie wpływa na żywotność desek. Nie każdy jednak wie, że prawidłowa pielęgnacja drewnianego tarasu powinna odbywać się dwa razy w roku - jesienią i wiosną. Dbając o niego regularnie będziemy mieć pewność, że jego stan pozwoli nam cieszyć się nim na dłużej. Jak zatem należy prawidłowo olejować drewniany taras?

Krok 1: wybór środków

W pierwszej kolejności wybieramy środki, które wykorzystamy przy renowacji tarasu po zimie. - Warto wiedzieć, że do wyboru mamy oleje bezbarwne i z różnymi stopniami pigmentacji, dzięki którym w łatwy sposób zmienimy wybarwienie tarasu i jednocześnie będą znacznie dłużej chroniły drewno. Niezależnie od opcji, na którą się zdecydujemy, zawsze powinniśmy upewnić się, że kupujemy profesjonalne lub przynajmniej półprofesjonalne środki. To właśnie one zagwarantują nam odpowiednią pielęgnację i ochronę przed czynnikami atmosferycznymi - mówi Kinga Liebchen z firmy Komplex Market, importera i dystrybutora wysokiej jakości profili drewnianych.

Krok drugi: olejowanie

Olejowanie tarasu przeprowadza się w suchy i bezwietrzny dzień. W pierwszej kolejności usuwamy z jego powierzchni zalegające zanieczyszczenia - do którego niekiedy niezbędne mogą okazać się specjalne środki do odszarzania drewna bądź usuwania powłok malarskich - a następnie czekamy aż całkowicie wyschnie. Dopiero później nakładamy najbardziej odpowiedni do naszego rodzaju drewna olej. - Olejowanie jest szczególnie istotnym zabiegiem w przypadku drewnianych tarasów, ponieważ to właśnie ono zapewnia długą żywotność drewna oraz chroni przed niekorzystnym działaniem czynników atmosferycznych, co z kolei przekłada się na jego nieskazitelny i efektowny wygląd. Preparat nakładamy na deski ruchem wcierającym przy użyciu pędzla. Czynność powtarzamy dwukrotnie, przy czym pamiętajmy, żeby po pierwszym olejowaniu upewnić się, że deski całkowicie wyschły - mówi Kinga Liebchen z firmy Komplex Market.

Dla tych, którzy nie chcą impregnować drewnianych desek tarasowych

Rozwiązanie jest jedno: zakup drewna, które nie wymaga impregnacji. - Najlepszym rozwiązaniem dla zwolenników drewnianych tarasów, którzy nie chcieliby jednak angażować się w ich pielęgnację, jest drewno modyfikowane termicznie Thermory. Jest ono odporne na działanie czynników atmosferycznych, pleśni i grzybów bez impregnacji, a wraz z upływem czasu zmienia kolor na patynową szarość, co w ostatnim czasie jest bardzo pożądanym efektem. Co ważne, nie wpływa to w żaden sposób na trwałość materiału - dodaje Kinga Liebchen z firmy Komplex Market.

źródło: pieknydom24.pl

O firmie Komplex Market

Komplex Market jest wiodącym importerem i dystrybutorem profili drewnianych z największych i najlepszych europejskich fabryk. W ofercie firmy znajdują się produkty takich marek jak: Thermory (wyłączny dystrybutor w Polsce), SECA, MyDeck, Twinson, Sihga, Osmo, Remmers i inne. Ponadto deski tarasowe (modrzew syberyjski, modrzew europejski, świerk, Thermory thermo sosna skandynawska, Thermory thermo jesion amerykański i inne), deski elewacyjne drewniane, podbitka dachowa, boazeria, drewno konstrukcyjne i wiele innych.

Produkty oferowane przez Komplex Market stosowane są w budownictwie na całym świecie, w tym m.in. przy realizacji sklepu Disney w Szanghaju, budynku ZEB Pilot House w Norwegii, przestrzeni powstałej z okazji 150. rocznicy bitwy pod Pueblą w Meksyku, a także tarasu Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie.

dekoracje wnętrz

Szukaj w serwisie:

ikea kler vox brw franke sanplast oras roca
POKÓJ :: SYPIALNIA :: KUCHNIA :: ŁAZIENKA :: WIADOMOŚCI :: WYDARZENIA :: NAGRODY :: PROMOCJE :: KATALOGI :: PRODUCENCI :: SKLEPY :: RSS :: KONTAKT
Copyright © pieknydom24.pl 2018, Wszelkie prawa zastrzeżone, wykonanie: skyagency.pl RSS
Gazetki_promocyjne
S K L E P