piękny dom - twitterpiękny dom - facebookpiękny dom - linkedinpiękny dom - instagram
Idealne zwieńczenie podłogi - klej do listew Montagefix-N firmy Den Braven

Idealne zwieńczenie podłogi - klej do listew Montagefix-N firmy Den Braven

WYKOŃCZENIE / Chemia budowlana / 2017-12-19 12:10:25

Nawet najbardziej elegancka podłoga wykonana z wysokiej jakości materiałów wymaga właściwego wykończenia i dopracowania każdego detalu. Rolę taką pełnią listwy i cokoły maskujące, które stanowią subtelne połączenie podłogi i ścian. Ich trwały i estetyczny montaż ułatwi klej do listew i profili Montagefix-N firmy Den Braven.

Podstawową rolą listew przypodłogowych jest ukrycie przerwy dylatacyjnej umożliwiającą naturalną pracę podłogi. Dodatkowo chronią one ścianę przed zabrudzeniami i uszkodzeniem. Nie mniej ważnym zadaniem jest również funkcja ozdobna i scalenie aranżacyjne podłogi i ścian. Jest kilka sposobów mocowania listew, jednak niektóre z nich pozostawiają wiele do życzenia pod względem wyglądu. O ile przymocowanie za pomocą gwoździ lub wkrętów może być trwałym sposobem łączenia listew ze ścianą, z pewnością nie podnosi ich estetyki. Dobrym sposobem na uniknięcie tego problemu jest przyklejenie listew bezpośrednio do powierzchni ściany. W ten sposób wypełniając akrylem spoinę pomiędzy tymi dwoma elementami uzyskuje się bardzo spójny efekt. Warunek jest jeden - dobranie odpowiedniego kleju, który zapewni trwałe łączenie. Z tą myślą firma Den Braven stworzyła dedykowany klej do tego typu prac. Montagefix- N to jednoskładnikowy klej montażowy na bazie kauczuku neoprenowego do listew i profili wykonanych z PCW i drewna. Klej ten tworzy trwale elastyczne wiązanie, co jest bardzo ważne przy montażu listew. Umożliwia to naturalną pracę materiałów i eliminuje ryzyko odklejania. Zawiera również wysoce lotny rozpuszczalnik, dzięki czemu schnie bardzo szybko, a już po 72h jest całkowicie utwardzony. Znacznie przyspiesza to prace wykończeniowe i pozwala uniknąć niepotrzebnych poprawek. Dodatkowo jest bardzo lepki, dlatego idealnie nadaje się do pionowych zastosowań. Bardzo dobrze współpracuje w kombinacji z podłożami gładkimi i porowatymi, chłonnymi i niechłonnymi łącząc trwale elementy wykończeniowe z drewna i materiałów drewnopochodnych, PCW, a także z ceramiki, gipsu, betonu, kamienia (w tym: kamienia naturalnego), stali, metali.

Montaż listew przypodłogowych za pomocą kleju jest bardzo szybki i prostym sposobem, pozwalającym uzyskać trwały, a do tego bardzo estetyczny efekt. Z pomocą kleju Montagefix-N firmy Den Braven, zadanie to wykonane zostanie wzorowo.

źródło: den braven/pieknydom24.pl

Polecane sklepy

PraktikerBricomanLeroy MerlinLeroy MerlinCastoramaBrico DepotIKEA
pieknydom24
MAPA STRONY
NASZE SERWISY
  • agdrtv24
  • pięknydom24
  • informacje branżowe