piękny dom - twitterpiękny dom - facebook
Hayka z dwiema nagrodami w prestiżowym konkursie!

Hayka z dwiema nagrodami w prestiżowym konkursie!

2017-03-20 10:04:35

Pościel imitująca stóg słomy, jeden z produktów szczecińskiej firmy Hayka, została wyróżniona  nagrodami w prestiżowym konkursie „European Product Design Award 2017”. Międzynarodowe jury doceniło ją aż w dwóch kategoriach.

Pościel jest wykonana z wysokiej jakości satyny bawełnianej. To materiał bardzo wytrzymały oraz miękki w dotyku. Ale oczywiście nie to sprawia, że pościel produkowana przez firmę Hayka jest wyjątkowa. Najważniejszy jest nowatorski koncept. Oto pościel, która dzięki ekstremalnie realistycznemu nadrukowi, przypomina stóg słomy. Stóg, w którym znajdziemy… myszy, ćmy, guzik oraz igłę.

- Projekt pościeli z nadrukiem słomy powstał z tęsknoty za latem i nocami spędzonymi pod gołym niebem - wyjaśnia Gosia Dziembaj, właścicielka Hayki. - To taki prywatny stóg słomy domowego użytku. - Pościel cieszy się bardzo dużym powodzeniem w całej Europie.

Teraz sztandarowy produkt firmy Hayka doczekał się uznania fachowców. Pościel została wyróżniona dwiema nagrodami w najnowszej edycji prestiżowego konkursu „European Product Design Award”. Jego celem jest promowanie utalentowanych europejskich projektantów, których produkty poprawiają klientom komfort codziennego życia oraz posiadają nieprzeciętne walory estetyczne. Nagrody przyznaje się w 20 kategoriach. Produkty są wyróżniane „złotem” (najwyższy laur), „srebrem”, „brązem” i „platyną”. Pościel imitująca stóg słomy została nagrodzona w kategorii „artykuły wyposażenia wnętrz / tekstylia / wykładziny podłogowe” oraz „artykuły wyposażenia wnętrz/meble do sypialni/akcesoria”. W tym pierwszym przypadku szczecińska firma Hayka otrzymała „złoto”, w drugim - „srebro”.

- Jestem niezwykle szczęśliwa, że mój produkt został doceniony w tym prestiżowym konkursie - mówi Dziembaj. - Tym bardziej, że projekty oceniały takie uznane osobistości ze świata dizajnu, jak choćby Bart Ruijpers, który przez kilkanaście lat pełnił funkcję dyrektora odpowiedzialnego za wzornictwo przemysłowe w słynnym studiu projektowym Karima Rashida w Nowym Jorku.

Uroczyste wręczenie nagród odbędzie 12 kwietnia w Brukseli, w budynku Parlamentu Europejskiego.

Hayka to szczecińska firma, która powstała w 2014 roku. Przedsiębiorstwo zajmuje się projektowaniem oraz produkcją wysokogatunkowej i artystycznej pościeli, a także tekstyliów dekoracyjnych. W swoim portfolio, oprócz kolekcji „słoma”, znajdują się także te o nazwie „siano” oraz „mech”.

źródło: hayka/pieknydom24.pl