piękny dom - twitterpiękny dom - facebookpiękny dom - linkedinpiękny dom - instagram
 Harmonia estetyki  komfortu i funkcjonalności - sufit podwieszany w przestrzeni biurowej
foto Armstrong

Harmonia estetyki komfortu i funkcjonalności - sufit podwieszany w przestrzeni biurowej

DESIGN / Aranżacje / 2014-03-28 11:12:00

Charakter współczesnej pracy generuje stały wzrost popytu na inwestycje w sektorze biurowym. Każdego roku powstaje coraz więcej nowoczesnych biurowców, które zmieniają krajobraz polskich miast.

Polecane sklepy

Leroy MerlinIKEA

Wymagania stawiane współczesnej przestrzeni biurowej są bardzo wysokie. "Nowoczesny obiekt musi wpisywać się w najnowsze trendy, nie tylko wizualnie. Zmieniająca się rzeczywistość kierunkuje współczesne inwestycje w stronę budownictwa zrównoważonego, gdzie liczy się kompleksowe podejście do projektowania i budowania, zgodnie z potrzebami użytkowników oraz środowiska" - tłumaczy Anna Baczkowska z firmy Armstrong. Wymaga to stosowania coraz bardziej zaawansowanych technologicznie materiałów - atrakcyjnych wizualnie, trwałych, bezpiecznych i ekologicznych jednocześnie." Sufity podwieszane Armstrong są cenione przez inwestorów i architektów na całym świecie, również w Polsce. To zasługa nie tylko wysokiej jakości produktów, ale również fachowego doradztwa ekspertów. Każdy projekt realizowany jest kompleksowo i według indywidualnych rozwiązań" - dodaje Anna Baczkowska.

Komfort akustyczny i wizualny

Współczesna przestrzeń biurowa to często kompromis pomiędzy kreatywną wizją projektanta, efektem wizualnym i funkcjonalnością wnętrza. Tę równowagę dobrze oddaje rozwiązanie wykorzystane w biurowcu Hortus (Warszawa), gdzie wizja architekta dążącego do uzyskania estetycznej, gładkiej i monolitycznej powierzchni sufitu spotkała się z koniecznością zastosowania trwałego materiału, o optymalnych właściwościach akustycznych. "W odpowiedzi na wymagania inwestora, zaproponowaliśmy użycie płyty mineralnej ULTIMA VECTOR, spełniającej idealnie zarówno potrzeby akustyczne (dobre pochłanianie dźwięku i odpowiednia dźwiękoizolacyjność), jak i estetyczne (krawędź VECTOR umożliwiła ukrycie rusztu nośnego i osiągnięcie efektu monolitycznej, jednolitej powierzchni)" - opowiada Anna Baczkowska.

Biurowa biznesklasa

Wojdyła Business Park (Wrocław) to bardzo nowoczesny budynek, utrzymany w wysokim standardzie, w którym najważniejsze było połączenie jakości i trwałości materiałów z potrzebą uzyskania prestiżowej i komfortowej przestrzeni, w której dobrze się pracuje. "Zastosowane zostały sufity z różnych materiałów (metalowe R-Clip ze specjalnie przygotowanej stali szczotkowanej oraz mineralne ULTIMA PLANKS - długie, gładkie i akustyczne płyty); zarówno monolityczne (systemowo integrujące oświetlenie oraz inne elementy serwisowe), jak i bardziej dekoracyjne sufity wyspowe. Zaproponowane rozwiązanie idealnie wkomponowało się w charakter wnętrza wykończonego kamiennymi ścianami i posadzkami oraz elementami ze stali szczotkowanej. Efekt? Modernistyczna prostota, niewymuszona elegancja i doskonała jakość zastosowanych rozwiązań w jednym "- mówi Anna Baczkowska.

Przestrzeń inteligentna i nowoczesna

Siedziba firmy Strabag (Pruszków) to przykład realizacji pokazującej, jak ważne jest indywidualne podejście do projektu. Inwestorowi zależało na stworzeniu prawdziwie inteligentnego i komfortowego budynku, sterowanego automatycznie i pełnego technologicznych udogodnień. Konieczne było zatem zintegrowanie z sufitem wszystkich systemów, a także ukrycie zbędnych kabli, czujników oraz innych elementów serwisowych. "Wykorzystany został sufit metalowy Clip-In. Na potrzeby tej inwestycji wyprodukowaliśmy aż 42 różne wymiary płyt oraz specjalny profil, który rozwiązał problem montażu sufitu w korytarzu ze szklanymi ściankami działowymi "- wyjaśnia Anna Baczkowska. Zastosowane rozwiązanie doskonale współgra z liniowym oświetleniem, szklanymi detalami i prostą kolorystyką wnętrz.

Jakość i komfort z ekologią w tle

W projekcie siedziby firmy Bizon METAL (Piaseczno) ważne było uzyskanie wnętrza prostego i przytulnego, ale także funkcjonalnego i bezpiecznego, również dla środowiska naturalnego, czyli energooszczędnego. "Najlepszym rozwiązaniem dla tej inwestycji było zastosowanie we wnętrzach całego obiektu sufitu PERLA OP 0,95 w różnych wymiarach i z różnymi krawędziami. To niezwykle użyteczny i trwały sufit, zapewniający doskonałe właściwości akustyczne oraz wysoki współczynnik odbicia światła" - tłumaczy Anna Baczkowska. PERLA OP 0,95 to pierwsza płyta sufitowa, która otrzymała srebrny certyfikat Cradle to Cradle® (w składzie posiada aż 53% materiałów pochodzących z odzysku i jest w 100% przetwarzalna). "Jeśli za kilka lat inwestor postanowi zmienić sufit na nowy, bezpłatnie odbierzemy płyty z obiektu i przetransportujemy do naszej fabryki, gdzie zostaną poddane recyklingowi i przerobione na nowe. Dzięki programowi recyklingu, nasi klienci unikają kosztów wywozu odpadów i przyczyniają się wraz z nami do ochrony środowiska" - podkreśla Anna Baczkowska.

źródło: armstrong/pięknydom24.pl
 

pieknydom24
MAPA STRONY
NASZE SERWISY
  • agdrtv24
  • pięknydom24
  • informacje branżowe