piękny dom - twitterpiękny dom - facebookpiękny dom - linkedinpiękny dom - instagram
Haft powraca na salony - finezyjne firanki haftowane

Haft powraca na salony - finezyjne firanki haftowane

INNE / Tekstylia i pościel / 2013-03-20 14:08:00

Historia sztuki hafciarskiej sięga czasów starożytnych. Mimo upływu czasu, zamiłowanie artystów do tej klasycznej techniki zdobniczej nie przeminęło. Misterne aplikacje i precyzyjnie wyszywane wzory są dziś dekoracją nie tylko modnych akcesoriów i wielkich wybiegów, ale coraz częściej również domowych wnętrz. Szukając inspiracji w rearanżacji dotychczasowego wystroju warto zatem sięgnąć do klasycznych kanonów dobrego stylu. Zgodnie z aktualnymi trendami, okna w salonach, kuchni i sypialni przyozdobione odpasowanymi firankami haftowanymi firmy HAFT SA stworzą ponadczasową kompozycję, która niezmiennie zachwycać będzie domowników finezją wzorów i precyzją wykonania.

Polecane sklepy

Leroy MerlinIKEA

Najnowsze modele odpasowanych firanek haftowanych HAFT SA to niebanalny element dekoracji. Uniwersalne wymiary wszystkich modeli - 160 x 300 cm - dopasowane są do wielkości standardowych okien. W zależności od naszych preferencji możemy wybrać wzór firanek nawiązujący do klasycznych motywów roślinnych, wymyślnej ornamentyki lub fantazyjnych geometrycznych kształtów. Każdy z nich z pewnością ujmie nas swoim niepowtarzalnym oraz odpornym na upływ czasu urokiem.

Lekkość kwiatowych aranżacji

Przyroda od lat stanowi źródło inspiracji dla wielu twórców. Upodobanie do misternych, bliskich naturze aplikacji przejawia również firma HAFT SA. Odwołując się do urody polnej roślinności, stworzono wyjątkowe wzory haftowanych firanek, które we wnętrze naszego domu wprowadzą akcent wiosennej łąki. Model odpasowanej firanki haftowanej 202590 od HAFT SA zachwyci nas zarówno subtelnością wzoru, jak i niezwykłą precyzją wykonania. Wyszyte wzdłuż dolnej krawędzi firanki kwiatowe aplikacje tworzą tu delikatną i przemyślaną kompozycję. Prosty wzór pojedynczych kwiatowych pąków przeplatanych drobnymi listkami z pewnością doskonale dopełni aranżacji okien w kuchni lub salonie. Zwiewna siatka, na której wyszyty jest roślinny motyw nada zaś lekkości grubym drewnianym ramom, skutecznie łagodząc zbyt surowy wystrój wnętrza. Wyrazisty ścieg, regularne kształty i prostota, z jaką na modelu firanki 202480 odmalowano obraz polnej łąki poruszą na pewno wyobraźnię i zmysł dekoracyjny osób, ceniących subtelne kwiatowe aranżacje wnętrz. Delikatna siatka doskonale podkreśla precyzję wykonania oraz subtelny wdzięk haftu. Ozdobione taką firanką okno wprowadzi do wnętrza powiew świeżości, nadając mu jednocześnie przytulny charakter.

Wyrafinowana ornamentyka od HAFT SA

Nie tylko w architekturze przemyślane detale aranżacyjne wieńczą dzieło. Podobnie wzór i faktura materiału potrzebują dopracowania najdrobniejszych elementów. W myśl tej zasady odpasowane haftowane firanki HAFT SA tworzono z zachowaniem niezwykłej precyzji szczegółu. Wyrazista ornamentyka, określona linia wzoru widoczna w modelu firanki 202380 podkreśla wrażenie spójności projektu. Umieszczony w centralnej części dzianiny okazały haft akcentuje elegancki, wysublimowany charakter aplikacji. Dopełnieniem kompozycji jest lustrzane odbicie wzoru, umieszczone wzdłuż dolnej krawędzi firany. Tak misternie ozdobione dzianiny będą nie tylko dekoracją przestronnych salonów, ale i ciekawym elementem wystroju sypialni i przestronnej jadalni. W podobnej aranżacji utrzymany jest również model odpasowanej firanki 202410 z oferty HAFT SA zdobiony roślinno - kwiatową kompozycją, w której wśród giętkich gałązek dzikiego krzewu widać pojedyncze okazałe pąki maków. Bogata ornamentyka firanki sprawia, że ma ona niepowtarzalny, wysublimowany charakter. Aplikacje wyszyte na materiale widoczne są zarówno na dolnej krawędzi firanki, jak i w jej centralnej części. Z uwagi na długość firanki nowe modele firmy HAFT SA - 202410 oraz 202380 - tworzą estetyczną ścianę transparentnej bieli, zapewniającą intymność mieszkańcom domu. Równie imponującym projektem, wprowadzonym na rynek przez HAFT SA jest model firanki odpasowanej 202520. Delikatną markizetową siatkę wzdłuż dolnej krawędzi zdobią precyzyjne ściegi układające się w regularną kompozycję przywodząca na myśl wzburzone fale. Urozmaiceniem aranżacji są delikatne gałązki akacji. Ten pomysłowy projekt firmy HAFT SA harmonijnie wkomponuje się zarówno w nowoczesny, jak i bardziej klasyczny wystrój, przydając domowym oknom wyrazistości.

Precyzyjne, wymyśle akcenty dekoracyjne tworzą we wnętrzu atmosferę intymności i wyszukanego stylu. Aby odmienić dotychczasową aranżację wnętrz, warto zadbać o to, by również okna w pomieszczeniach prezentowały się elegancko. Dostępne w ofercie firmy HAFT SA najnowsze modele odpasowanych firanek haftowanych z pewnością pozwolą nam wprowadzić szyk i atmosferę dobrego smaku do każdego wnętrza.

Model / Rozmiar / Cena zł brutto

  • 202590/160     160x300    112,50pln
  • 202520/160     160x300    104,08pln
  • 202480/160     160x300    127,56pln
  • 202410/160     160x300    159,14pln
  • 202380/160     160x300    143,60pln

źródło: haft/pięknydom24.pl

pieknydom24
MAPA STRONY
NASZE SERWISY
  • agdrtv24
  • pięknydom24
  • informacje branżowe