piękny dom - twitterpiękny dom - facebookpiękny dom - linkedinpiękny dom - instagram
Gniazdka i włączniki  nie muszą być już nudne

Gniazdka i włączniki nie muszą być już nudne

WYKOŃCZENIE / Oświetlenie / 2018-09-14 11:50:30

Osprzęt elektroinstalacyjny, czyli wszelkiego rodzaju włączniki i gniazdka zazwyczaj montujemy już na samym końcu. Choć już w fazie projektowania warto wziąć pod uwagę miejsce, w którym chcemy, aby włączniki były ulokowane. Dziś, nie jest już tak oczywistym, że jest to tuż przy drzwiach i na wysokości ramion. Funkcjonalność, estetyka i bezpieczeństwo są njaważniejsze.

Polecane sklepy

Leroy MerlinIKEA

Po pierwsze bezpieczeństwo

Bezpieczeństwo gniazdek i wyłączników powinno być potwierdzone certyfikatami i atestami, czyli tzw. normami IP. Gniazda przeznaczone do wewnątrz powinny posiadać styk ochronny, czyi bolec lub dwa styki umieszczone po bokach. W łazience należy zadbać o ochronę osprzętu elektroinstalacyjnego, więc wybieramy produkty z klapką ochronną (przed zalaniem) lub gniazdka ze specjalnymi gumowymi wkładkami, montowane w puszkach.

Warto jeszcze wspomnieć o gniazdkach do odkurzaczy centralnych. Tu musimy wybrać gniazda ssące z obudową, czy to w wersji plastikowej, czy metalowej, tak aby zasłonić całą instalację.

Pozostaje nam jeszcze kwestia estetyki, ale w tym przypadku, to już kwestia gustu, bo producenci tacy, jak Hager, Ospel, Ecomax, Karlik, czy Legrand oferują całe mnóstwo gniazdek i włączników. Typ i kolor zależy już od Ciebie i tego, czy pasuje do aranżacji pomieszczenia. Również inteligentny osprzęt elektroinstalacyjny, sterowany za pomocą aplikacji nie jest dziś czymś wyjątkowym, warto zatem również zastanowić się nad smart rozwiązaniem do swojego domu. Poszukaj inspiracji na zdjęciach poniżej.

źródło: pieknydom24.pl

pieknydom24
MAPA STRONY
NASZE SERWISY
  • agdrtv24
  • pięknydom24
  • informacje branżowe