piękny dom - twitterpiękny dom - facebookpiękny dom - linkedinpiękny dom - instagram
Fototapeta z kosmosem - gwiazdy na wyciągnięcie ręki
Materiał Redro.pl

Fototapeta z kosmosem - gwiazdy na wyciągnięcie ręki

DESIGN / Dekoracje/Ozdoby / 2019-03-01 11:19:38

Fototapety z motywem gwiazd, mgławic, galaktyk i planet pasują zarówno do salonu, sypialni, pokoju dziecięcego, jak i do wnętrz komercyjnych. Tego typu ozdoby przyklejane są często do sufitu i wówczas tworzą niezwykłą atmosferę. Efekt ten można podbić za pomocą odpowiedniego punktowego oświetlenia. Jednak należy pamiętać, że taka ciemna dekoracja najlepiej sprawdzi się w dużym i jasnym pomieszczeniu. Fototapeta kosmos dla dzieci może pełnić funkcję edukacyjną i oddziaływać na wyobraźnię malucha. Z jakimi dodatkami koresponduje tego rodzaju ozdoba ścienna? Oto kilka propozycji i porad eksperta Redro.pl.

Polecane sklepy

Leroy MerlinIKEAHome&You

Rodzaje fototapet z kosmosem

Przed zakupem ozdoby ściennej z galaktyką czy drogą mleczną zapoznaj się z rodzajami takich dekoracji. Niektóre z nich pasują do pokoju dziecięcego, a inne sprawdzą się lepiej w salonie. Wyróżniamy zatem:

  • graficzne fototapety w pastelowych barwach idealne do pokoju malucha,
  • edukacyjne wektorowe lub fotograficzne dekoracje z nazwami planet czy gwiazdozbiorów,
  • fototapety z flotą kosmiczną dla fanów filmów z serii Star Wars,
  • ozdoby ukazujące zdjęcia z satelity.

Fototapeta kosmos może być łączona z innymi elementami dekoracyjnymi takimi jak naklejki fluorescencyjne i LED, plakaty z śmiesznymi rysunkami czy z bohaterami bajek. Zestawienie tego rodzaju ozdób wywoła zabawny efekt. Taka dekoracja będzie pasować do pokoju wielbiciela popkultury.

To nie kubizm! To high tech!

Fototapeta 3d kosmos świetnie współgra z wnętrzami w futurystycznym stylu high tech. W tego rodzaju wnętrzach cechujących się minimalizmem i funkcjonalnością dominują kolory takie jak biel, czerń, granat, srebro i szarości. Prosty i pozbawiony dekoracji styl high tech najlepiej sprawdzi się w kuchni czy w salonie, jednak, jeśli zależy ci na tym, by ocieplić nieco pokój, powinieneś połączyć tego rodzaju stylizacje z elementami przełamującymi surowość wnętrza. Mogą być to miękkie panele 3d o geometrycznych kształtach, meble o obłych, okrągłych kształtach czy puszyste materiały na obiciach. Dzięki wykorzystaniu kamieni dekoracyjnych np. niezwykle popularnego w ostatnim czasie lastryko czy marmuru rozszerzymy paletę kolorystyczną stosowaną we wnętrzu.

Swoistą cechą high tech jest eksponowanie nowych rozwiązań technologicznych. Dlatego styl ten można zastosować w pomieszczeniu zwanym multiroomem, w którym znajduje się np. sterowany za pomocą głosu wysuwany ze ściany projektor, konsola do gier czy kino domowe. Dodatki pasujące do wnętrza, w którym dominującą ozdobą jest fototapeta kosmos to: szklany minimalistyczny stolik kawowy, okrągłe przezroczyste podwieszane siedzisko czy kultowa lampa z PMMA firmy Kartell. Współcześni designerzy chętnie mieszają style. Jeśli masz odwagę, możesz ożywić oraz ocieplić minimalistyczną przestrzeń, w której dominują chrom i aluminium, a meble ustawione są niczym wyspy na środku pokoju za pomocą podwieszanych świetlnych kul i złotych dodatków. Są one hitem tego roku.

Oświetlenie w pokoju w stylu high tech jest niezwykle ważnym elementem wystroju. W takich pomieszczeniach najlepiej zastosować dyskretne lampy LED oraz wprowadzić punktowe źródła światła np. w miejscu, w którym domownicy oddają się lekturze lub pracują. Rozwiązaniem, które zyskało w ostatnim czasie szczególną popularność jest sterowanie światłem za pomocą telefonu komórkowego. Panele LED można umieścić w przestrzeni w taki sposób, by wyeksponować za pomocą oświetlenia jakiś fragment pokoju np. ciekawą fototapetę z mgławicą czy drogą mleczną. Oświetlenie zmieniające barwę może całkowicie przemienić i ożywić surowe wnętrze.

Moi zleceniodawcy pytają mnie o to, czy światło zimne, czy ciepłe korzystniej wpływa na koncentrację. Do salonu połączonego w domowym biurem zalecam światło zimne, jednak, jeśli chcemy ocieplić wnętrze, wówczas lepiej wybrać ciepłe – radzi ekspert Redro.pl.

Powrót do przeszłości, czyli retrofuturyzm we wnętrzach

Od lat 50. w Ameryce ogromnym zainteresowaniem cieszyła się tematyka UFO i kosmosu. W latach 70., 80. i 90. powstało bardzo wiele filmów, których bohaterowie podróżowali po odległych zakątkach wszechświata. Jeśli lubisz klimat „Odysei kosmicznej” czy „Star treka”, wykorzystaj to i stwórz ciekawą aranżację swojego wnętrza w stylu retro futurystycznym. Gadżety, które z pewnością ci się przydadzą to: plazmowa lampa z płynem lub taka, która imituje piorun kulisty, plastikowe blobowe fotele (inspiracją może być projekt wykonany przez Karim Rashid), holograficzne dodatki np. lustro z ciekawym obramowaniem czy poduszki w srebrnych poszewkach. Kontrastowe zestawienia i eklektyzm wracają obecnie do łask i warto wykorzystać tę tendencję.

Tekst przygotowany we współpracy z Redro.pl

źródło: pieknydom24.pl

pieknydom24
MAPA STRONY
NASZE SERWISY
  • agdrtv24
  • pięknydom24
  • informacje branżowe