piękny dom - twitterpiękny dom - facebookpiękny dom - linkedinpiękny dom - instagram
Foonka reprezentantem Polski podczas Contemporary European Design w Seulu

Foonka reprezentantem Polski podczas Contemporary European Design w Seulu

INNE / Tekstylia i pościel / 2018-05-18 09:10:32

Inspirowana naturą pościel z kolekcji Hayka, produkowana przez firmę Foonka, zachwyciła Komisję Europejską i zostanie zaprezentowana w Seulu. Foonka, jako jedyna firma z Polski weźmie udział w misji biznesowej, której celem jest wprowadzenie europejskiego wzornictwa na rynek koreański.

Polecane sklepy

Leroy MerlinIKEA

EU Gateway | Business Avenues to mający niemal trzydziestoletnią tradycję unijny program, którego celem jest pogłębianie współpracy pomiędzy Europą, a wiodącymi krajami Azjatyckimi. Poszczególne misje biznesowe pomagają europejskim firmom nawiązać kontakty z partnerami w Japonii, Singapurze czy Korei Południowej. Spośród setek zgłoszeń Komisja Europejska wybiera 50 firm, które wykazują najwyższy potencjał w zakresie nawiązania nowej współpracy biznesowej na danym rynku.

Do udziału w koreańskiej edycji EU Gateway, jako jedyna firma z Polski, zaproszona została szczecińska Foonka, która swoje produkty z powodzeniem wprowadziła na rynki europejskie. Urzekające naturalnym wdziękiem, wysokogatunkowe pościele z kolekcji Hayka pozwalają w domowych warunkach zakosztować snu w stogu siana lub na leśnym mchu. Ponadczasowy i niezależny od trendów charakter tych projektów zachwycił nie tylko europejskich klientów, lecz także ekspertów z branży. Pościel Hayka Słoma została wyróżniona dwiema nagrodami w ostatniej edycji prestiżowego konkursu European Product Design Award oraz równie ważną nagrodą German Design Award.

- Zaproszenie do Korei to dla nas wyjątkowe, choć również zaskakujące wyróżnienie - wyjaśnia Gosia Dziembaj, właścicielka Foonki. - Rozwijanie skrzydeł na rynku koreańskim, kojarzonym przede wszystkim z zaawansowanymi technologiami będzie dla nas niewątpliwie interesującym doświadczeniem. Koreańczycy są zafascynowani Europą i europejskim designem. Ciekawi jesteśmy ich reakcji na nasze wzory i inspiracje. Również z globalnego punktu widzenia takie odwrócenie przepływu towarów jest ciekawym zjawiskiem. Cieszymy się, że możemy być częścią tego procesu.

W ciągu ostatnich dwóch lat pościele z kolekcji Hayka można było oglądać i kupić m.in. w Londynie, Oslo, Brukseli, Kopenhadze i Paryżu. Natomiast azjatyccy odbiorcy mieli okazję zapoznać się z nimi podczas wystawy „It's a Polish Thing. New Design From Polska” w Seulu, organizowanej przez Instytut Adama Mickiewicza oraz wystawy „Od źródeł do inspiracji” w Pekinie organizowanej przez Muzeum Etnograficzne w Warszawie.

Misja biznesowa Contemporary European Design w Korei potrwa od 27 maja do 1 czerwca. Podczas swojego pobytu w Seulu europejskie firmy będą miały okazję zaprezentować swoją ofertę kontrahentom z Korei, podczas specjalnie zorganizowanych na tę okazję, dwudniowych targach.

źródło: pieknydom24.pl

pieknydom24
MAPA STRONY
NASZE SERWISY
  • agdrtv24
  • pięknydom24
  • informacje branżowe