piękny dom - twitterpiękny dom - facebook
Fokus na detal, czyli sztuka fugowania

Fokus na detal, czyli sztuka fugowania

WYKOŃCZENIE / Chemia budowlana / 2017-07-04 14:53:29

Jednym z najważniejszych trendów w architekturze wnętrz na rok 2017 jest położenie nacisku na detale, które zostały uznane za równie istotne dla charakteru wystroju, co duże elementy wyposażenia. Jednym z najbardziej wymagających, a jednocześnie ważnych wyzwań w tej sferze jest odpowiedni dobór rodzaju i kolorystyki fug do płytek oraz ich prawidłowe ułożenie.

Największą nowością na rynku fug jest szeroka paleta kolorystyczna spoin Ceresit CE 40 Silica Active. Aż 32 oferowane odcienie zapewnią pełną swobodę wyboru i pozwolą na realizację najbardziej wyszukanych pomysłów aranżacyjnych. A jest to decyzja niebagatelna - od koloru fugi zależy przecież charakter płytek, a więc i całego wnętrza! Aby ułatwić ten wybór, paleta barwna spoin CE 40 Silica Active została podzielona na 4 grupy inspirowane dynamicznym światem przyrody. Są to żywioły: Ogień, Ziemia, Woda i Powietrze. Dzięki temu każdy może dobrać rozwiązanie najlepiej odpowiadające własnemu temperamentowi.

Spoiny CE 40 Silica Active są efektem prawdziwej rewolucji technologicznej wśród fug. Zastosowana w nich formuła Silica Active zapewnia wysoką stabilność pigmentów, zmniejszając podatność spoin na przebarwienia i wykwity, dzięki czemu fuga ma jednolity kolor na całej powierzchni, pozbawiony kraterów i spękań. Ponadto zmniejszona kurczliwość po nałożeniu fugi CE 40 Silica Active i jej lepsze przyleganie do płytek oraz podłoża zapewniają dłuższą trwałość zarówno płytkom, jak i samej fudze. Idealnie przylegająca spoina zmniejsza ryzyko ścierania i pękania, a także skuteczniej chroni wrażliwe krawędzie płytek przed uszkodzeniami mechanicznymi, zmianami temperatur i innymi szkodliwymi czynnikami. Wszystkie te atuty pozwalają na uniwersalne wykorzystanie spoin CE 40 Silica Active w najtrudniejszych zastosowaniach: do pomieszczeń wilgotnych, na balkonach i tarasach oraz na posadzkach ułożonych na ogrzewaniu podłogowym. Przy ich pomocy można łączyć nie tylko płytki tradycyjne czy gresowe, lecz również kamienne.

  • Sugerowana cena fugi Ceresit CE 40 Silica Active (2 kg): 26 PLN

źródło: ceresit/pieknydom24.pl