piękny dom - twitterpiękny dom - facebookpiękny dom - linkedinpiękny dom - instagram

Fjalltag - tekstylna podróż w czasie

INNE / Tekstylia i pościel / 2012-11-28 12:58:00

W podróż do przeszłości, wprost do ery przemysłowej, w której tkanina stanowiła paletę, a kolory bazowały na naturalnych pigmentach będzie można przenieść się dzięki nowej linii tekstyliów - FJALLTAG. Łączenie, tworzenie patchworków, szydełkowanie będące wówczas częścią życia tkaniny, zainspirowały projektantów do stworzenia niezwykłej, limitowanej kolekcji, którą będzie można podziwiać po raz pierwszy już w najbliższy czwartek 29 listopada, o godz. 18.00 na specjalnym pokazie organizowanym przez IKEA Targówek. Pokaz wzbogacony będzie konsultacjami związanymi z aranżacją wnętrz.

Polecane sklepy

Leroy MerlinIKEA

Podróż do przełomu XIX i XX wieku

Nowa kolekcja tekstylna FJALLTAG to prawdziwe spotkanie przeszłości z teraźniejszością, prostoty z romantyzmem, a także masowej produkcji z rękodziełem. Elegancka dama z początku XX wieku na aksamitnej poduszce, czy rachunek z 1907 roku z kwiaciarni we Francji na poszewce, to tylko niektóre z wzorów prezentujących styl kolekcji przenoszącej nas w czasie do Europy z lat 1880-1920. To właśnie ten okres - w którym powoli zaczynała królować era przemysłowa i jednocześnie żywa była kultura rolnicza z małymi wiejskimi społecznościami - został uchwycony na dodatkach zaprojektowanych przez Minę Karami i Marię Bergström.

"Kolekcja FJALLTAG, która już niedługo pojawi się w sklepie, jest pewnego rodzaju wyrażeniem miłości do tekstyliów. Wszystkie produkty z tej kolekcji nie tylko zaskakują wyjątkowym wzornictwem, ale także jakością i połączeniem różnych rodzajów tkanin np. bawełny z lnem, które tworzą ciekawy kontrast "- mówi Kamila Popławska z IKEA Targówek. "Przedmioty codziennego użytku m.in. poduszki i poszewki z linii FJALLTAG dzięki grafice prezentującej stare akcesoria do szycia, szkolne plansze instruktażowe i autentyczne fotografie osób o nieznanym pochodzeniu stały się prawdziwymi dziełami sztuki".

Pokaz limitowanej kolekcji

Wyjątkową kolekcję - w typowej dla przełomu XIX i XIX wieku gamie kolorów takich jak ciemnoniebieski, żółta ochra i czerwień z Falun - będzie można zobaczyć po raz pierwszy podczas oficjalnej prezentacji, już w najbliższy czwartek tj., 29 listopada 2012 roku o godzinie 18.00 w restauracji IKEA Targówek. Aby wziąć udział w pokazie należy zgłosić swoje uczestnictwo na adres: marketing.targowek@ikea.com. Dla każdego uczestnika IKEA przygotowała miły poczęstunek i drobne upominki. Podczas pokazu dekoratorka będzie doradzać w jaki sposób można wykorzystać kolekcję FJALLTAG, aby odmienić swoje mieszkania. Limitowana kolekcja FJÄLLTÅG dostępna będzie w sklepie IKEA Targówek od 29 listopada.

źródło: ikea/pięknydom24.pl

pieknydom24
MAPA STRONY
NASZE SERWISY
  • agdrtv24
  • pięknydom24
  • informacje branżowe