FINANSE

Programistów czeka wirtualna emigracja

2016-02-08 13:09:10

Polscy programiści już dziś uczestniczą w międzynarodowych projektach,  a dzięki nowym technologiom i elastycznym formom zatrudnienia wcale nie muszą opuszczać kraju. Według danych ABSL, 80% firm IT działających w Polsce świadczy usługi dla Europy Zachodniej, z kolei co drugi taki podmiot realizuje usługi dla Ameryki Północnej. W obliczu globalnego deficytu talentów, zachodnioeuropejskie firmy czy amerykańskie start-upy coraz chętniej sięgają po programistów z Europy Wschodniej, w tym także z Polski. Z potencjału polskich programistów czerpie garściami branża SSC/BPO – to w dużej mierze dzięki outsourcingowi usług informatycznych Warszawa, Kraków czy Wrocław wyrastają na ważne ośrodki IT w Europie.

czytaj więcej

Zdaniem analityków IDC procesy związane z obiegiem dokumentów przyczyniają się do 20% spadku wydajności pracowników

2016-02-08 13:06:50

Z biuletynu firmy IDC, przygotowanego dla Oki Europe, wynika, że obecnie zadania związane z obsługą dokumentów w firmie są bardzo czasochłonne i przyczyniają się przez to do 20% spadku wydajności pracowników – to  ponad dwa miesiące robocze. Fakt ten wiąże się bezpośrednio z rosnącym wykładniczo zapotrzebowaniem na dostęp do informacji, które zdaniem analityków IDC jest jednym z trzech głównych trendów zachęcających do inicjatyw związanych z doskonaleniem procesów biznesowych.

czytaj więcej

Wyjście Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej może spowodować czarną dziurę w eksporcie tego kraju o wartości 30 mld GBP

2016-02-05 10:30:17

Eksperci Euler Hermes przypominają, że opuszczenie Unii Europejskiej przez Zjednoczone Królestwo bez ustanowienia nowej Umowy o wolnym handlu (Free Trade Agreement – FTA) może doprowadzić do poważnych problemów strukturalnych oraz znacznych strat w eksporcie dla spółek brytyjskich. Scenariusz wyjścia wielkiej Brytanii nie ma więc podłoża ekonomicznego, a przede wszystkim polityczne. Co my – Polacy mamy do stracenia? Przedstawiamy ocenę wymiany handlowej firm polskich z brytyjskimi.

czytaj więcej

W styczniu w Polsce sądy opublikowały informacje o upadłości 48 firm

2016-02-04 12:31:12

Euler Hermes, spółka z Grupy Allianz, na podstawie oficjalnych danych z Monitora Sądowego i Gospodarczego przeanalizowała sytuację polskich firm w kontekście bankructw – w styczniu 2016 roku oficjalnie opublikowano informację o upadłości 48 przedsiębiorstw wobec analogicznej liczby 61 upadłości przed rokiem (zmiana o 22%.). Za wcześnie jeszcze na szczegóły o tym, na ile wpływ na spadek tej liczby miała zmiana od 1 stycznia prawa upadłościowego i wyodrębnienie z niego prawa restrukturyzacyjnego, które to postępowanie jest teraz preferowane.

czytaj więcej

Chcesz być menedżerem? Zbadaj swoje kompetencje!

2016-02-03 12:53:26

Awans na pozycję menedżera to marzenie wielu szeregowych pracowników. Wiążą się z tym nowe zadania, większa władza, lepsze zarobki, możliwość rozwoju. Należy jednak pamiętać, że to nie tylko przywileje, ale także obowiązki i większa odpowiedzialność. Nie wszyscy też nadają się na kierownicze stanowisko. Skuteczny menedżer w dzisiejszych czasach powinien posiadać pewien zestaw cech, które sprawią, że poradzi sobie na takim stanowisku. I stale się w tym kierunku doskonalić. Eksperci Monster Polska podpowiadają jakie kompetencje warto rozwijać by odnieść sukces roli menedżera.

czytaj więcej

Polski eksport: szykuje się gigantyczny sukces!

2016-02-03 11:29:35

Już za kilka dni, 12 lutego, dowiemy się czy miniony rok będzie pierwszym w historii naszego kraju z dodatnim bilansem handlowym. Według ekspertów instytucji płatniczej AKCENTA, realizującej płatności walutowe dla firm, to prawie pewne, bo po 11. miesiącach nadwyżka wynosi aż 14,7 mld zł. Na dodatnie saldo w tym roku ciężko pracowali eksporterzy sprzedający na rynkach europejskich. Natomiast pod kreskę spycha nas nierównowaga w wymianie handlowej z Azją, w tym ogromny import z Chin.

czytaj więcej

Apsys Polska potrójnie nagrodzony na CEE Retail Awards

2016-02-02 11:36:04

Apsys Polska został potrójnym zwycięzcą prestiżowego konkursu „CEE Retail Awards 2015”. Spółka zwyciężyła jako zarządca nieruchomości handlowych („Property Management Firm of the Year”), deweloper nieruchomości handlowych („Developer of the Year”) oraz otrzymała nagrodę za całokształt działalności w 2015 roku („Overall Company of the Year”).

czytaj więcej

Czy program MdM to europejskie kuriozum?

2016-02-01 14:14:50

Wszystko wskazuje na to, że dotacje w ramach Mieszkania dla Młodych będą kontynuowane przez trzy kolejne lata. Program MdM podobnie jak wcześniejsza inicjatywa (Rodzina na Swoim), opiera się na kontrowersyjnym systemie dopłat bezpośrednich. Warto sprawdzić, czy w innych krajach Starego Kontynentu, rządy stosują podobne rozwiązania. Po porównaniu informacji z różnych państw okazuje się, że pod względem pomocy dla nabywców lokali, mieszkaniowa mapa Europy jest bardzo zróżnicowana.

czytaj więcej

Samsung Electronics ogłasza wyniki za czwarty kwartał i rok 2015

2016-02-01 07:21:57

Firma Samsung Electronics Co., Ltd. ogłosiła wyniki finansowe za czwarty kwartał 2015, który zakończył się 31 grudnia 2015 r. Firma zanotowała skonsolidowane przychody w wysokości 53,32 bilionów wonów koreańskich (KRW) i 6,14 biliona KRW zysku operacyjnego. W całym 2015 roku spółka odnotowała przychody w wysokości 200,65 bilionów KRW, natomiast zysk operacyjny wyniósł 26,41 bilionów KRW.

czytaj więcej

Rok 2015 udany dla branży outsourcingu w Polsce

2016-02-01 07:19:00

W 2015 roku rynek outsourcingu w Polsce po raz kolejny zanotował znaczący wzrost. Według rocznego raportu Fundacji Pro Progressio sektor powiększał się w tempie 18-20%. Dotyczy to zarówno wzrostu zatrudnienia, jak również pojawiania się nowych podmiotów świadczących usługi outsourcingowe.

czytaj więcej
dekoracje wnętrz

Szukaj w serwisie:

ikea kler vox brw franke sanplast oras roca
POKÓJ :: SYPIALNIA :: KUCHNIA :: ŁAZIENKA :: WIADOMOŚCI :: WYDARZENIA :: NAGRODY :: PROMOCJE :: KATALOGI :: PRODUCENCI :: SKLEPY :: RSS :: KONTAKT
Copyright © pieknydom24.pl 2018, Wszelkie prawa zastrzeżone, wykonanie: skyagency.pl RSS
Gazetki_promocyjne
S K L E P