FINANSE

Rynkowi giganci pomogą polskim startupom!

2016-11-25 12:19:15

PKO Bank Polski, Grupa PGNiG, Grupa KGHM i Grupa Adamed udzielą wsparcia poczatkującym przedsiębiorcom. W ramach programu akceleracyjnego, współrealizowanego z MIT Enterprise Forum Poland, polskie startupy uzyskają dostęp do unikalnego know-how, laboratoriów, zaplecza technicznego i technologicznego, a także dofinansowanie na rozwój działalności w kwocie nawet 200 tysięcy złotych. Projekt wspierany jest grantem uzyskanym przez MITEF w pilotażowym konkursie Scale Up zrealizowanym w ramach rządowego programu Start In Poland.

czytaj więcej

Kraków: Bronowice Business Center 9 zaczyna się zapełniać

2016-11-22 10:29:47

Nowoczesny krakowski biurowiec BBC 9 zyskał nowych najemców. Już niedługo do budynku wprowadzą się m.in. EC Engineering i Air Liquide. EC Engineering na wynajętej przestrzeni zamierza ulokować swoją główną siedzibę. Jako biuro projektowe, realizować będzie projekty dla takich gałęzi przemysłu jak kolej, lotnictwo oraz motoryzacja. Wśród nowych najemców znajduje się również Air Liquide. W nowej siedzibie umieszczony zostanie m.in. dział finansowo-administracyjny, BHP, zakupów, HR oraz IT. Innowacyjne rozwiązania i elastyczny profil biurowca BBC 9  świetnie wkomponował się w potrzeby firmy przy tworzeniu komfortowego, interdyscyplinarnego środowiska pracy, wspierającego kreatywność oraz networking – a to głównie za sprawą dużej powierzchni typu open space dostępnej na jednej kondygnacji, która w BBC 9 wynosi aż 2550 mkw.

czytaj więcej

TomTom otwiera nowoczesny biurowiec w Łodzi

2016-11-22 09:30:15

TomTom (TOM2) ogłosił dziś oficjalne otwarcie nowego biura w Łodzi, inspirującej przestrzeni dla dynamicznie rosnącego oddziału inżynierskiego. Łódź jest strategicznym ośrodkiem tworzenia map oraz technologii geolokalizacyjnych firmy TomTom.

czytaj więcej

Wiecha na biurowcu D48

2016-11-21 14:04:57

Biurowiec D48 realizowany przez Penta Investments na warszawskim Mokotowie osiągnął swój najwyższy punkt konstrukcyjny, a na budynku zawisła symboliczna wiecha. Realizacja stanu surowego biurowca D48 została zakończona w niespełna 12 miesięcy od rozpoczęcia prac budowlanych.

czytaj więcej

Grupa B&B Hotels przyspiesza swój rozwój w Europie

2016-11-21 14:03:23

Grupa B&B Hotels, obecna już w pięciu polskich miastach, konsekwentnie umacnia swoją pozycję w Europie. Po wrześniowych otwarciach w Łodzi i Katowicach oraz zapowiedziach dalszej ekspansji, trzecia co do wielkości sieć hoteli ekonomicznych w Europie, sfinalizowała zakup 15 hoteli od hiszpańskiej Grupy SIDORME.  

czytaj więcej

Banki zniechęciły nas do korzystania z bankomatów

2016-11-21 10:13:44

W ciągu ostatnich dwóch lat istotnie zmieniły się nasze zwyczaje związane z wypłatą i posiadaniem gotówki. Z jednej strony rzadziej pobieramy ją z bankomatów, choć ich wciąż w naszym kraju przybywa. Z kolei, gdy już się na to decydujemy, podejmujemy kwotę o 25% wyższą, niż było to jeszcze w 2014 r. Expander zwraca też uwagę, że najszybciej od 2008 r. przyrasta wartość gotówki w obiegu. Na przestrzeni dwóch lat nastąpił wzrost aż o 30%.

czytaj więcej

Cyfryzacja bankowości tak, ale nie kosztem bezpieczeństwa

2016-11-17 12:09:00

Jedynie 9 proc. światowych banków zakończyło wdrożenie strategii cyfrowej – wynika z raportu GFT Digital Banking Expert Survey. To niewielki, bo zaledwie 2 procentowy wzrost w stosunku do roku 2015. W porównaniu do ubiegłorocznych wyników widoczne jest jednak zdecydowane przesunięcie priorytetów banków. Respondenci przyznali, że najistotniejszym aspektem cyfryzacji jest dla nich zapewnienie bezpieczeństwa, które w roku ubiegłym znalazło się na miejscu 8. Wyzwaniem dla instytucji finansowych staje się więc pogodzenie wymagań klientów, którzy z jednej strony oczekują szybkich i wygodnych usług bankowych online, z drugiej wymagają zapewnienia bezpieczeństwa swoich danych. Coraz mocniej banki odczuwają też ciężar regulacji branży finansowej, które w tym roku znalazły się na miejscu drugim wśród istotnych dla respondentów barier we wprowadzeniu digitalizacji.

czytaj więcej

Whirlpool Corporation potwierdza utworzenie globalnego Centrum R&D dla rozwoju produktów we Wrocławiu

2016-11-15 14:33:33

Utworzenie globalnego Centrum R&D Whirlpool jest konsekwencją wdrażanego już od roku Planu Przemysłowego dla Polski. Nasz kraj jest jednym z kluczowych w długoterminowym rozwoju grupy w regionie Europy, Bliskiego Wschodu i Afryki (EMEA). Na przestrzeni lat 2015-2018 łącznie firma zainwestuje w Polsce 235 mln €. Kwota ta jest sukcesywnie przeznaczana na modernizację fabryk, wprowadzanie nowych platform produktowych, specjalizację zakładów oraz wzmocnienie działalności badawczej i rozwojowej. Nowy projekt stanowi więc integralną część planu i znacznie zwiększa znaczenie wrocławskich struktur R&D.

czytaj więcej

Polski rynek nieruchomości. Raport Metrohouse i Expandera. Listopad 2016

2016-11-15 13:38:01

Jak wynika z najnowszego raportu Metrohouse i Expandera, w październiku, podobnie jak we wrześniu, obserwowaliśmy wzrost przeciętnych cen transakcyjnych na rynku nieruchomości wtórnych. Tym razem dotyczył on jednak tylko czterech monitorowanych miast. Trend ten jest spowodowany coraz częstszymi zakupami mieszkań z górnej półki cenowej. Dobrą wiadomością dla kredytobiorców jest to, że aż pięć banków zdecydowało się na obniżenie kosztów kredytów hipotecznych.

czytaj więcej

Penta Investments sprzedała chińskiemu inwestorowi flagowy biurowiec Florentinum w centrum Pragi

2016-11-10 08:26:22

Penta Investments, środkowoeuropejska grupa inwestycyjna, która jest aktywnym, długoterminowym inwestorem na rynku nieruchomości (również w Polsce), sprzedała jedną ze swoich flagowych inwestycji na rynku biurowym – budynek Florentinum – na rzecz chińskiej grupy inwestycyjnej CEFC. Jest to druga, największa transakcja na rynku nieruchomości biurowych w Czechach w 2016 roku. Florentinum to budynek biurowy, który został oddany do użytkowania w 2014 roku i uzyskał certyfikat LEED na poziomie Platinum. Florentinum jest siedzibą dla 70 długoterminowych najemców, wielu z nich to tzw. „blue chips“ takie jak EY, HSBC Bank, Bank of China, Havel Holásek & Partners Law Firm oraz RSJ Investment Group. Wartość transakcji nie została ujawniona.

czytaj więcej
< 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 >
dekoracje wnętrz

Szukaj w serwisie:

ikea kler vox brw franke sanplast oras roca
POKÓJ :: SYPIALNIA :: KUCHNIA :: ŁAZIENKA :: WIADOMOŚCI :: WYDARZENIA :: NAGRODY :: PROMOCJE :: KATALOGI :: PRODUCENCI :: SKLEPY :: RSS :: KONTAKT
Copyright © pieknydom24.pl 2018, Wszelkie prawa zastrzeżone, wykonanie: skyagency.pl RSS
Gazetki_promocyjne
S K L E P