piękny dom - twitterpiękny dom - facebook
Falcon i Falcon View - nowe piece wolnostojące firmy Kratki.pl

Falcon i Falcon View - nowe piece wolnostojące firmy Kratki.pl

2017-06-22 13:46:36

Zaawansowane technologicznie i niezwykle silne, a przy tym zgrabne i eleganckie. Nowe piece wolnostojące polskiego producenta Kratki.pl zachwycają nietypowym kształtem.

Falcon i Falcon View mają charakterystyczny owalny design i duże, przykuwające uwagę komory spalania. Choć zgrabne, półokrągłe kształty sugerują lekkość, nowe piece są niezwykle stabilne. Natomiast materiał, z którego je wykonano - wysokogatunkowa stal - wyjątkowo trwały. Modele różnią się od siebie wizją ognia, którą oferują. Falcon ma przestronną szybę frontową, która w połączeniu z pojemną komorą spalania uatrakcyjnia obserwację płomieni. Falcon View pozwala na przyglądanie się palenisku z wielu punktów przestrzeni - to zaleta dodatkowych bocznych okien.

  • Szczelne, więc oszczędne

Korpus urządzenia nie pozwala na wymianę gazów z otoczeniem. Ponadto, solidna pionowa klamka w obu modelach jest nie tylko ozdobą. To wygodny sposób na całkowicie szczelne zamknięcie drzwiczek. Dzięki tym rozwiązaniom Falcon i Falcon View są polecane do domów energooszczędnych i wykorzystujących rekuperację.

Producent zadbał nie tylko o ekonomię, ale też o ekologię urządzeń. System dwóch deflektorów wydłuża drogę spalin, co podnosi efektywność spalania i redukuje do minimum emisję spalin do atmosfery. O środowisko dba także zastosowany system czystej szyby, czyli dostarczanie powietrza bezpośrednio na szybę poprzez system kanałów umieszczonych po bokach kominka. Pozwala to dostarczyć tlen do górnej części komory spalania i dopalania tam gazów powstałych w procesie spalania.

  • Efektywność i bezpieczeństwo

FALCON i FALCON VIEW zostały wyposażone w innowacyjny materiał akumulujący ciepło Acumotte. Podwyższa on temperaturę w palenisku i pozwala na dłuższą emisję ciepła do pomieszczenia przy użyciu tej samej ilości paliwa. W piecach zastosowano specjalnie profilowaną płytę dolną, która obniża palenisko - dzięki temu komora spalania jest głębsza i mieści w sobie większą ilość drewna.

Obsługa procesu odbywa się za pomocą jednego regulatora, co wyklucza błędy w użytkowaniu. Cały mechanizm działa bardzo cicho i bezawaryjnie.

źródło: kratki.pl/pieknydom24.pl