piękny dom - twitterpiękny dom - facebookpiękny dom - linkedinpiękny dom - instagram
Fakty i mity o materaca lateksowych

Fakty i mity o materaca lateksowych

SYPIALNIA / Tekstylia / pościel / 2016-08-29 10:45:34

Materace lateksowe, bardzo często goszczą w sypialnianych wnętrzach. Lateks posiada bowiem wiele cech mających pozytywny wpływ na organizm człowieka. Wraz z ekspertami z Fabryki Materacy JANPOL bierzemy pod lupę najpopularniejszy surowiec na rynku, wytworzone na jego bazie podłoża snu i odpowiadamy na najczęściej zadawane pytania.

Polecane sklepy

Leroy MerlinJYSKIKEA

Materace lateksowe są najtrwalsze.

FAKT. Te rodzaje materacy, oprócz zwartego w swoim wnętrzu lateksu, nie posiadają jakichkolwiek elementów metalowych. Tym samym wyróżniają się one znacznie większą trwałością od innych. Warto pamiętać o regularnym obracaniu materaca. Zmiana stron zdecydowanie przysłuży się dla żywotności produktu.

Materac z lateksu jest idealny dla alergików.

FAKT. Prawdą jest, że materace z lateksu są przyjazne dla osób cierpiących na alergię. Przeważnie podłoże snu wykonane z innych surowców w bardzo szybkim tempie staje się siedliskiem kurzu i bakterii. W przypadku, kiedy w sypialni pojawiają się materace lateksowe, takie niebezpieczeństwo zostaje zniwelowane. Bakterie, grzyby i roztocza nie wnikają do środka materaca i nie są z niego uwalniane przy ruchach śpiącego. Dodatkowo kiedy w materacu występują perforacje - pozwalają one na swobodną cyrkulację powietrza i wentylację miejsca snu. -dodaje Tomasz Goc z Fabryki JANPOL.

Są one wygodne w pielęgnacji.

FAKT. Regularne czyszczenie zewnętrznej powierzchni materaca sprawia, że w łatwy sposób podnosi się komfort snu. Należy pamiętać tylko, aby materac nie został zbyt mocno namoczony wodą lub innymi roztworami. Nasze produkty posiadają specjalne pokrowce, które w wygodny sposób można zdjąć z produktu i wyprać w pralce w domowych warunkach. To dodatkowo podnosi walory produktu. - dodaje ekspert.

Twardszy materac lateksowy jest zawsze lepszy dla kręgosłupa.

MIT. To stwierdzenie jest jednym z najpopularniejszych mitów krążących wokół materacy. Nieprawdą jest, że twardy materac lepiej wpływa na komfort snu. Najistotniejszym jest, aby dobrać podłoże snu do indywidualnych potrzeb ciała i kręgosłupa. Jak to zrobić? Można np. leżąc na materacu na plecach spróbować wsunąć rękę pod kręgosłup. Jeśli będzie odczuwalny opór - materac może być za miękki dla śpiącego. Warto także zwrócić uwagę na ułożenie kręgosłupa na posłaniu. Jeśli ma on linię prostą to kolejny krok do określenia jego prawidłowego dobrania. - mówi Tomasz Goc z JANPOLU.

Wszystkie materace lateksowe są takie same.

MIT. Choć sam surowiec wygląda niezmiennie, to różnice znajdują się w jego wnętrzu. Lateks w materacach może mieć różnoraki skład. Te, w 100% naturalne, są wykonane z mleczka kauczukowego. Dostępne są również formy mieszane, będące połączeniem surowca naturalnego z syntetycznym. W ofercie Fabryki Materacy JANPOL dostępne są produkty będące przedstawicielami obu tych rodzajów. Materac VITA to podłoże snu wykonane w 85% z naturalnego mleczka kauczukowego. Materac, dzięki wysokiej jakości surowcom wykorzystanym do jego produkcji, idealnie dopasowuje się do kształtu ciała zapewniając prawidłowe podparcie dla całej sylwetki. Jest on niezwykle ergonomiczny dzięki podziałowi na 7 stref komfortu, które odpowiednio dopasowują się do partii ciała. - dodaje ekspert z Fabryki JANPOL.

Przedstawicielem drugiej grupy jest materac PIANO, wykonany z 80% mleczka kauczukowego i 20% lateksu syntetycznego. Ten produkt należy do linii PERFETTO, którą charakteryzuje wysoka jakość i nowoczesność technologii produkcji. Porowata struktura, wykorzystanego w modelu PIANO, lateksu zapewnia odpowiednią wentylację i przewiewność materaca. - podsumowuje ekspert z JANPOLU. Wybierając zatem materac lateksowy, w pierwszej kolejności należy zwrócić uwagę na to, jakie są proporcje surowca naturalnego i syntetycznego kauczuku. Aby mówić o wysokiej jakości materaca - powinien on zawierać min. 85% naturalnego mleczka. Ważne są również atesty i szczegółowe dane na temat surowca - to właśnie one potwierdzają niezawodność jego działania.

źródło: janpol/pieknydom24.pl

pieknydom24
MAPA STRONY
NASZE SERWISY
  • agdrtv24
  • pięknydom24
  • informacje branżowe