piękny dom - twitterpiękny dom - facebookpiękny dom - linkedinpiękny dom - instagram
ESENCJA ZMYSŁOWOŚCI
fot. KODO

ESENCJA ZMYSŁOWOŚCI

DESIGN / Projektanci / 2022-05-12 15:26:34

Nieduże, jednopoziomowe, niespełna 45-metrowe mieszkanie na warszawskich Łazienkach to przykład niekonwencjonalnej przestrzeni o zmysłowej aranżacji, pełnej eleganckich rozwiązań i wysmakowanych dodatków. Idealne dla pary lub singla, którzy znajdą w nim przytulne miejsce do codziennego życia i wypoczynku.

Polecane sklepy

Leroy Merlin4-style.plKameleon ProjektowanieIKEAkoszela.plemiliaindelak.plZawickaIDDom DekorityPogotowie wnętrzarskieEkskluzywne wnętrzearcy ProjektOne DesignArtEfektCossma Designkropka projektDekor DesignModiquaMelaniaDesignJachalskaap.studioElite DesignAneks StudioMotivNidiaEverteFaltus&SerafinInfini Design

Kluczem wygodnej aranżacji mieszkania stały się w tym przypadku zmiany w układzie deweloperskim lokalu. Pomniejszenie łazienki i przebudowa korytarza pozwoliły na uzyskanie dużego dziennego pomieszczenia, łączącego salon, kuchnię i korytarz. Wrażenie większej przestrzeni potęguje otwarcie sypialni i wydzielenie jej z zastosowaniem lekkiego szklanego przepierzenia ze szprosami, z szarą, sięgającą podłogi zasłoną, zapewniającą prywatność. Wprowadzone modyfikacje podyktowały rozwiązania funkcjonalne, takie jak umieszczenie pralki i suszarki w zabudowie korytarzowej czy wygospodarowanie miejsca na tapicerowane siedzisko w holu.

Jasne i przestronne mieszkanie urządzono w stylu delikatnego glamour, na barwy wiodące wybierając odcienie czystej i przytłumionej bieli oraz subtelne szarości w lekkich tonacjach. Pierwsze rządzą na ścianach, drzwiach, w ramach przeszkleń i tapicerowanych mebli, drugie przewijają się w zabudowie kuchni, sypialni i holu oraz w tekstylnych dodatkach. Grafitowe zasłony, szare proste fronty mebli, strukturalne poduszki, szklane ozdoby stanowią subtelne przełamanie stonowanego, neutralnego tła.

Niezwykłą urodę aranżacji kreują dodatki w kolorze złota, które w przemyślany sposób krążą po wszystkich strefach mieszkania. Znajdziemy je w postaci armatury, uchwytów, wykończenia mebli, w ramach luster czy designerskich opraw oświetleniowych – stanowiących oryginalną ozdobę pomieszczeń. Korespondują z nimi dekoracyjne sztukaterie, wprowadzając klasyczny element do nowoczesnej, minimalistycznej przestrzeni.

Metryczka:

Lokalizacja: Warszawa, Rezydencja Łazienki Park

Powierzchnia mieszkania: 44,86 m²   Poziom: parter   Pomieszczenia: salon z aneksem kuchennym, sypialnia, hol, łazienka, balkon

Założenia:

Otwarcie sypiali, przeszklenie loftowe, przebudowa części holu i ściany do łazienki, pomniejszenie łazienki dla uzyskania więcej przestrzeni w strefie salonu i aneksu kuchennego.

Wyzwania:

Zmiana układu, przeniesienie pralko-suszarki do szafy w holu, wygospodarowanie siedziska tapicerowanego w przedpokoju.

Interesujące rozwiązania:

Przeszklenie loftowe w kolorze białym. Sypialnia otwarta na salon – optyczne powiększenie przestrzeni, tkanina typu blackout. Satynowe płytki imitujące marmur w łazience. Klasyczna kuchnia ze złotymi uchwytami. Złote akcenty i detale.

źródło: pieknydom24.pl

pieknydom24
MAPA STRONY
NASZE SERWISY
  • agdrtv24
  • pięknydom24
  • informacje branżowe