piękny dom - twitterpiękny dom - facebookpiękny dom - linkedinpiękny dom - instagram
Elewacja z włóknocementu – ekologiczna alternatywa dla drewna i PCV

Elewacja z włóknocementu – ekologiczna alternatywa dla drewna i PCV

WYKOŃCZENIE / Dach i elewacja / 2018-05-14 11:57:28

Do złudzenia przypomina drewno, jest jednak od niego znacznie trwalsza, nie wymaga konserwacji ani chemicznych środków do pielęgnacji. Deska włóknocementowa CEDRAL pozwala na nowoczesne, a przy tym efektowne wykończenie elewacji materiałem, który jest przyjazny dla środowiska.

Polecane sklepy

Leroy MerlinIKEA

Włóknocement to innowacja w materiałach elewacyjnych. Do jego produkcji wykorzystuje się cement, piasek, wapno i naturalne włókna oraz wodę. Taką kompozycję zastosowano w deskach elewacyjnych CEDRAL. Dzięki temu, chociaż wyglądem przypominają drewno, są odporne na szkodliwe działanie czynników atmosferycznych, gnicie, ataki owadów i gryzoni. A co najważniejsze, włóknocement jest materiałem przyjaznym dla środowiska – nie zawiera i nie emituje szkodliwych gazów. Właściwości produktu CEDRAL potwierdzone są m.in. Deklaracją środowiskową oraz pozytywnymi opiniami klientów. 

  • Pielęgnacja bez chemii

Kolejną zaletą wynikającą z zastosowania włóknocementu, jako alternatywy dla drewna, PCV czy tradycyjnych systemów elewacyjnych, jest brak konieczności konserwacji. Dzięki fabrycznej warstwie kryjącej, deska CEDRAL nie wymaga również specjalnych zabiegów pielęgnacyjnych ani stosowania środków chemicznych. Deski z włóknocementu wystarczy przemyć wodą z mydłem i spłukać.

  • Jedna deska – wiele możliwości

Deska elewacyjna CEDRAL stosowana jest wszędzie tam, gdzie mają zastosowanie tradycyjne okładziny drewniane –  służy do obudowy fasad, obramowań okien i drzwi oraz podbitek. Materiał dostępny jest w kilkudziesięciu odcieniach i dwóch wersjach montażowych: Cedral Lap (mocowana na zakładkę) i Cedral Click – jedyna w Polsce wpuszczana deska okładzinowa mocowana na pióro i wpust.

źródło: pieknydom24.pl

pieknydom24
MAPA STRONY
NASZE SERWISY
  • agdrtv24
  • pięknydom24
  • informacje branżowe