piękny dom - twitterpiękny dom - facebook
Elewacja w zgodzie z naturą - MODERN WOOD od VOX

Elewacja w zgodzie z naturą - MODERN WOOD od VOX

WYKOŃCZENIE / Dach i elewacja / 2018-01-03

Drewniane domy cieszą się niesłabnącą popularnością i stale wzbudzają zachwyt. Rzeczywiście, drewno to szlachetny materiał, który na fali powrotu do natury jest chętnie wykorzystywany zarówno we wnętrzach, jak i na elewacjach budynków. Drewno integruje dom z otaczającą go przyrodą, a dzięki swojemu urokowi każdemu budynkowi dodaje elegancji i klasy. Wszyscy jednak wiedzą, jak wiele uwagi trzeba poświęcić na jego pielęgnację i ochronę. Nie mówiąc już o związanych z tym kosztach i czasie.

Okładziny elewacyjne KERRAFRONT od marki VOX to praktyczna alternatywa dla tradycyjnych materiałów wykończeniowych, która gwarantuje szybką i efektowną metamorfozę lub wykończenie budynku. Panele KERRAFRONT są zdecydowanie łatwiejsze w instalacji, a przy tym wyjątkowo atrakcyjne wizualnie. Nowa kolekcja okładzin MODERN WOOD to linia, która doskonale odwzorowuje naturalne drewno - jego barwę oraz fakturę.

Panele MODERN WOOD wyróżniają się matowym wykończeniem oraz tłoczeniem idealnie imitującym strukturę drewna. Występują w aż siedmiu kolorach - od naturalnych, ciepłych tonacji po różne odcienie szarości. Można nimi wykończyć nowy budynek lub za ich pomocą przeprowadzić szybką renowację zniszczonej elewacji. Ta okładzina - w zależności od założeń projektowych - może stanowić jedyną formę wykończenia zewnętrznych ścian lub można ją łączyć z innymi materiałami, jak kamień, szkło czy beton. MODERN WOOD to również nowy kształt profilu podwójnego. Oprócz wysokiej estetyki, wyróżnia się funkcjonalnością i praktycznością. Materiał został wykonany w technologii spienianej, co oznacza, że jest odporny na wilgoć, uderzenia oraz nie wymaga konserwacji. Jego dodatkowe zalety to możliwość uzyskania płaskiej powierzchni elewacji oraz estetycznego i niewidocznego zespolenia paneli bez użycia dodatkowych akcesoriów, co gwarantuje system CONNEX. Panele KERRAFRONT można montować zarówno w poziomie, jak i w pionie, dzięki czemu można optycznie zmienić proporcje budynku. Obniżyć go lub wysmuklić. Wedle potrzeb i upodobań.

Okładzina elewacyjna KERRAFRONT jest też szybka i prosta w montażu, a w dłuższej perspektywie również oszczędna - chroni wnętrze budynku i zapobiega utracie ciepła. Zapewnia dobrą cyrkulację powietrza, uniemożliwiając w ten sposób powstawaniu pleśni i grzybów. Instalacja jest tym wygodniejsza i szybsza, że panele mają wbudowane zamki i fabrycznie wykonane otwory na wkręty. KERRAFRONT jest materiałem łatwym w obróbce, o dużej odporności na uszkodzenia mechaniczne czy na zmiany temperatur. W procesie produkcji wykorzystano autorską technologię KERRACORE, dzięki której panele charakteryzują się wysoką gęstością i jednorodnością. Co ważne, są wykonane z materiałów pochodzących z recyklingu i w 100% nadają się do ponownego przetworzenia.

źródło: vox/pieknydom24.pl