piękny dom - twitterpiękny dom - facebook
Elewacja gotowa na wiosenne deszcze - zaprawy KMT do murowania cegieł klinkierowych i ręcznie formowanych

Elewacja gotowa na wiosenne deszcze - zaprawy KMT do murowania cegieł klinkierowych i ręcznie formowanych

WYKOŃCZENIE / Chemia budowlana / 2017-05-16

Cegła klinkierowa i ręcznie formowana to materiały budowlane, który bez szwanku przetrwały powstawanie nowych technologii, stylów i trendów architektonicznych i wciąż doskonale wpisują się w nowoczesne aranżacje. Jednak murowanie z użyciem tych materiałów wymaga szczególnej staranności -  od ich jakości oraz  pracy specjalisty zależy bowiem estetyczny wygląd całego budynku. Dla tak wymagających elewacji powstała zaprawa KMT, która wraz z eleganckim klinkierem na długie lata stworzą duet naprawdę doskonały.

Cegły klinkierowe to najwyższa klasa cegieł elewacyjnych. Do ich wyrobu używa się wysokiej jakości sezonowanych glin, a zamiast wypalania są one poddawane spiekaniu w temperaturze 1100°C. Dzięki temu są wyjątkowo twarde, ich nasiąkliwość jest mniejsza niż cegieł licowych (do 6%), a wytrzymałość na ściskanie większa (powyżej 35 MPa). Oprócz tego cegły klinkierowe są bardzo odporne na działanie mrozu oraz na opady deszczu. Poza tym nie zmieniają koloru pod wpływem słońca i są niepalne. 

Grupa produktów Sopro KMT to zaprawy, które nie boją się wyzwań, doskonale uzupełnią i zabezpieczą niezwykłą, klinkierową elewację. Zaprawy te wyróżnia przepuszczalność pary wodnej przy wysokiej szczelności materiału, trwałość kolorów i mrozoodporność. Wysoka zawartość trasu reńskiego minimalizuje ryzyko wystąpienia wykwitów wapiennych, uszczelnia całą konstrukcję i nadaje jej elastyczność, dzięki czemu nie dochodzi do powstawania rys skurczowych. Specjalnie wyselekcjonowane frakcje kruszywa zapewniają doskonałe przyleganie zaprawy do cegły, a wysokiej jakości cement portlandzki gwarantuje stabilność elewacji. Technologia murowania z całkowitym wypełnieniem spoin zapewnia swobodne spływanie wody po murze i szybkie wysychanie jego powierzchni po ustaniu deszczu, dzięki czemu mur i spoiny są mniej podatne na zanieczyszczenia, wykwity i niszczący wpływ wody z opadów atmosferycznych. Dodatkowo, materiał ten jest łatwy i szybki w przygotowaniu - zaprawa po wymieszaniu z woda stają się od razu gotowa do użycia.   

W przypadku murowania elewacji z  cegły ręcznie formowanej, która jest bardziej wrażliwa na warunki atmosferyczne należy zastosować KMT Plus - zaprawę do zadań specjalnych, dedykowaną szczególnie wrażliwym cegłom o nasiąkliwości powyżej  8%. KMT Plus zapewnia wysoką przepuszczalność pary wodnej, zachowując tym samym najwyższy poziom szczelności, a dzięki jej wysokiej elastyczności nie dochodzi do powstawania rys skurczowych, które mogą być pierwszym sygnałem pogarszającego się stanu technicznego elewacji. Zawiera również tras reński radykalnie zmniejszający ryzyko powstawania wykwitów i przebarwień.

Szeroki wachlarz kolorów i faktur cegieł z jednej strony pozwala na tworzenie dowolnych kreacji architektonicznych, z drugiej wymaga od producentów chemii budowlanej ciągłego śledzenia trendów wzorniczych i kolorystycznych. Wychodząc naprzeciw wymaganiom i wyobraźni projektantów i inwestorów, zaprawy KMT to nie tylko klasyczne szarości i popularne brązy, ale również delikatne odcienie beżu oraz ponadczasowa alabastrowa biel. Co więcej, w ofercie Sopro dostępne są specjalne wzorniki, dzięki którym dobór koloru zaprawy do cegły będzie łatwy i precyzyjny.    [[[zdjecie,11589,duze]]]

Cena:

  • Sopro KMT  od 33 - 60 zł netto w zależności od koloru
  • Sopro KMT Plus - od 33 - 50 zł netto w zależności od koloru 

Wydajność:

  • Sopro KMT  - ok. 40 kg/m² dla muru o grubości 12 cm
  • Sopro KMT Plus - ok. 40 kg/m² dla muru o grubości 12 cm

źródło: sopro/pięknydom24.pl