piękny dom - twitterpiękny dom - facebookpiękny dom - linkedinpiękny dom - instagram
Elektroniczna bateria SCHELL VITUS E - zaprogramowana na higienę

Elektroniczna bateria SCHELL VITUS E - zaprogramowana na higienę

AKCESORIA / Baterie łazienkowe / 2017-05-31 11:12:00

Jedną z największych zalet całej serii armatur naściennych VITUS jest duże zróżnicowanie modeli i funkcji. Teraz tę nowoczesną linię baterii uzupełni innowacyjna wersja sterowana bezdotykowo za pośrednictwem podczerwieni, z termostatem i opcjonalnym modułem pozwalającym na elektroniczne sprzężenie armatury z centralnym systemem zarządzania budynkiem (BUS).

Polecane sklepy

Leroy MerlinIKEA

Nowe armatury SCHELL VITUS E zostały zaprojektowane z myślą o budynkach, w których wymagane jest zachowanie najwyższych standardów higieny rąk, jak np. obiekty służby zdrowia czy zakłady przetwórstwa żywności. Mechanizm sterowania na podczerwień eliminuje ryzyko przenoszenia się bakterii aż o 80%, a niezawodny termostat zapobiega ewentualnemu poparzeniu. Mnogość wykonań pozwala na dopasowanie armatury pod względem funkcjonalnym. Dostępne są baterie ze sterowaniem na podczerwień (E), z dodatkowym termostatem (w wersji E-T), a dodatkowo - modułem elektronicznym umożliwiającym połączenie z systemem eSCHELL pozwalającym na centralne sterowanie grupą armatur.

Czystość w inteligentny sposób

Elektroniczne baterie SCHELL VITUS E zostały zaopatrzone w szereg funkcji ułatwiających zachowanie higieny nawet w bardzo rozległych instalacjach. Wypływ wody jest otwierany i zamykany w momencie pojawienia się ręki przed okienkiem sensora, dzięki czemu użytkownicy mogą sami decydować o ilości wypływającej wody. Możliwe jest również ustawienie czasu, po którym bateria się wyłącza - w zakresie od 4 do 240 sekund. Oprócz podstawowej zalety, jaką jest bezdotykowa obsługa, armatura posiada także program płukania antystagnacyjnego, który zapobiega namnażaniu się szkodliwych drobnoustrojów w rzadziej użytkowanych punktach instalacji. Baterie uruchamiają się w regularnych odstępach 24 godzin od ostatniego użycia, przepłukując instalację przez 20 sekund. Armatura jest ponadto przystosowana do krótkotrwałej dezynfekcji termicznej wodą o temperaturze 70º C. Automatyczne odkażanie instalacji w wysokiej temperaturze można ustawić m.in. za pośrednictwem systemu eSCHELL, co znacznie ułatwia utrzymanie instalacji we wzorowym stanie sanitarnym. Optymalną higienę wody pitnej zapewnia ponadto materiał, z którego został wykonany korpus baterii. Stop mosiądzu zgodny z niemieckim rozporządzeniem TrinkwV jest neutralny pod względem chemicznym, dlatego nie wchodzi w reakcję z wodą.

Bezpieczeństwo pod każdym względem

Baterie SCHELL VITUS E gwarantują bezawaryjność i pełne bezpieczeństwo stosowania, również użytkownikom wymagającym szczególnej uwagi, jak dzieci i osoby niepełnosprawne. Wersja E-T z wbudowanym termostatem umożliwia samodzielną regulację temperatury wody za pomocą dźwigni, a także ustawienie maksymalnego parametru 38º C, co eliminuje ryzyko poparzeń. Bateria dba również o pełne bezpieczeństwo stosowania w przypadku awarii systemu wodnego. W sytuacji braku zimnej wody inteligentna elektronika blokuje możliwość korzystania z baterii. Ponadto w połączeniu z systemem eSCHELL, rozwiązanie monitoruje status instalacji i wysyła powiadomienia w razie ewentualnych awarii zaworów elektromagnetycznych. W zależności od miejsca wykorzystania i indywidualnych potrzeb użytkowników możliwy jest dobór długości wylewki, która występuje w trzech wymiarach: 210, 270 i 330 mm. Zasilanie na baterię alkaliczną sprawia, że instalacja baterii SCHELL VITUS E jest równie łatwa, jak w przypadku modelu samozamykającego, dlatego jest ona odpowiednia do każdego rodzaju budownictwa.

źrodło: schell/pięknydom24.pl

 

pieknydom24
MAPA STRONY
NASZE SERWISY
  • agdrtv24
  • pięknydom24
  • informacje branżowe