piękny dom - twitterpiękny dom - facebookpiękny dom - linkedinpiękny dom - instagram
Elegancja i trwałość,  czyli elewacje z  betonowego kamienia dekoracyjnego
Elewacyjny kamień dekoracyjny Stegu – Palermo, fot. Stegu

Elegancja i trwałość, czyli elewacje z betonowego kamienia dekoracyjnego

WYKOŃCZENIE / Dach i elewacja / 2019-05-23 10:38:26

Kamień dekoracyjny znamy dobrze jako element wystroju wnętrz, który dodaje im elegancji i oryginalność. Ten materiał warto jednak wykorzystać na elewacji czy ogrodzeniu, ponieważ stanowi świetną alternatywę dla standardowych artykułów wykończeniowych, takich jak tynki czy klinkier. O rozwiązaniu, które nadaje budynkowi indywidualny styl, jednocześnie będąc trwałe i  odporne, opowiada Robert Szybiak z firmy Stegu.

Polecane sklepy

Leroy MerlinIKEA

Kamień dekoracyjny daje wiele możliwości na uzyskanie niecodziennych aranżacji, a szeroki wybór kolorów i kształtów produktów dostępnych na rynku z pewnością zadowoli gusta nawet najbardziej wybrednych. Płytki betonowe wytwarzane są z dbałością o każdy szczegół, a ich faktury pozwalają wykorzystać grę światłocienia dopełniając styl przestrzeni wokół domu. Dzięki temu rozwiązaniu nawet najprostszy budynek może stać się elegancki i nietuzinkowy.

Inspiracje z różnych stron świata

Robert Szybiak z firmy Stegu wymienia inne zalety tego materiału - Kamień dekoracyjny to naturalne piękno zamknięte w nowoczesnej formie. Wzornictwo naszych płytek inspirowane jest architekturą wielu zakątków świata – od mroźnej Północy aż po rozgrzane słońcem uliczki śródziemnomorskich miast. To natomiast stwarza ogromne pole do popisu dla inwestorów czy architektów. I tak przykładowo struktury charakterystyczne dla Bliskiego Wschodu, wapienne bloki czy drobno cięty piaskowiec delikatnie ocieplą elewację. Z kolei tworzące ciekawy układ szlifowanych łupków, jasne kamienie dekoracyjne o surowym, północnym charakterze, doskonale będą komponowały się z „chłodnymi” materiałami, jak szkło i metal.

Warto dodać, że kamień betonowy znakomicie imituje inne materiały, takie jak cegła ceramiczna, deska drewniana czy kamień naturalny. Oprócz tego, że świetnie odwzorowuje ich strukturę, jest tańszy i łatwiejszy w położeniu. Zgodnie z naszym gustem i potrzebami, możemy nim wykończyć całą elewację lub tylko użyć go na wybranych fragmentach. – To bardzo trwały i solidny surowiec, co czyni go świetnym materiałem do zastosowania na narożach, cokołach, a także w strefie wejściowej czy garażowej, miejscach szczególnie narażonych na uszkodzenia – podpowiada specjalista.

Unikatowa aranżacja

Niezależnie od tego, czy nasz dom został wykonany w nowoczesnym, czy bardziej klasycznym stylu, kamień betonowy sprawdzi się doskonale. Stonowana kolorystyka płytek betonowych zamontowanych na całej elewacji stanowi idealne tło dla otaczającej roślinności. – Ciekawa faktura kamienia dekoracyjnego potrafi skutecznie ożywić każdą elewację, tworząc niebanalną wizytówkę domu i zapowiedź tego jak urządzone są jego wnętrza – mówi ekspert firmy Stegu i dodaje: – Interesującym zabiegiem, mającym coraz więcej zwolenników, jest wychodzenie z materiałami dekoracyjnymi na zewnątrz, czyli powielenie tego samego wzoru płytek we wnętrzu i na elewacji. Takie ujednolicenie wystroju prezentuje się bardzo efektownie, szczególnie w strefie przytarasowej, której coraz częściej towarzyszą duże przeszklenia „otwierające” dom na ogród. Odpowiednia elewacja, współgrająca z kolorystyką wykończenia płyty tarasowej i alejek, np. z kostki brukowej będzie stanowić dopełnienie pięknie wypielęgnowanego ogrodu. Dążąc do pełnej harmonii poprzez zapewnienie spójności w aranżacji, możemy pójść jeszcze o krok dalej i pokusić się o takie samo wykończenie ogrodzenia wokół naszej posesji czy takich elementów małej architektury jak np. grill ogrodowy – dodaje ekspert z firmy Stegu.

Nie tylko estetyka

Walory dekoracyjne to jednak nie jedyny argument za zastosowaniem tego materiału na elewacji, warto również wziąć pod uwagę jego właściwości techniczne. Do produkcji płytek betonowych używane są wysokiej jakości surowce, dzięki czemu materiał zyskuje na trwałości i odporności na trudne warunki atmosferyczne i eksploatację. Dodatkowo, to rozwiązanie jest proste w wykonaniu. – Warto przy tym wspomnieć, że w sprzedaży można spotkać także płytki z gotową fugą, co dodatkowo ułatwia montaż i skraca czas wykonania takiej okładziny. Sama ściana zaś otrzymuje jednolitą kolorystykę. Co więcej, kamień dekoracyjny to materiał ekologiczny i przyjazny środowisku, o czym niech świadczy choćby fakt, że 100% odpadu produkcyjnego jest przez nas w całości wykorzystywane ponownie w procesie wytwórczym – podsumowuje Robert Szybiak.

www.stegu.pl

źródło: pieknydom24.pl

pieknydom24
MAPA STRONY
NASZE SERWISY
  • agdrtv24
  • pięknydom24
  • informacje branżowe