piękny dom - twitterpiękny dom - facebookpiękny dom - linkedinpiękny dom - instagram
Ekskluzywna kolekcja mebli z czerwonego dębu amerykańskiego w sieci sklepów John Lewis & Partners

Ekskluzywna kolekcja mebli z czerwonego dębu amerykańskiego w sieci sklepów John Lewis & Partners

MEBLE / Meble / 2019-07-18 17:33:13

John Lewis & Partners, brytyjska sieć luksusowych domów towarowych, zaprezentowała najnowszą kolekcję mebli „Dovetail” wykonanych z czerwonego dębu amerykańskiego, zaprojektowaną przez Bena Fowlera z pracowni Marque Furniture.

Polecane sklepy

Leroy MerlinIKEAHauz

W amerykańskich lasach czerwony dąb przyrasta w zawrotnym tempie – wystarczy zaledwie 0,57 sekundy, by pojawił się 1 m³ tego wysoce odnawialnego i wszechstronnego gatunku drewna – jest to równowartość czterech stołów jadalnianych na minutę! Renomowany projektant mebli Ben Fowler z Marque Furniture stosował drewno czerwonego dębu amerykańskiego od lat, zafascynowany jego charakterystycznym usłojeniem i ciepłym kolorem. Co ciekawe, wcale nie czerwonym – nazwę gatunku zapoczątkował przepiękny, intensywny kolor liści jesienią. Mimo to jednak czerwony dąb amerykański nie jest powszechnie wykorzystywany w produkcji mebli i innych elementów wyposażenia wnętrz. Decyzja sieci sklepów John Lewis & Partners o wypuszczeniu pierwszej w historii firmy kolekcji mebli z czerwonego dębu amerykańskiego to pierwszy krok do zmian w europejskich preferencjach odnośnie do gatunku drewna.

Brytyjscy konsumenci mają ściśle określone preferencje względem drewna, z którego mają być wykonane meble w ich domach, co skłania nas do nieustannych poszukiwań interesujących gatunków – powiedział David Barrett z działu zakupów sieci John Lewis & Partners. – Czerwony dąb amerykański stanowi doskonałą alternatywę dla dębu europejskiego, który jest chyba najczęściej wykorzystywanym gatunkiem w okresie ostatnich 10 lat. Czerwony dąb to piękne i wysoce odnawialne drewno – z pewnością podbije serca naszych klientów – dodał David Barrett.

Jednak nie tylko aspekty ekologiczne sprawiły na przedstawicielach sieci John Lewis & Partners ogromne wrażenie. Kolekcja „Dovetail” autorstwa Bena Fowlera to także znakomicie zaprojektowane, eleganckie, a przy tym współczesne meble, które wydobywają piękno materiału, prezentując przy tym najwyższej klasy rzemiosło, szczególnie widoczne w detalach.

Dostarczyliśmy sieci John Lewis & Partners wyniki badań dotyczących wszechstronnego zastosowania i odnawialnych zasobów czerwonego dębu amerykańskiego – tłumaczy David Venables, Dyrektor AHEC na Europę. – Ben Fowler jest ogromnym zwolennikiem tego gatunku drewna, więc bardzo nas cieszy fakt, że mieliśmy swój udział w powstaniu tej niezwykłej kolekcji mebli – dodał David Venables.

Nazwa kolekcji „Dovetail” pochodzi od połączenia zwanego w stolarce jaskółczym ogonem. Wymyślono je w czasach, gdy elementy drewnianych kredensów były łączone przy pomocy złączy jednocześnie mocnych, funkcjonalnych, jak i atrakcyjnych wizualnie. Połączenie na jaskółczy ogon jest charakterystyczne dla całej kolekcji „Dovetail”. Uchwyty wykonane są na bazie wczepów, przymocowanych do drzwiczek i frontów szuflad. Z kolei pionowe kolumny po bokach szafek tworzą elegancki, kontrastujący detal na blatach, nadając meblom wyjątkowości.

Charakteru kolekcji „Dovetail” nadają interesujące detale oraz praktyczny, a przy tym piękny design, co znakomicie oddaje styl pracowni Marque Furniture. Kierowana przez Bena Fowlera firma wyróżnia się na rynku najwyższej klasy rzemiosłem i zamiłowaniem do drewna i ekologii.

Jest nam niezmiernie miło, że mogliśmy zaprojektować pierwszą kolekcję mebli z czerwonego dębu amerykańskiego dla sieci John Lewis & Partners. Jestem wielkim zwolennikiem tego gatunku drewna – dobrze się z nim pracuje, ma znakomite właściwości, a w dodatku jest piękną i wysoce odnawialną alternatywą dla dębu europejskiego – powiedział Fowler, który ma na koncie współpracę m. in. z Marks & Spencer czy Ercol. – Czerwony dąb amerykański jest uwielbiany w Stanach Zjednoczonych, gdzie zdobi wnętrza jachtów klasy J czy apartamentów na Manhattanie. Jestem przekonany, że spodoba się również Brytyjczykom – dodał Ben Fowler.

„Dovetail” to kolekcja kredensów i komód w trzech rozmiarach, doskonale się uzupełniających. Została zaprojektowana w taki sposób, by można było je dowolnie zestawiać, wybierając różne warianty drzwiczek. Kolekcja, mimo że niewielka, zapewnia liczne możliwości przechowywania. Kolekcja „Dovetail” będzie dostępna w sklepach sieci John Lewis & Partners już od początku sierpnia.

Ben Fowler i Marque Furniture

Marque Furniture to firma projektująca i produkująca meble, w której pracuje niewielki zespół bardzo utalentowanych, nagradzanych projektantów. Łączy ich jedno – wszyscy są rzemieślnikami, którzy nauczyli się swojego fachu przy stole warsztatowym. Na ich podejście do projektowania składa się doskonałe rzemiosło, zaawansowana wiedza stolarska, a także głębokie zrozumienie procesu kreatywnego, proekologiczne podejście oraz zamiłowanie do drewna i jego naturalnego piękna. W efekcie projektanci tworzą eleganckie, ponadczasowe, a przy tym innowacyjne i wyjątkowe meble na całe życie. Na czele Marque Furniture stoi Ben Fowler, który ma na koncie projekty dla Marks & Spencer, John Lewis & Partners oraz Ercol. Ben Fowler jest ponadto autorem projektu wnętrza Niemieckiej Opery Narodowej czy ekscentrycznego fotelu do łodzi wykonanego na zlecenie Terence’a Conrana. W zespole Marque Furniture pracują także wielokrotnie nagradzani Simon Pengelly, John Weaver i Nell Beal.

www.marquefurniture.com  

 

źródło: pieknydom24.pl

pieknydom24
MAPA STRONY
NASZE SERWISY
  • agdrtv24
  • pięknydom24
  • informacje branżowe