piękny dom - twitterpiękny dom - facebookpiękny dom - linkedinpiękny dom - instagram
Efekt dębowej podłogi w kuchni i łazience

Efekt dębowej podłogi w kuchni i łazience

WYKOŃCZENIE / Ściany i podłogi / 2017-10-23 08:12:00

Polacy tradycyjnie przywiązani są do drewna jako materiału wykończeniowego w domach. Jak podkreślają specjaliści z firmy Quick-Step, producenta podłóg, dąb w rankingu popularności w Polsce wyprzedza wszystkie inne gatunki o kilka długości. Jako szlachetny gatunek drewna kojarzy się z prestiżem, solidnością i długowiecznością. Sęki, słoje i nierówności drewna dają ciepły wygląd, mają ponadczasowy i uniwersalnych charakter. I co nie bez znaczenie, drewno pasuje do każdego stylu aranżacji wnętrz.

Co jednak zrobić gdy chcemy być konsekwentni w wystroju naszych wnętrz i marzymy o drewnianych podłogach również w miejscach, gdzie nietrudno o wilgoć, takich jak łazienka. Lub co zrobić gdy - jak to się często zdarza we współczesnych wnętrzach - kuchnia jest połączona z salonem; na całej powierzchni chcemy zachować spójny wygląd podłogi i dodatkowo mieć pewność, że wszystkie kuchenne czynności nie odbiją się na wyglądzie podłoża?

Laminaty i winyle - idealne rozwiązanie w łazience i kuchni  

Rozwiązaniem problemu są podłogi laminowane i winylowe. Wykonane z nowoczesnych materiałów wprost idealnie nadają się do wnętrz, gdzie mamy do czynienia z wilgocią, a intensywne użytkowania może sprawić, że naturalne drewno szybko straci swój nieskazitelny wygląd. Podłogi laminowane i winylowe Quick-Step, dzięki zaawansowanym technologiom produkcji idealnie odwzorowują materiały spotykane w naturze. I nie chodzi tu tylko o rysunek oraz barwy drewna (oddawane na powierzchni podłogi dzięki ultra realistycznym zdjęciom w wysokiej rozdzielczości).  Laminaty i nowoczesne winyle w dotyku przypominają prawdziwe drewno, z charakterystycznymi nierównościami takimi jak sęki i słoje. Pod palcami są nierówne jak drewno i podobnie jak ono ciepłe. Co ważne wzory i wykończenia proponowane przez Quick-Step w poszczególnych kolekcjach nie powtarzają się na przestrzeni wielu metrów kwadratowych. Układając laminat lub winyl w dębowym wykończeniu nie ma się wrażenia sztuczności i powtarzalności wzoru. W przeciwieństwie do drewna podłogi laminowane i winylowe Quick-Step nie wymagają wykonywania raz na kilka lat uciążliwych zabiegów pielęgnacyjnych - cyklinowania i późniejszego lakierowanie lub olejowania. Laminat i winyl świetnie znoszą wilgoć, są odporne na ścieranie i uszkodzenia mechaniczne, przez co łatwo też jest zachować je w czystości. Dodatkowe ten drugi może być kładziony na inne powierzchnie; nowoczesnym winylem Quick-Step, który dostępny jest w panelach a nie w rolkach, może przykryć niemodne już płytki ceramiczne czy niedoskonałą wylewkę betonową.

Ten sam wzór na całej powierzchni

Nie od dziś wiadomo, że jednolite wykończenia na całej powierzchni - spójne barwy i faktury - optycznie powiększają wnętrze. Dlatego właśnie winyl i laminat warto jest zastosować w całym mieszkaniu. Przy użyciu tych nowoczesnych rodzajów podłóg ten sam wzór można mieć nie tylko w salonie czy przedpokoju, ale również w aneksie kuchennym i łazience. Zatem to idealne rozwiązanie do mniejszych mieszkań, w których tak bardzo zależy nam na poczuciu przestrzenności. Dodatkowo rezygnacja z ceramicznych płytek w łazience sprawi, że nawet na niewielkiej powierzchni będziemy mieć namiastkę przytulnego pokoju kąpielowego, a po wyjściu z kąpieli będziemy stąpać po przyjemnie ciepłej posadzce.

Quick-Step oferuje kilkanaście kolekcji podłóg winylowych i laminowanych. Wzory oddają wykończenia w lakierze, ale również bardziej matowych olejowanych.

źródło: q-s/pieknydom24.pl

pieknydom24
MAPA STRONY
NASZE SERWISY
  • agdrtv24
  • pięknydom24
  • informacje branżowe