piękny dom - twitterpiękny dom - facebookpiękny dom - linkedinpiękny dom - instagram
Dywany jak dzieła sztuki
KUBIK VETRO

Dywany jak dzieła sztuki

INNE / Inne / 2016-12-05 12:12:00

Dywan nie musi być tylko tłem aranżacji. Przeciwnie może być gwiazdą pierwszego planu. Tak jak te o wzorach przypominających abstrakcyjne obrazy, które idealnie sprawdzą się w nowoczesnych wnętrzach.

Polecane sklepy

Leroy MerlinIKEA

Jak przekonują styliści Komfort, dywany inspirowane sztuką to rozwiązanie nie tylko na koneserów. - Doskonale nadają się do nowoczesnych wnętrz - zwłaszcza takich, w których dominują proste formy i stonowane kolory ziemi: beże, szarości. Dywan o intensywnej barwie i ciekawym, artystycznym wzorze idealnie przełamuje taką aranżację, dodając jej świeżości i charakteru - mówi Sławomir Giziński, odpowiedzialny za kolekcje dywanów w sieci Komfort.

Przykładem jest dywan KUBIK VETRO, którego wzór nawiązuje dzieł ekspresjonizmu abstrakcyjnego. Przypomina płótno, które ktoś krótkimi pociągnięciami pędzla zamalował na różne kolory.

Dywan RUST MILDEW z kolei wygląda jak artystyczna instalacja w stylu vintage. Wzór budzi skojarzenia ze spękaną ziemią albo odchodzącą farbą, spod której wydostaje się rdza.  Przemyślany dobór kolorów sprawia, że całość wygląda niezwykle oryginalnie i efektownie.  [[[zdjecie,10460,duze]]]

W modnym stylu vintage utrzymany jest również dywan NEVADA MISTERY. Jego wzór z kolei przywodzi na myśl awangardowe malarstwo - obraz, którego część została zamalowana białą farbą, spod której miejscami przedostaje się pierwotna kompozycja.  [[[zdjecie,10459,duze]]]

Taki wyraziste dywany to sposób na to, aby szybko i efektownie odmienić wygląd salonu. Aranżując wnętrze należy pamiętać, że lubią one raczej stonowane sąsiedztwo. Dlatego z umiarem stosujmy inne barwne i wzorzyste dodatki, pozwalając by to właśnie dywan był dominantą aranżacji.

źrodło: komfort/pięknydom24.pl

pieknydom24
MAPA STRONY
NASZE SERWISY
  • agdrtv24
  • pięknydom24
  • informacje branżowe