piękny dom - twitterpiękny dom - facebookpiękny dom - linkedinpiękny dom - instagram
Drzwi wewnętrzne z przeszkleniami

Drzwi wewnętrzne z przeszkleniami

WYKOŃCZENIE / Drzwi i okna / 2019-05-22 17:06:04

Wpuszczają do wnętrza światło, wizualnie dodają przestronności i lekkości, powodują, że jest przyjemniej. Drzwi wewnętrzne z przeszkleniami pasują do wielu stylów i dostosowują się do różnych funkcji pomieszczenia.

Polecane sklepy

Leroy MerlinIKEA

We współczesnym pokoju dziennym toczy się życie wszystkich domowników, a równocześnie służy on do przyjmowania gości. To często przestrzeń otwarta, w której granice pomiędzy poszczególnymi strefami – jadalnianą, kuchenną, wypoczynkową – są umowne. Jeśli decydujemy się więc na drzwi, to najlepiej takie, które nie zakłócą wrażenia otwartości. Idealnym rozwiązaniem okazują się drzwi z przeszkleniami, na przykład Manhattan z serii Fog. Model ten składa się z sześciu dużych tafli z hartowanego szkła mlecznego oraz ramiaka z klejonego drewna sosnowego uszlachetnionego naturalnym fornirem. Drzwi świetnie wpiszą się w luksusowy styl łączący klasyczną elegancję z nowoczesnym wzornictwem. Mile widziane są designerskie meble i lampy, a także wysmakowane detale, na przykład duży abstrakcyjny obraz na ścianie.

Szkło  pasuje do kochającego przestrzenie nurtu skandynawskiego, na przykład z motywami industrialnymi. Sosnowe przeszkolone drzwi Lizbona z serii Classic niemal wtopią się w jasną ścianę, a wnętrze o białych frontach zabudowy kuchennej stanie się wizualnie większe niż w rzeczywistości.


Na przeciwległym biegunie stylistycznym jest vintage pełen niecodziennych mariaży. To więc krzesła w klimacie lat 70. XX wieku, lustro w starej ramie, prosta biblioteczka z książkami, stolik na wysokich nóżkach. Drzwi w takiej aranżacji mogą być tradycyjne – drewniane, z sękami i ze szprosami jak przeszklony model Normandia z serii Classic. Szklane powierzchnie to synonim nowoczesności, a równocześnie ukłon w stronę wzorców z przeszłości.

Przeszklenia idealne są do pomieszczeń, w których nie ma zbyt wielu okien. Tym sposobem uda się doświetlić chociażby ciemny przedpokój. Pamiętajmy jednak, by poszukać modelu, który przede wszystkim będzie harmonizował z aranżacją po drugiej stronie. Dobrze sprawdzą się w tej roli uniwersalne sosnowe drzwi Nefryt z serii Premium o czterech taflach – ich prosty design wkomponuje się w każdą stylistykę.

Tradycjonaliści powinni wybrać Tryplet z serii Fog, wyróżniający się ciekawym układem szyb i charakterystycznym zdobieniem w postaci łuku w górnej części. Rama jest z drewna sosnowego, a dolną część wypełniają płyciny z wytrzymałej, fornirowanej płyty MDF. 

Mleczne szyby w drzwiach sprawiają, że choć przepuszczają światło, są niczym ściana – nie widać tego, co znajduje się za nimi. To szczególnie ważne, gdy prowadzą do sypialni czy łazienki, a więc miejsca, w którym zależy nam na intymności. Do innych pomieszczeń, na przykład pokoju dziecięcego, można wybrać szyby transparentne. Zastosowane we wszystkich prezentowanych modelach mocne hartowane szkło o grubości 4 mm to gwarancja bezpieczeństwa i trwałości.

Standardowo drzwi wyposażone są w wysokiej klasy zamki i zawiasy, pasujące zarówno do ościeżnic metalowych, jak i drewnianych, wykonanych zgodnie z obowiązującą normą budowlaną.  Skrzydła doskonale nadają się do lakierowania lub malowania. Mogą być przystosowane do systemu przesuwnego, dwuskrzydłowego i bezprzylgowego.

W artykule wykorzystano aranżacje i produkty firmy 4iQ

4iQ, www.4iq.com.pl

źródło: pieknydom24.pl

pieknydom24
MAPA STRONY
NASZE SERWISY
  • agdrtv24
  • pięknydom24
  • informacje branżowe