piękny dom - twitterpiękny dom - facebookpiękny dom - linkedinpiękny dom - instagram
Drewno w sypialni
MEBIN

Drewno w sypialni

SYPIALNIA / Meble / 2019-11-06 12:44:38

W sypialni, niezależnie od stylu, w jakim została urządzona, powinny się znaleźć przyjazne materiały. To przede wszystkim drewno, które jest trwałe, ponadczasowe, pełne elegancji i wizualnego ciepła.

Polecane sklepy

Leroy MerlinIKEA

Sprawdza się w modnych loftach, gdzie królują beton, cegła i szkło. Dzięki drewnu surowość industrialu zostaje nieco złagodzona, schodzi na plan dalszy. Loft zyskuje wówczas przytulność, tak pożądaną w sypialni.

Meble z kolekcji Pik zostały zaprojektowane specjalnie z myślą o industrialnych wnętrzach. Fronty wykonano z litego drewna, a korpusy z naturalnej okleiny. Wyróżniają się ciepłą, jasną kolorystyką dębu naturalnego lager. Chłodne, betonowe szarości stają się dla nich wręcz idealnym tłem i pięknie potrafią wyeksponować ciekawy design brył ozdobionych charakterystycznymi metalowymi nogami i uchwytami. Powstaje aranżacja o jak najbardziej przemysłowym charakterze, ale równocześnie nastrojowa, pełna pozytywnej energii, sprzyjająca odpoczynkowi i wyciszeniu. 

Do obszernego łóżka o tapicerowanym zagłówku z metalowo-drewnianą ramą pasują szafki nocne – oszczędne w formie, o asymetrycznych nóżkach przechodzących w uchwyty. Komplet z nimi tworzy też komoda z trzema szufladami, a także toaletka stojąca na bardzo wysokich, pająkowatych nogach. Lustro zwraca uwagę ramą z metalowymi „okuciami”. Dopełnieniem całości jest nieduży stołek przywołujący skojarzenia z warsztatem.

Ważną rolę w sypialnianej aranżacji pełnią tkaniny, a więc miękki dywan w grafitowym odcieniu, kotary, kolorowe narzuty na łóżku. To one wprowadzają  wyjątkowy klimat alkowy. Czy nie jest przyjemnie tuż po przebudzeniu dotknąć bosą stopą miękkiego dywanu i drewnianej podłogi, a wieczorem otulić się delikatnym kocem?

Drewno, szczególnie w ciemniejszej tonacji, kojarzy się z elegancją i prestiżem. Meble o brązowej barwie doskonale wpisują się w kompozycje glamour, retro, vintage...

Niemal w każdej stylistyce odnajdzie się uniwersalna kolekcja Sempre o pięknym wybarwieniu rustikal i  brązu antycznego. Masywne bryły o prostych geometrycznych liniach i łagodnych zaokrągleniach krawędzi najpiękniej wyglądają na tle jasnych ścian i podłogi – nabierają wówczas niezwykłej lekkości. To baza, na której – za pomocą przemyślanych dodatków – można zbudować wyjątkową aranżację.

Łoże, wykonane z litego drewna dębowego i naturalnej okleiny, ma wysoki zagłówek pokryty skórą ekologiczną. Jeśli rozwiesimy nad nim baldachim z jasnej tkaniny, zamieni on stonowaną, dość zachowawczą sypialnię w przestrzeń z nutą szaleństwa i romantyzmu. Szafa-garderoba, choć znacznych rozmiarów, nie przytłacza wnętrza. Wręcz przeciwnie, jej lustrzane drzwi sprawią, że pomieszczenie zyskuje głębię i wydaje się większe niż jest w rzeczywistości. Do kolekcji należy gustowna toaletka, która intryguje podnoszonym blatem z lustrem. Dobrany do niej został zgrabny stołek o tapicerowanym siedzisku.

Wyjątkowy klimat eleganckiego buduaru, oprócz drewnianych powierzchni, tworzą sztukaterie, dywan, świece, lampy czy delikatny żyrandol z białych motyli wyciętych z delikatnej tkaniny.

W artykule wykorzystano meble i aranżacje firmy Mebin.

MEBIN  www.mebin.pl

 

źródło: pieknydom24.pl

pieknydom24
MAPA STRONY
NASZE SERWISY
  • agdrtv24
  • pięknydom24
  • informacje branżowe