piękny dom - twitterpiękny dom - facebookpiękny dom - linkedinpiękny dom - instagram
Dom przyjazny dla maluszka – barierki zabezpieczające
4iQ

Dom przyjazny dla maluszka – barierki zabezpieczające

INNE / Inne / 2019-07-02 15:37:10

Urządzanie własnego wymarzonego domu to wyzwanie, ale też przyjemność oraz powód do dumy i satysfakcji. Nie szczędzimy więc energii, by był on ładny, modny, wygodny i przytulny. Jednak to, co praktyczne i odpowiednie dla dorosłych mieszkańców, dla maluchów może stanowić poważne zagrożenie.

Polecane sklepy

Leroy MerlinIKEA

Pojawienie się dziecka w rodzinie to „rewolucja” w życiu osobistym i zawodowym, ale też i w codziennym funkcjonowaniu w domu, co odczuwamy najbardziej, gdy maluch jest w wieku od kilku miesięcy do 2-3 lat i nie chce już spędzać czasu w łóżeczku czy kojcu, a brak mu jeszcze sprawności i umiejętności rozpoznawania zagrożeń. Statystyki są nieubłagane: najczęściej wypadkom i urazom ulegamy we własnym domu, a małe dzieci są szczególnie na nie narażone. Pogodzenie opieki nad malcem z wykonywaniem koniecznych prac domowych jest jednak możliwe dzięki praktycznym barierkom ochronnym. Są to zabezpieczenia w prosty sposób montowane wewnątrz ościeżnicy, które nie przeszkadzają w zamykaniu i otwieraniu drzwi, za to chronią dziecko przed potencjalnymi niebezpieczeństwami, a jednocześnie nie ograniczają jego samodzielności i mobilności. Różne rodzaje i funkcje barierek przedstawiamy w oparciu o produkty marki 4iQ:

Nina to barierka z naturalnego, surowego, mocnego drewna kauczukowego. Zostało ono starannie wypolerowane, dzięki czemu nie ma ryzyka skaleczenia drzazgą. Bramka o wysokości 76 cm jest przystosowana do otworów o wymiarach od 69,5 do 104 cm. Zamontujemy ją na dwa sposoby:

1.    Barierka przymocowana do ściany na stałe przy pomocy załączonych zawiasów działa jak furtka. Może być otwierana jako prawa i lewa i montowana zarówno po lewej, jak i prawej stronie.

2.    Barierka zamontowana „rozporowo” pozwala na szybki demontaż: otwarta przez dorosłego pozostaje w ręku i może być odstawiona w inne miejsce.

Bramkę otwieramy przy pomocy dwóch ruchów prostych dla dorosłego, ale niewykonalnych dla malca. Po jej otwarciu w przejściu nie pozostaje próg.

Elia funkcjonuje identycznie jak Nina. Odróżnia ją jedynie surowiec, z jakiego została wykonana. Jest nim stal malowana proszkowo na kolor srebrny lub biały. Ma także nieco inne wymiary: jest wysoka na 73 cm i przystosowana do otworów od 71,5 do 106 cm.

Maya to drewniana bramka wysoka na 72,5 cm, działająca wyłącznie jako furtka.

Wszystkie bramki z łatwością zamontujemy w wybranym przejściu, uniemożliwiając najmłodszym przedostanie się na schody, balkon, taras, czy do kuchni, w której gotuje się obiad. Wysoka jakość wykonania i bezpieczeństwo produktu zostały potwierdzone dwuletnią gwarancją producenta oraz certyfikatem EN1930:2011. Barierki mogą też służyć za przeszkodę dla zwierząt domowych, którym chcemy ograniczyć dostęp do niektórych pomieszczeń. Ich niewątpliwą zaletą jest też bardzo atrakcyjna cena.

4iQ, www.4iq.com.pl

 

 

źródło: pieknydom24.pl

pieknydom24
MAPA STRONY
NASZE SERWISY
  • agdrtv24
  • pięknydom24
  • informacje branżowe