piękny dom - twitterpiękny dom - facebookpiękny dom - linkedinpiękny dom - instagram
Dom niskoenergetyczny – oszczędność i czysta energia. Dlaczego warto wybrać ogniwa fotowoltaiczne?
Vaillant

Dom niskoenergetyczny – oszczędność i czysta energia. Dlaczego warto wybrać ogniwa fotowoltaiczne?

WYKOŃCZENIE / Ogrzewanie i chłodzenie / 2018-07-06 15:19:53

Energia, którą słońce dostarcza ziemi w ciągu 1 dnia, wystarczyłaby na pokrycie zapotrzebowania energetycznego ludzkości przez 180 lat. Część tej energii można z łatwością wykorzystać w domu – wystarczy zainstalować ogniwa fotowoltaiczne, które są niewyczerpalnym i bezpłatnym źródłem energii elektrycznej potrzebnej m.in. do zasilania sprzętów AGD, ogrzania mieszkania czy podgrzania wody. Sprawdź, dlaczego warto zdecydować się na fotowoltaikę.

Polecane sklepy

Leroy MerlinIKEA

Instalacja fotowoltaiczna wytwarza ekologiczny prąd elektryczny z odnawialnej w 100% energii słonecznej. Jest to rozwiązanie nie tylko korzystne dla środowiska naturalnego, lecz także dla właścicieli domów, którzy mogą znacznie ograniczyć wydatki na energię, stać się niezależni od dostawców, a w efekcie stworzyć dom niskoenergetyczny. 

Ogniwa fotowoltaiczne – jak to wygląda w praktyce?

Struktura ogniwa fotowoltaicznego to dwie warstwy krzemu z różnymi domieszkami, między którymi znajduje się warstwa graniczna. W górnej warstwie zwróconej w stronę słońca znajduje się nadmiar elektronów, w dolnej ich niedobór – w efekcie w warstwie granicznej powstaje pole elektryczne rozdzielające oba obszary naładowania.

Moduły fotowoltaiczne wysokiej jakości generują stałą ilość energii elektrycznej, nawet w pochmurne dni. W ofercie Vaillant dostępne są trzy linie produktów auroPOWER, które spełniają najważniejsze wymagania dobrej fotowoltaiki – są trwałe, harmonijnie wpasowują się w każdy dach, można je łatwo zainstalować oraz gwarantują najwyższą sprawność. Dostępne modele to:

 • auroPOWER VPV P 290 – moduł z ogniwem z krzemu monokrystalicznego, moc wyjściowa 290 Wp, atrakcyjny wygląd: błękitne ogniwa w srebrnej ramie na białym laminacie foliowym;
 • auroPOWER VPV P 300 – moduł z ogniwami z krzemu monokrystalicznego, moc wyjściowa 300 Wp, atrakcyjny wygląd: czarne ogniwa, czarna rama i laminat foliowy;
 • auroPOWER VPV P 305 – moduł z ogniwami z krzemu monokrystalicznego, moc wyjściowa 305 Wp, atrakcyjny wygląd: czarne ogniwa, czarna rama,  biały laminat foliowy.

Dom niskoenergetyczny – większa niezależność i niższe koszty

W przypadku nowego budownictwa instalację fotowoltaiczną warto połączyć z pompą ciepła. System złożony z pompy ciepła, systemu wentylacji, instalacji fotowoltaicznej pozwala szczególnie skutecznie oszczędzać zasoby naturalne oraz spełnia wymagania dla domu niskoenergetycznego.

Przykład instalacji systemowej od marki Vaillant: wentylacja pomieszczeń mieszkalnych z odzyskiem ciepła recoVAIR, pompa ciepła powietrze-woda aroTHERM Split z centralą grzewczą uniTOWER do ogrzewania i ciepłej wody, auroPOWER VPV P 295. Wykorzystanie powyższej konfiguracji pozwala zredukować koszty zapotrzebowania energetycznego niemal do zera.

Postaw na trwałość i wysoką sprawność ogniw fotowoltaicznych Vaillant – co zyskujesz?

 • Niskie rachunki za prąd
 • Wzrost wartości nieruchomości
 • Bezobsługowe działanie
 • Nowoczesny wygląd instalacji fotowoltaicznej na dachu
 • Gwarancja aż na 10 lat

Więcej informacji znajdziesz na stronie: www.vaillant.pl

źródło: pieknydom24.pl

pieknydom24
MAPA STRONY
NASZE SERWISY
 • agdrtv24
 • pięknydom24
 • informacje branżowe