piękny dom - twitterpiękny dom - facebookpiękny dom - linkedinpiękny dom - instagram
Deski lite Boen w historycznych wnętrzach
Castle Stettenfels Spisebord

Deski lite Boen w historycznych wnętrzach

WYKOŃCZENIE / Ściany i podłogi / 2013-04-18 18:45:00

Deski lite Boen w historycznych wnętrzach  zamku w niemieckim Stettenfels, nieopodal Stuttgartu. To budowla z XI wieku o bogatej, wielowiekowej tradycji, która wraz z upływem czasu zmieniała się, dostosowując się do nowych potrzeb i wymagań użytkowników.
 

Historyczne wnętrza

Poszczególne pomieszczenia wraz z upływem czasu zmieniały swój charakter, a więc i wygląd. Ogromne wrażenie obok bryły budynku robi także wnętrze zamku. Czuje się w nim wyraźnie kilkusetletnią, bogatą historię. Zamek także współcześnie jest użytkowany, otwiera swoje podwoje dla przyjaciół i gości. Organizowane są w nim spotkania prywatne oraz firmowe, konferencje, seminaria, a także bankiety. We wnętrzach mieści się również restauracja. Zamek urządzony jest w prostym, ale komfortowym stylu. W części mieszkalnej przeważają naturalne materiały, w pokojach dominuje drewno. W wielu pomieszczeniach - tam gdzie to było możliwe - zachowano oryginalne wyposażenie wnętrza. Z drewna dębowego, przed bardzo wielu laty, wykonano belki stropowe. To do nich dostosowano pozostałe drewniane elementy wnętrza. Podłogi drewniane w części mieszkalnej należało wymienić na takie, które podkreślą historyczny urok miejsca. Nieprzypadkowo wybór padł na deskę litą Dąb Antique z oferty firmy Boen. To była trafna decyzja. Szerokie, długie deski doskonale korespondują z innymi elementami wyposażenia wnętrza. Prosty stół, który stoi w części jadalnej, także wykonano z drewna dębowego. Drewno pochodzące z tych, tak różnych pod względem czasu wykonania elementów, idealnie ze sobą harmonizuje.

Deska lita Dąb Antique marki Boen

Każda masywna, prawdziwa podłoga drewniana zachwyca swoją trwałością oraz prostotą. Powoduje, że wnętrze nabiera charakteru oraz wyrafinowanej elegancji. Deski lite są dostępne w trzech szerokościach do wyboru: 137 mm, 162 mm praz 187mm. Długość podłóg waha się od 800 do 2250 mm, a grubość deski wynosi 20 mm. Deska lita Dąb Antique jest naturalnie postarzana oraz posiada mikrofazę, która podkreśla elegancję podłogi oraz jej naturalny charakter. Podłogi lite doskonale odnajdują się we wnętrzach historycznych, eksponujących dawne wnętrza i wyposażenie. Deska Dąb Antique jest zabezpieczona olejem Natural Plus (dzięki czemu nie wymaga już olejowania zaraz po ułożeniu). Gwarancja na podłogę wynosi 20 lat. Cena za 1 m2 podłogi od około 299 zł brutto.

źródło: boen/pięknydom24.pl
 

pieknydom24
MAPA STRONY
NASZE SERWISY
  • agdrtv24
  • pięknydom24
  • informacje branżowe