piękny dom - twitterpiękny dom - facebookpiękny dom - linkedinpiękny dom - instagram
Czym się kierować wybierając meble do salonu?

Czym się kierować wybierając meble do salonu?

MEBLE / Meble / 2021-10-12 12:53:36

Salon to serce i wizytówka naszego domu. Aranżując jego wystrój musimy tę kwestię bardzo dobrze przemyśleć, zwłaszcza jeżeli chcemy, aby elementy jego wyposażenia służyły nam latami. Jednymi z nich są meble, których wybór może sprawić nam trudności. Na co zwrócić uwagę przeglądając oferty poszczególnych producentów? Podpowiadamy.

W jakim klimacie chcemy zaprojektować salon

Rozpoczynając poszukiwania mebli do salonu, najpierw powinniśmy określić, w jakim stylu chcemy go urządzić. Jest to ważne, ponieważ na tej podstawie musimy dobrać do niego meble, kolory i dodatki. Jeżeli decydujemy się na wnętrze w stylu klasycznym na przykład o jasnych lub białych ścianach — możemy postawić na tradycyjne, ciemne dębowe meble, dzięki czemu przestrzeń zyska na elegancji. Jeżeli zaś decydujemy się na wnętrze w stylu rustykalnym, będziemy szukać mebli w naturalnym kolorze drewna takim jak sosna. Jeżeli zaś chcemy, aby nasz salon był bardzo jasny — możemy zdecydować się na wybór zarówno mebli jak i farb ściennych w kolorze białym.

Wykonanie mebli

Priorytetową kwestią powinien być dla nas, zwłaszcza jeżeli planujemy zakup mebli na lata – materiał, z którego są wykonane, a także jakość ich wykonania. W popularnych meblarskich sklepach sieciowych zazwyczaj proponowane są nam jedynie meble średniej jakości – wykonane z płyt, bądź innych materiałów drewnopodobnych, które bardzo często już po roku, czy dwóch użytkowania są w kiepskim stanie. Dlatego najlepiej zdecydować się na wysokiej jakości produkty — z drewna litego, które są wytrzymałe, solidne i ekologiczne. Takie produkty będą służyły nam latami, a znajdziemy je na przykład na stronie https://meblezych.pl/salon. Prawdziwe lite drewno oddycha – jest ono korzystne dla naszego zdrowia. Może wiązać nadmiar wilgoci z powietrza i stopniowo ją ponownie uwalniać. Jeśli więc chcemy mieć prawdziwe drewno w salonie, wybierzmy woskowane lub olejowane meble naturalne.

Jakie funkcje mają spełniać meble w salonie?

Kupując komplet wypoczynkowy, weźmy pod uwagę, czy ma on spełniać funkcję jedynie kanapy, czy również łóżka do codziennego spania. Jeżeli decydujemy się na tę drugą opcję, dobrze, jeżeli wyposażona będzie ona w pojemnik na pościel, a także, aby jej miękkość była dostosowana do potrzeb naszego kręgosłupa. Tak samo warto zastanowić się jaką funkcję będzie pełnił stół w naszym salonie. Czy będzie on służył wyłącznie do spożywania posiłków, czy będziemy przy nim również pracować, a także czy w naszej przestrzeni znajdzie się stolik kawowy i na tej podstawie dobrać odpowiedni do naszych potrzeb.

źródło: pieknydom24.pl

pieknydom24
MAPA STRONY
NASZE SERWISY
  • agdrtv24
  • pięknydom24
  • informacje branżowe