piękny dom - twitterpiękny dom - facebookpiękny dom - linkedinpiękny dom - instagram
Czas schować zimę do szafy

Czas schować zimę do szafy

INNE / Inne / 2013-03-20 18:35:00

Dni stają się coraz dłuższe i cieplejsze, za oknami widać pierwsze oznaki wiosny, a my nareszcie możemy schować ciepłe kurtki, płaszcze i kozaki. Najwyższy więc czas pożegnać zimę - również w domu! Zanim jednak rozpoczniemy gruntowne sprzątanie, warto poszukać sprytnych rozwiązań, które pozwolą w łatwy sposób przywołać wszystkie rzeczy do porządku.

Polecane sklepy

Leroy MerlinIKEA

Codzienny pośpiech i brak czasu na gruntowne porządki mogą sprawić, że ogólny rozgardiasz wymknie się nam spod kontroli. Pamiętajmy jednak, że nasz dom świadczy o nas samych, dlatego warto zadbać, by godnie nas reprezentował. Kluczem do opanowania nieładu jest umiejętność dokonania wyboru: co chcemy pokazać, a co lepiej schować do szuflad, pudeł i koszy. Im mniej rzeczy będziemy eksponować, tym łatwiej utrzymamy porządek w mieszkaniu.

Garderoba dobrze ułożona

Wiosenne porządki warto zacząć od garderoby, a w niej od usunięcia z półek i wieszaków rzeczy nieprzydatnych w nowym sezonie. Sprytne zorganizowanie miejsca na przechowanie zimowych ubrań to np. szafy PAX (dostępne w sklepie IKEA Kraków). - Zaletą serii PAX jest możliwość dopasowania każdej szafy do indywidualnych potrzeb domowników. Do wyboru mamy nie tylko rodzaj obudowy i kolor, ale też szeroką gamę elementów wyposażenia wewnętrznego. Różne części i wyspecjalizowane funkcje można dobrać w dowolny sposób, a to oznacza idealną kontrolę przy wykorzystaniu ograniczonej przestrzeni szafy - mówi Michał Matlęga z IKEA Kraków.

Ubrania pod kontrolą

Drążki na ubrania, szuflady, kosze druciane i pudełka - te elementy sprawią, że odzież, każdy dodatek czy buty będą miały swoje miejsce w szafie. Zanim jednak przywoła się ubrania do porządku, warto je posegregować. Grube swetry, ocieplane spodnie i wełniane czapki można schować w pudła lub zamykane pojemniki na ubrania, natomiast zimowe kurtki i płaszcze najlepiej ukryć w specjalnych pokrowcach. W ten sposób nie tylko utrzymamy porządek i przejrzystość zawartości szafy, ale też zapobiegniemy gnieceniu się ubrań.  Zorganizowanie funkcjonalnej i estetycznej przestrzeni w szafach daje duży komfort użytkowania. Zdarza się jednak, że, pomimo wszelkich starań „odchudzających”, nasza szafa pęka w szwach. Z pomocą może przyjść zagospodarowanie wolnej przestrzeni pod łóżkiem i komodami obok łóżka. Różnego rodzaju pojemniki na pościel czy skrzynie na kółkach pomieszczą nie tylko kołdry i pościel, ale też zimową odzież. A zima przestanie straszyć.

Pokój dzienny - nastrój się na wiosnę

Pokój dzienny stanowi zazwyczaj centrum życia towarzysko-rodzinnego. Tutaj spotykają się domownicy, tu zapraszamy gości, tutaj wreszcie eksponujemy pamiątki. Sprytnym rozwiązaniem, które wesprze nas w tej misji, są odpowiednio dobrane szafki i regały z serii BESTÅ, BILLY lub HEMNES. Pozwolą one ustawić wszystkie drobiazgi w jak najlepszym porządku, umożliwiając ich odpowiednią ekspozycję. Są jednak rzeczy, które - dla zachowania harmonii wystroju - warto usunąć z pola widzenia. W asortymencie IKEA Kraków znajduje się wiele koszy i pudełek do przechowywania akcesoriów audio/wideo, gazet i różnego rodzaju dokumentów, które można dowolnie komponować w zależności od upodobań mieszkańców i ograniczeń przestrzennych pokoju dziennego. Dostępne w wielu stylach, kolorach i kształtach, będą stanowić nie tylko ciekawy element wystroju, ale w łatwy sposób odświeżą każde wnętrze, wnosząc w nie lekki powiew wiosny. W zależności od potrzeb domowników pudełka, kosze i segregatory można ustawić na regałach i półkach, albo też ukryć za drzwiami szafek ściennych BESTÅ. W ten sposób ogólny rozgardiasz zostanie poskromiony raz na zawsze.

Porządki od kuchni

Dom przygotowany na wiosnę to taki, w którym zorganizowano funkcjonalną i estetyczną segregację śmieci. Kolejnym więc sprytnym rozwiązaniem powinien być własny system sortowania odpadów. Dobór różnego rodzaju pojemników, dostępnych w IKEA, pozwala łatwo oddzielić od siebie różne frakcje odpadów: szkło, papier, plastik, płynne resztki żywności, a także zużyte baterie i żarówki. - Do najbardziej popularnych rozwiązań IKEA należy seria RATIONELL, składająca się z różnej wielkości plastikowych pojemników, które w łatwy sposób można dopasować do przestrzeni pod zlewem, będącej najpopularniejszym miejscem przechowywania śmieci - mówi Michał Matlęga z IKEA Kraków. Innym rozwiązaniem są kosze z przykrywką SORTERA, które można ustawiać jeden na drugim oraz pojemniki RETUR, które po przytwierdzeniu do szafki kuchennej lub ściany mogą być ustawiane obok siebie lub jeden na drugim.

Proste, sprytne, pozwalające zaoszczędzić miejsce rozwiązania to sposób, by zorganizować funkcjonalne wnętrze i poczuć zapach zbliżającej się wiosny w domu.

źródło: ikea/pięknydom24.pl

pieknydom24
MAPA STRONY
NASZE SERWISY
  • agdrtv24
  • pięknydom24
  • informacje branżowe