piękny dom - twitterpiękny dom - facebook
Cisza na zawołanie - nowa mata akustyczna od ISOVER

Cisza na zawołanie - nowa mata akustyczna od ISOVER

WYKOŃCZENIE / Materiały budowlane / 2017-04-19

Cisza na zawołanie - nowa mata akustyczna od ISOVER Uni-Sonic to mata z wełny mineralnej szklanej przeznaczona do izolacji akustycznej ścian działowych w systemach suchej zabudowy. Nowość w ofercie ISOVER wyróżnia się dużą łatwością montażu. Izolacja jest szybka, efektywna i bezodpadowa.

Mata Uni-Sonic zaprojektowana została z myślą o szybkiej izolacji ścian działowych o typowym rozstawie profili słupkowych 600 mm. W opakowaniu znajdują się dwie maty o szerokości 600 mm dostosowane do najbardziej popularnych systemów suchej zabudowy. Nowy produkt marki ISOVER pozwala na uzyskanie wysokich parametrów izolacyjności akustycznej przegród Rw w układach z pojedynczym oraz podwójnym poszyciem płytami g-k. Uni-Sonic znajduje również zastosowanie w lekkich stropach drewnianych. Już 100 mm warstwy wypełniającej pozwala osiągnąć dla stropów drewnianych wskaźnik izolacyjności od dźwięków powietrznych Rw na poziomie aż 61 dB.

Tym, co najbardziej wyróżnia nowe maty akustyczne jest szybkość i łatwość montażu. - Wystarczy wypełnić profile słupkowe wełną na wysokości klatki piersiowej i z pomocą dowolnego narzędzia, jednym ruchem przesunąć matę w profilach ściany do sufitu. W ten sposób mamy wypełnione jedno pole ściany działowej. Co więcej, przy ścianach o wysokości 2,7 izolacja jest efektywna i bezodpadowa. Dzieje się tak z uwagi na długość Uni—Sonic, która jest krotnością wymiaru 2,7 m - wyjaśnia Paweł Polak, Kierownik Produktu ISOVER.   [[[zdjecie,11459,duze]]]

  1.  2 cięcia Uni-Sonic 50 mm co 2,7 m to gotowe wypełnienie 12 pól ściany działowej,
  2.  1 cięcie Uni-Sonic 75 mm co 2,7 m to gotowe wypełnienie 8 pól ściany działowej,
  3.  2 cięcia Uni-Sonic 100 mm co 2,7 m to gotowe wypełnienie 6 pól ściany działowej.

Z uwagi na doskonałe właściwości - szybki montaż, sprężystość i efektywność (do 80% więcej materiału na palecie i 50% więcej w opakowaniu jednostkowym w porównaniu do standardowych rozwiązań) -  maty Uni-Sonic są ciekawą alternatywą dla klasycznych izolacji w płytach.

źrodło: isover/pięknydom24.pl