piękny dom - twitterpiękny dom - facebookpiękny dom - linkedinpiękny dom - instagram
Ciepły montaż okien - podstawowe zasady
fot. Modernize

Ciepły montaż okien - podstawowe zasady

WYKOŃCZENIE / Drzwi i okna / 2018-11-21 08:05:53

Ciepły montaż jest dość wymagającą metodą, a o błędy nie trudno, warto zatem zapoznać się z podstawami, jeśli sami chcemy montować okna w ten sposób. Bądź po prostu wynajmijmy doświadczoną ekipę. Bo np. jeśli zastosujemy zbyt małą liczby kotew lub niewłaściwie je rozstawimy, to obniżymy stabilność konstrukcji, a to już prosta droga do deformacji ościeżnicy lub nieszczelności okna.

Polecane sklepy

Leroy MerlinIKEA

Kolejnym błędem jest nieodpowiednie dopasowanie wymiarów stolarki do otworu okiennego. Osoby, które samodzielnie wykonują zimny montaż, nie zostawiają zbyt dużo wolnego miejsca tzw. luzów dylatacyjnych, a tym samym nie ma miejsca na aplikację odpowiedniej ilości pianki poliuretanowej no i nieszczelność mamy gotową. Błędy popełnia się także w drugą stronę tj. za duża odległość ościeżnicy od muru sprawia, że trzeba zastosować dużo za dużo pianki.

Od zewnątrz okno należy zabezpieczyć także materiałami paroprzepuszczalnymi tj. folia czy taśma rozprężna, które będą chroniły przed wodą, ale jednocześnie pozwalają na dyfuzję pary wodnej. Co ważne, od wewnątrz należy również zastosować izolację paroszczelną np. folię paroszczelną, która sprawi, że wilgoć w domu nie będzie przenikać do warstwy termoizolacji.

Właściwości izolacyjne okien są bardzo ważne, jednak jeszcze bardziej istotnym jest kompleksowy, prawidłowy montaż, bo bez tego nasze okno straci swoje wszystkie zalety jeśli mowa o niskim współczynniku przenikania ciepła.

źródło: pieknydom24.pl

pieknydom24
MAPA STRONY
NASZE SERWISY
  • agdrtv24
  • pięknydom24
  • informacje branżowe